A 2020-as év igazi Michelin-csillag dömpinget hozott Németországban. Összesen harminchét új csillagot osztottak, a berlini Rutz pedig a 2017-es második csillag után most még nagyobb elismerést kapott.
Az étterem és borbár 2008-ban került a csillagos éttermek közé. A berlini gasztronómiai szaksajtó és az ínyencek is régóta lógatják az orrukat, hogy annak ellenére, mennyire sokszínű és mennyire fejlődőképes a város gasztronómiailag, még egy berlini étterem sem kapta meg a maximális három csillagot.
Összesen kilenc csúcskategóriás német étterem lépett már be ebbe az elit klubba – most már a fővárosi Rutz is közéjük tartozhat.
Helyesbítenénk: egy étterem, a Schwarzwaldstube önhibáján kívül leégett egy tűzesetben. A tulajdonosok természetesen már tervezik az újraépítését.
Az étterem a robbanó ízekre, soha el nem feledhető zamatokra, aromákra koncentrál, nem idegenkedve az extremitásoktól sem. Marco Müller mesteri konyhafőnök, gondolkodása, progresszív hozzáállása emelte őt a csúcs séfek közé. A Rutzban a borbár funkció is kiemelt, az ország egyik legkülönlegesebb borszelekciójával rendelkeznek.
(Fotók: Rutz)
michelin kalauz | fine dining | michelin-csillag | rutz | marco müller | berlin
Egy jó tervhez is kellhet több perspektíva
–
Sulciová Silvia interjú
Skót nyár a ködös budapesti belvárosban – Ilyen a 2023-as év whiskyje
Megérkezett a tél, már ki lehet csomagolni a Roadster legújabb, sorrendben 18. lapszámát. Mit találunk benne? A Costa Smeralda fedélzetén kipróbáljuk, milyen az élet egy tengerjárón Barcelona és Nápoly között. Ellátogatunk a luxusipar nagyágyúival dolgozó Edinas Paper kőbányai műhelyébe, megmutatjuk, milyen finomságokkal lehet átvészelni a hideg hónapokat, és megismerkedünk a római Palazzo Talìával is, amelyet az olasz rendezőzseni, Luca Guadagnino álmodott meg. Aktuális számunkban is rengeteg izgalmas helyszín bukkan fel: ilyen a kanadai Yukon vidék, az Amalfi-part, a Côte d’Azur-on kipróbáltuk, milyen az új Audi S5. Északabbra is elkalandoztunk: a lapszám talán legszimpatikusabb szereplője az a négy norvég fiatal, akik egy elhagyatott halfeldolgozó üzemet alakították át a skandináv ország és talán Európa legcoolabb pontjává. Ezen kívül bemutatunk öt divatbrandet, akiket érdemes követni, megvizsgáljuk, milyen volt az elmúlt száz évben a lejtők divatja és még ezen kívül is rengeteg izgalmas témánk van, de itt megállunk.
Megnézem, mert érdekel!