Míg Európa a reptéri káosszal küzd, a leggazdagabbak a saját kezükbe veszik az irányítást

A magánrepülők használata csaknem harmadával nőtt az elmúlt hónapokban a járvány előtti szinthez képest. Aki teheti, nem várja ki a hosszú sorokat.

Az Európai Üzleti Repülési Szövetség adatai szerint Londonban regisztrálták a legtöbb magánjáratot júliusban, vagyis több mint 12 ezret, míg a legnépszerűbb repülőterek közül Nápolyban, Amszterdamban és Berlinben nőtt a legnagyobb mértékben a magánforgalom 2019-hez képest.

Jelentősen nőtt idén nyáron az első alkalommal magánrepülőzők száma is,

mint Richard Koe, a WingX légiközlekedési tanácsadó cég ügyvezető igazgatója elmondta, mintegy 40 százalékkal. Ez annak köszönhető, hogy az utazási fennakadások elkerülése érdekében több európai vezérigazgató választja ezt az opciót, de sok gazdagabb amerikai is kihasználják a dollár erősödését az euróval szemben.

Ez abból is látszik, hogy

a legnagyobb arányban Észak-Amerikából érkeznek Európába a nemzetközi utazók,

ami az összes érkező magánrepülő 40 százalékát teszi ki.

Az adatok szerint Londonban 37 százalékkal több magánjárat fordult meg júliusban, mint 2019 azonos időszakában, míg Párizsban 43 százalékos volt a növekedés. Összességében Európában a magánforgalom csaknem 30 százalékkal nőtt a járvány előtti szintről közel 179 ezer járatra. Ezt a gyors növekedést sokan nem hagyják szó nélkül, legutóbb például Franciaországban kerekedtek nagy viták a magánrepülők kapcsán.

A növekedés még radikálisabbnak hat, ha hozzávesszük, hogy az Oroszországból érkező forgalom viszont jelentősen visszaesett. Júliusban Moszkvában mindössze 354 magánjáratról számoltak be, ami töredéke a három évvel ezelőtti 1862 útnak.

Az árak a keresletnek megfelelően emelkedtek, amiben a repülőgépek hiánya, és a 73 százalékos üzemanyag-drágulás is szerepet játszik. Az Aeroaffaires adatai szerint egy magánrepülés Párizsból Míkonoszra jelenleg körülbelül 25 ezer euróba kerül, majdnem kétszer annyiba, mint egy évvel ezelőtt.

Ha már a magánrepülőknél tartunk, érdemes bemutatnunk azt a hat országot, ahol ha nem is elvárás, hogy így érkezzünk, csak akkor látnak szívesen, ha tele a zsebünk.

(Forrás: Bloomberg, képek: Getty Images)

magánrepülő | reptér | repülés | statisztika

FOLYTASD EZZEL

Hét dolog, amit ki kell próbálnod a legszebb horvát nemzeti parkban

Nagyvárosi kalandor a Volvótól

Rendeld meg a Roadster magazin 19. számát!

Hawaiitól Tanzániáig, az egyik legjobb magyar sommeliertől a belga csúcsdizájnerig, az új Rolls-Royce-tól Horvátország titkos gyöngyszemeiig, a Roadster magazin új lapszáma ismét a világ izgalmas, kreatív és hedonistán lüktető ŕétegeibe viszi el olvasóit. Elmegyünk a bécsi három Michelin-csillagos Amadorba, ahol találkozunk Bencze Ádám sommeiler-vel, beszélgetünk Havancsák Terézzel, aki a közelmúltban kezdett el dolgozni az amerikai outerwear brand AETHERnél, Portugáliában kipróbáljuk, milyen a tengerparton száguldozni az új Ferrarival – egész kellemes –, a kortárs irodalom kedvelőinek pedig egy olyan Roadsternek írt Parti Nagy Lajos írással jelentkezünk, ami szerintünk a legjobbjai közé tartozik. Az aktuális számban lesz egy 20 oldalas mellékletünk is, amelynek főszereplője a még mindig rengeteg újdonságot rejtő Horvátország. Ezen kívül is sok színes történetünk van még, úgyhogy ezúttal is érdemes elmerülni a Roadster gazdag és kalandokkal teli világában!

Megnézem, mert érdekel!
“Útra keltünk és összegyűjtöttük a legkiemelkedőbb hazai szállásokat és vendéglátóhelyeket számotokra. Ezek a helyek garantáltan felejthetetlen élményeket kínálnak, legyen szó romantikus pihenésről a Balaton partján vagy egy kulináris felfedezőútról Budapesten.”
Izing Róbert Izing Róbert, főszerkesztő

Legfrissebb ajánlataink

Irány a Roadster Select
teljes adatbázisa