A repülés egyik legkevésbé élvezetes része, hogy alkalmanként idegenekkel kell osztoznunk egy üléssoron. Akad néhány árulkodó jel viszont, amiből megtudhatjuk, hogy a mellettünk ülő személy idegesíteni fog-e vagy sem.
A legfontosabb dolog, amire ilyenkor figyelni kell, az az öltözéke, merthogy az okosabb(nak tűnő) ember kevésbé hajlamos "rosszalkodni" a gép felszállását követően.
Furcsának tűnhet, hogy a ruházat ilyen hatással lehet ránk, de kiderült, hogy az öltözködés valójában pszichológiailag jobb viselkedésre késztet. Ezt Thomas Plante, a Santa Clara Egyetem pszichológiaprofesszora mondta az USA Todaynek. "Amikor az emberek jobban öltöznek, hajlamosak rendesen is viselkedni" – állítja.
Ez amúgy nem pusztán elméleti kérdés, a légitársaságok szakemberei is egyetértenek abban, hogy az elegánsabb ruhát viselő utasokkal könnyebb bánni.
Ken Schulte pilóta szerint a jól öltözött utasok soha nem okoznak drámát a gépen. Nem gondolnánk egyébként, hogy a pilóták erre is figyelnek, pedig minden egyes negatív eset híre eljut hozzájuk. "A bajkeverők azok, akik úgy néznek ki, mintha most másztak volna ki az ágyból" – vallja.
Éppen ezért sokan szeretnék, ha a légitársaságok öltözködési szabályzatot vezetnének be. Közéjük tartozik Christopher Elliott, a Seattle Times utazási rovatának újságírója. Egyik publikációjában azért szorgalmazta a fedélzeti dress code bevezetését, hogy az emberek tisztelettudóbbak legyenek. "Az illem erősen visszaszorult a repülőn. Az utasok és egyes pszichológusok szerint ha az utasok szépen felöltöznek a repüléshez, akkor talán tisztelettudóbbak lesznek és kevésbé valószínű, hogy balhét csinálnak."
Azt javasolta, hogy az utasok a business casual könnyedebb változatát válasszák.
Ha esetleg eddig nem gondolkodtál el ezen, itt eláruljuk, miért vannak fehérre festve a repülőgépek, itt pedig azt, hogy miért a bal oldalon kell beszállni a gépbe.
(Forrás: The Sun, fotók: Getty Images)
legjobban | javaslat | utas | mell | utazás
Jön az a különleges fesztivál, amelyen minden ízében megélheted a Márton-napi hagyományokat
Megfogni a jövő építőit – Bálint Attila-interjú
Az ősz önmagában is tud szép lenni, de a Roadster aktuális számával még szebbé és izgalmasabbá tehetjük. Mit találunk benne? Ellátogatunk Jerevánba, és megmutatjuk, mit érdemes csinálni Örményország fővárosában, és megnézzük közelről Athén jelenleg legizgalmasabb kerületét, Keramiekoszt. Találkozunk a világhírű képzőművésszel, Julie Mehretuval, kifaggatjuk, mit csinál Szabados Ági Debrecenben, megkóstoljuk, mit főzött ki az Arany Kaviár új séfje, motorozunk Erdélyben, jachtozunk az Adrián és egyéb hedonista kalandokban is részt veszünk, de nem soroljuk fel mindet. Ezen kívül elbeszélgetünk a bájos izraeli ékszertervezővel, Tal Adarral, találkozunk Zwack Sándorral, bejárjuk a Sauska tokaji főhadiszállását, és elbeszélgetünk napjaink egyik legnevesebb európai portréfotósával, Rob Hornstrával. A magazin egyéb oldalain a tőlünk megszokott kompromisszummentes színvonalon számolunk be az utazás, a dizájn, a divat és a gasztronómia kifinomult világának történéseiről, és mindarról, amiért az életben rajongani lehet.
Megnézem, mert érdekel!