Frida Escobedo mexikói építész a Quintana Roo államban található Bacalari lagúnató mellé tervezte meg lombházait, amelyek az ökoszisztéma megőrzése és a kikapcsolódás metszéspontjául szolgálnak.
A Boca de Agua resort huszonhat, oszlopokon álló házikóból áll, amelyből huszonkettő lakosztály. Azért emelték meg őket, hogy ezzel is csökkentsék a környezetre gyakorolt hatásukat, a vendégek pedig a dzsungel zöld lombjaiból élvezhessék a kilátást.
A terület kilencven százalékát érintetlenül hagyták az építkezések során, a pavilonokat pedig úgy tervezték, hogy az idő múlásával természetes módon öregedjenek a szellős faszerkezetnek köszönhetően.
Az anyagát adó, sötét színű sapodilla-fa fenntartható forrásból származik, a homlokzat ritmusát függőleges kivágások alakítják.
A szobákba homokszínű, vékony fémkorlátos betonlépcsőkön lehet feljutni.
A bútorok egy közeli rétegeltlemez-feldolgozó hulladékanyagából készültek, de megtaláljuk mellettük olyan exkluzív mexikói márkák darabjait is, mint a Bandido Studio, a Cacao Design, a Nossara Towel és a Hacha Ceramics.
A villák közt a legelőkelőbb a Masterpool Jungle Treehouse, amelynek saját medencéje és terasza van.
Szintén Frida Escobedo tervezte a közös tereket, a recepciót, az éttermet, a bárt és a konyhát, amelyeket olyan, külső terek egészítenek ki, mint a tetőterasz, kilátással a lagúnára, teraszok és egy móló, amelyet pallósor köt össze a villákkal.
A közös terek vizuális horgonyokként szolgálnak a tájban, utalásokkal a helyi kultúrára. Felidézik a Yucatán-félsziget jellemző kőtemplomait és faházait.
A móló egyszerű faszerkezetére árnyékoló függönyöket lehet akasztani, a víz felett függőágyak nyújtóznak, míg a közös helyiségekben törtfehér nyugágyak alkotnak kontrasztot a természetes tónusokkal.
Ez a hihetetlen mexikói hotel nem véletlenül kapta a One & Only nevet, ezt a meseszép mexikói kőházat pedig mintha csak a táj emelte volna ki magából.
(Forrás: Dezeen, képek: César Béjar/Dezeen)
lombház | mexikó | Quintana Roo | lagúna | Boca de Agua
Jön az a különleges fesztivál, amelyen minden ízében megélheted a Márton-napi hagyományokat
Megfogni a jövő építőit – Bálint Attila-interjú
Az ősz önmagában is tud szép lenni, de a Roadster aktuális számával még szebbé és izgalmasabbá tehetjük. Mit találunk benne? Ellátogatunk Jerevánba, és megmutatjuk, mit érdemes csinálni Örményország fővárosában, és megnézzük közelről Athén jelenleg legizgalmasabb kerületét, Keramiekoszt. Találkozunk a világhírű képzőművésszel, Julie Mehretuval, kifaggatjuk, mit csinál Szabados Ági Debrecenben, megkóstoljuk, mit főzött ki az Arany Kaviár új séfje, motorozunk Erdélyben, jachtozunk az Adrián és egyéb hedonista kalandokban is részt veszünk, de nem soroljuk fel mindet. Ezen kívül elbeszélgetünk a bájos izraeli ékszertervezővel, Tal Adarral, találkozunk Zwack Sándorral, bejárjuk a Sauska tokaji főhadiszállását, és elbeszélgetünk napjaink egyik legnevesebb európai portréfotósával, Rob Hornstrával. A magazin egyéb oldalain a tőlünk megszokott kompromisszummentes színvonalon számolunk be az utazás, a dizájn, a divat és a gasztronómia kifinomult világának történéseiről, és mindarról, amiért az életben rajongani lehet.
Megnézem, mert érdekel!