Az Economist Intelligence Unit (EIU) idén is rangsorolta a világ nagyvárosait a megélhetési költségek alapján.
A felmérés szerint, amely 172 településen vizsgálta a mindennapi termékek árának alakulását, az átlagos megélhetési költségek 8,1 százalékkal nőttek, ami nagyrészt az ukrajnai háborúnak és a járvány hosszú távú következményeinek köszönhető.
A válság azonban néhol kevésbé, máshol jobban éreztette a hatását, és kissé átrendezte a lista első helyeit is.
A tavaly az élre került Tel-Aviv most harmadik lett, és a tavalyi második helyezett, de korábban több éven át vezető Szingapúr ismét az első helyen végzett,
méghozzá New Yorkkal holtversenyben, amely a tavalyi ötödik helyről ugrott az élre, a rangsor történetében először.
A tavaly szintén második helyre kerülő Párizs viszont az idén már csak a kilencedik. Európa legdrágább városa Zürich lett, amely a hatodik helyen található, közvetlenül utána Genffel, a sort pedig Koppenhága zárja a tizedik helyen.
A világ legolcsóbb városa maradt a szíriai Damaszkusz, és a líbiai Tripoli is megőrizte a második helyét. Harmadik helyen viszont ezúttal nem Taskentet, hanem az iráni fővárost, Teheránt találjuk.
Így alakult tehát a legdrágább városok listája az idén:
1. New York, Szingapúr
3. Tel Aviv
4. Hong Kong, Los Angeles, USA
6. Zürich
7. Genf
8. San Francisco
9. Párizs
10. Koppenhága
Nemrég derült ki, hogy Budapest Európa egyik legolcsóbb úti célja, júniusban pedig az ECA International rangsorolta a városokat az ottani költségek szerint, és a Time Out is készített egy listát, a városok lakóitól kapott visszajelzések alapján.
(Forrás: Time Out, képek: Getty Images)
legdrágább | fővárosok | eiu
Hét dolog, amit ki kell próbálnod a legszebb horvát nemzeti parkban
Nagyvárosi kalandor a Volvótól

Hawaiitól Tanzániáig, az egyik legjobb magyar sommeliertől a belga csúcsdizájnerig, az új Rolls-Royce-tól Horvátország titkos gyöngyszemeiig, a Roadster magazin új lapszáma ismét a világ izgalmas, kreatív és hedonistán lüktető ŕétegeibe viszi el olvasóit. Elmegyünk a bécsi három Michelin-csillagos Amadorba, ahol találkozunk Bencze Ádám sommeiler-vel, beszélgetünk Havancsák Terézzel, aki a közelmúltban kezdett el dolgozni az amerikai outerwear brand AETHERnél, Portugáliában kipróbáljuk, milyen a tengerparton száguldozni az új Ferrarival – egész kellemes –, a kortárs irodalom kedvelőinek pedig egy olyan Roadsternek írt Parti Nagy Lajos írással jelentkezünk, ami szerintünk a legjobbjai közé tartozik. Az aktuális számban lesz egy 20 oldalas mellékletünk is, amelynek főszereplője a még mindig rengeteg újdonságot rejtő Horvátország. Ezen kívül is sok színes történetünk van még, úgyhogy ezúttal is érdemes elmerülni a Roadster gazdag és kalandokkal teli világában!
Megnézem, mert érdekel!