Egy volt légikísérő névtelenségbe burkolózva árulta el.
A légiutas-kísérők nemcsak azért dolgoznak, hogy az utasok kényelmét szolgálják a repülés során, hanem kiemelt feladatuk közé tartozik az is, hogy több száz ember biztonságban legyen odafönt.
Az utasok többnyire udvariasan viselkednek a fedélzeten, de akadnak kivételek. Nagyon ritkán alkalmazzák ugyan, de egy ex légiutas-kísérő elárulta, létezik egy bizonyos módszerük, amivel vissza szoktak vágni a kiemelkedően goromba utasoknak.
Fontos észrevétel ezzel kapcsolatban, hogy a légitársaságok ezt nagyrészt elítélik.
A személyzet megszólaló tagja névtelen maradt, és azt sem lehet tudni, melyik légitársaságnak vagy milyen pozícióban dolgozott. A korábbi légiutas-kísérő egy Reddit-bejegyzésben árulta el az utaskísérők "piszkos kis titkainak" szentelt sub-on, hogy néha megzavarják a fedélzeti szórakoztatást.
Ezt írta: "Régebben légiutas-kísérőként dolgoztam, és amikor valaki nagyon durva volt, egyszerűen odamentem a számítógéphez, amivel a fedélzeti tv-képernyőket kontrolláltuk és átállítgattam az övét, hogy ne tudja megnézni a filmet. Nagyon kicsinyes voltam, tudom."
Természetesen rendkívül kicsi a valószínűsége annak, hogy a személyzet valamelyik tagja ilyesmire "vetemedik".
Az utazás, mint tudjuk, szélesebb látókört biztosít a világról, egyben alkalmazkodást is igényel. Utóbbi azt jelenti, hogy indulás előtt ajánlott utánanézni a helyi kulturális normáknak, az éttermi etikettnek és a nyelvnek. Az alábbi bosszantó szokásokat pedig mindenképp javasolt ejteni.
(Forrás: Express, fotók: Getty Images)
légiutas-kísérő | bosszú | repülés | utasok | goromba
Jön az a különleges fesztivál, amelyen minden ízében megélheted a Márton-napi hagyományokat
Megfogni a jövő építőit – Bálint Attila-interjú
Az ősz önmagában is tud szép lenni, de a Roadster aktuális számával még szebbé és izgalmasabbá tehetjük. Mit találunk benne? Ellátogatunk Jerevánba, és megmutatjuk, mit érdemes csinálni Örményország fővárosában, és megnézzük közelről Athén jelenleg legizgalmasabb kerületét, Keramiekoszt. Találkozunk a világhírű képzőművésszel, Julie Mehretuval, kifaggatjuk, mit csinál Szabados Ági Debrecenben, megkóstoljuk, mit főzött ki az Arany Kaviár új séfje, motorozunk Erdélyben, jachtozunk az Adrián és egyéb hedonista kalandokban is részt veszünk, de nem soroljuk fel mindet. Ezen kívül elbeszélgetünk a bájos izraeli ékszertervezővel, Tal Adarral, találkozunk Zwack Sándorral, bejárjuk a Sauska tokaji főhadiszállását, és elbeszélgetünk napjaink egyik legnevesebb európai portréfotósával, Rob Hornstrával. A magazin egyéb oldalain a tőlünk megszokott kompromisszummentes színvonalon számolunk be az utazás, a dizájn, a divat és a gasztronómia kifinomult világának történéseiről, és mindarról, amiért az életben rajongani lehet.
Megnézem, mert érdekel!