Megtiltják az egyéni túrázást Nepál nemzeti parkjaiban, állítólag azért, hogy nagyobb biztonságban legyenek az utazók.
Miután a turisták gyakran tévednek és tűnnek el Nepál hegyein, és az országról az a kép alakult ki, hogy veszélyes, a turisztikai hivatal úgy döntött, új szabályt hoz, ami viszont a helyiekre nem, csak a külföldi turistákra vonatkozik, túratapasztalattól függetlenül.
A nemzeti parkokba, mint ahová például az Annapurna-hegység körüli 240 kilométeres útvonal is tartozik, nem lehet belépni kísérő nélkül, de a nemzeti parkokon kívül, például Katmandu városának környékén továbbra is indulhatnak egyéni túrákra a látogatók.
2017-ben már hoztak egy hasonló szabályt, de az csak az egyéni hegymászást tiltotta meg Nepál hegyein, így a Himaláján is.
A világ tíz legmagasabb hegye közül nyolc legalább részben Nepálban található, és minden évben érkeznek hírek halálos balesetekről, melyeket lavinák, hóviharok és magaslati betegség okoz. Azt ugyanakkor nem tudni, hogy a 2017-es tilalom hatására kevesebb lett-e a halálos áldozat.
Sok turista kritizálta a döntést, mondván, hogy túl hirtelen hozták meg ezt a szabályt, ami az egyedül utazóknak plusz költséget jelent, mert kísérőt vagy vezetőt kell fogadniuk, a nepáliak ugyanakkor arra hivatkoznak, hogy egy hordár ára csak húsz dollár naponta, egy vezetőé pedig huszonöt az Annapurna-kör és az alaptábor egyes útvonalain.
Ha jobban megismernéd Nepált, kezdheted egy magyar fotós képeivel, aki egy tiszta lelkű és őszinte világot örökített meg az országban.
(Forrás: New York Times, képek: Getty Images, Unsplash)
nepál | tilalom | nemzeti park
Hét dolog, amit ki kell próbálnod a legszebb horvát nemzeti parkban
Nagyvárosi kalandor a Volvótól

Hawaiitól Tanzániáig, az egyik legjobb magyar sommeliertől a belga csúcsdizájnerig, az új Rolls-Royce-tól Horvátország titkos gyöngyszemeiig, a Roadster magazin új lapszáma ismét a világ izgalmas, kreatív és hedonistán lüktető ŕétegeibe viszi el olvasóit. Elmegyünk a bécsi három Michelin-csillagos Amadorba, ahol találkozunk Bencze Ádám sommeiler-vel, beszélgetünk Havancsák Terézzel, aki a közelmúltban kezdett el dolgozni az amerikai outerwear brand AETHERnél, Portugáliában kipróbáljuk, milyen a tengerparton száguldozni az új Ferrarival – egész kellemes –, a kortárs irodalom kedvelőinek pedig egy olyan Roadsternek írt Parti Nagy Lajos írással jelentkezünk, ami szerintünk a legjobbjai közé tartozik. Az aktuális számban lesz egy 20 oldalas mellékletünk is, amelynek főszereplője a még mindig rengeteg újdonságot rejtő Horvátország. Ezen kívül is sok színes történetünk van még, úgyhogy ezúttal is érdemes elmerülni a Roadster gazdag és kalandokkal teli világában!
Megnézem, mert érdekel!