A repülés egyik legkevésbé élvezetes része, hogy alkalmanként idegenekkel kell osztoznunk egy üléssoron. Akad néhány árulkodó jel viszont, amiből megtudhatjuk, hogy a mellettünk ülő személy idegesíteni fog-e vagy sem.
A legfontosabb dolog, amire ilyenkor figyelni kell, az az öltözéke, merthogy az okosabb(nak tűnő) ember kevésbé hajlamos "rosszalkodni" a gép felszállását követően.
Furcsának tűnhet, hogy a ruházat ilyen hatással lehet ránk, de kiderült, hogy az öltözködés valójában pszichológiailag jobb viselkedésre késztet. Ezt Thomas Plante, a Santa Clara Egyetem pszichológiaprofesszora mondta az USA Todaynek. "Amikor az emberek jobban öltöznek, hajlamosak rendesen is viselkedni" – állítja.
Ez amúgy nem pusztán elméleti kérdés, a légitársaságok szakemberei is egyetértenek abban, hogy az elegánsabb ruhát viselő utasokkal könnyebb bánni.
Ken Schulte pilóta szerint a jól öltözött utasok soha nem okoznak drámát a gépen. Nem gondolnánk egyébként, hogy a pilóták erre is figyelnek, pedig minden egyes negatív eset híre eljut hozzájuk. "A bajkeverők azok, akik úgy néznek ki, mintha most másztak volna ki az ágyból" – vallja.
Éppen ezért sokan szeretnék, ha a légitársaságok öltözködési szabályzatot vezetnének be. Közéjük tartozik Christopher Elliott, a Seattle Times utazási rovatának újságírója. Egyik publikációjában azért szorgalmazta a fedélzeti dress code bevezetését, hogy az emberek tisztelettudóbbak legyenek. "Az illem erősen visszaszorult a repülőn. Az utasok és egyes pszichológusok szerint ha az utasok szépen felöltöznek a repüléshez, akkor talán tisztelettudóbbak lesznek és kevésbé valószínű, hogy balhét csinálnak."
Azt javasolta, hogy az utasok a business casual könnyedebb változatát válasszák.
Ha esetleg eddig nem gondolkodtál el ezen, itt eláruljuk, miért vannak fehérre festve a repülőgépek, itt pedig azt, hogy miért a bal oldalon kell beszállni a gépbe.
(Forrás: The Sun, fotók: Getty Images)
legjobban | dress code | utas | repülés | javaslat
A kiberbiztonság téged is érint! Mit is jelent valójában?
Így élheted meg az ünnepi hangolódást egy csodás kastély birtokán itt, a szomszédunkban
Megérkezett a tél, már ki lehet csomagolni a Roadster legújabb, sorrendben 18. lapszámát. Mit találunk benne? A Costa Smeralda fedélzetén kipróbáljuk, milyen az élet egy tengerjárón Barcelona és Nápoly között. Ellátogatunk a luxusipar nagyágyúival dolgozó Edinas Paper kőbányai műhelyébe, megmutatjuk, milyen finomságokkal lehet átvészelni a hideg hónapokat, és megismerkedünk a római Palazzo Talìával is, amelyet az olasz rendezőzseni, Luca Guadagnino álmodott meg. Aktuális számunkban is rengeteg izgalmas helyszín bukkan fel: ilyen a kanadai Yukon vidék, az Amalfi-part, a Côte d’Azur-on kipróbáltuk, milyen az új Audi S5. Északabbra is elkalandoztunk: a lapszám talán legszimpatikusabb szereplője az a négy norvég fiatal, akik egy elhagyatott halfeldolgozó üzemet alakították át a skandináv ország és talán Európa legcoolabb pontjává. Ezen kívül bemutatunk öt divatbrandet, akiket érdemes követni, megvizsgáljuk, milyen volt az elmúlt száz évben a lejtők divatja és még ezen kívül is rengeteg izgalmas témánk van, de itt megállunk.
Megnézem, mert érdekel!