A Lonely Planet összeállította 2023 legjobb úti céljainak listáját, amelyeket öt kategóriába sorolt: gasztronómia, tanulás, utazás, lazítás és kapcsolódás.
A tanulás kategóriájában szerepel például Manchester és a dél-skóciai határvidék, míg a gasztronómia kategóriáját a perui főváros, Lima vezeti évszázadokon átívelő hagyományaival, majd az olaszországi Umbria és a japán Fukuoka következik. A lazítási listán Dominika került a reflektorfénybe, de szintén remekül elengedhetjük a hétköznapi gondokat a búvárélményeiről híres, indonéz Raja Ampat régióban és a görögországi Halkidikín is.
Az utazások listája a természeti élményekre vágyó kalandoroknak szól, és szerepel rajta a nemrég újranyitott Bhután, valamint a kolumbiai Parques Nacionales Naturales, a világ egyik biológiailag legváltozatosabb ökoszisztémája.
A nemrég újraindult, Isztambul és Szófia között közlekedő vonatot szintén kiemelte az úti kalauz ebben a kategóriában.
Albánia, valamint a ghánai Accra és az idahói Boise is a kapcsolódásra, vagyis a helyiekkel való találkozásra és az ismeretek cseréjére ajánlott helyszínek kategóriájában kapott helyet.
Íme, a legjobbak listái:
Gasztronómiai élmények
Lima, Peru
Umbria, Olaszország
Kuala Lumpur, Malajzia
Fukuoka, Japán
Dél-Afrika
Montevideo, Uruguay
Utazás
Nova Scotia, Kanada
Bhután
Zambia
Nyugat-Ausztrália
Parques Nacionales Naturales de Colombia
Isztambul-Szófia vonat
Lazítás
Jordánia
Halkidiki, Görögország
Jamaica
Dominika
Raja Ampat, Indonézia
Málta
Kapcsolódás
Accra, Ghána
Albánia
Sydney
Guyana
Alaszka
Boise
Tanulás
Új-Mexikó, USA
El Salvador
Drezda, Németország
Marseille, Franciaország
Manchester, Nagy-Britannia
Dél-Skócia
A National Geographic is megválasztotta a jövő év legjobb úti céljait, ezek pedig az idei év húzónevei.
(Forrás: Independent, Lonely Planet, képek: Getty Images)
legjobb | lonely planet | úti célok | 2023
Liverpool után az otthonodban találkozhat a csúcsteljesítmény és a prémium életmód
A Leica-kamerás csúcstelefon, ami az utazók legújabb kedvence lesz
A frissen őrölt kávé nem csak a ráérős reggelek kiváltsága
Erdőterápia a zuhany alatt, avagy ilyen a stílusos lelassulás a Balatonnál
Két közeli hely is felkerült Európa legjobb útközbeni megállóinak listájára
Egyetlen banális trükk, amivel hosszú perceket nyerhetsz a reptéri ellenőrzésnél
Nyár, jó energiák, napfény és csillogás: a Roadster magazin legújabb száma nem kevesebbet ígér, mint hogy még magasabbra emeli ezt az önmagában is nagyszerű évszakot. A nyári lapszámunkban találkozunk a világhírű séffel, Nobu Macuhiszával, aki Robert De Niróval közösen több, mint hatvan hotel és étterem tulajdonosa. Beszélgetünk Makó Szilveszterrel, a hollywoodi sztárok sorával dolgozó fotóssal, és Szu Fudzsimoto japán építésszel is, aki korunk egyik legizgalmasabb alkotója. Elutazunk Marrákesbe, végigjárjuk a portugál El Caminót, és Erdélyben egy igazi tündérmesébe csöppenünk. A milánói dizájnhéten megcsodáljuk az új Hyundai-t, Koppenhágában megnézzük, milyen a pub, amit egy magyar vezet, és találkozunk a vicenzai mesterszabóval, Massimo Pasinatóval is.
Különleges csomagajánlatok itt!


