A Madonna della Corona az olasz Alpok egyik legcsodálatosabb szentélye. Olyan látványosság, aminek kötelező eleme kellene, hogy legyen minden olaszországi útnak.
A kolostorok világszerte épültek meredek sziklák tetejére vagy kapcsolódtak barlangrendszerekhez. Olaszországban is található egy építészetileg igazán különlegesnek számító létesítmény.
A Madonna della Corona 774 méteres tengerszint feletti magasságban fekszik az észak-olaszországi Alpokban. Önmagában ez csodálatra méltó, ám
a kolostoregyüttes egy hihetetlenül meredek sziklafalba épült, ahová már eljutni is egy kisebb kihívás.
Úgy tudni, annak ellenére, hogy a környéken már 1000 körül is éltek remeték, a kolostor 1522-ben, a templom pedig 1530-ban épült, a legenda szerint pedig szentélyét angyalok közreműködésével szállították Rodosz szigetéről. Az első épületek lakói remeték voltak, később pedig mágnesként vonzotta a zarándokokat is, így
a kolostor az évszázadok során egyre nagyobb lett.
Míg Olaszországban számos híres kolostor elpusztult a háborúk viharaiban, a Madonna della Corona a nehéz megközelíthetősége miatt megmenekült. Az 1970-es évekre azonban a szerkezetének nagy része leromlott állapotba került, így egy átfogó újjáépítésre, felújításra szorult.
A munkák során törekedtek arra, hogy minél több mindent megőrizzenek az eredeti épületekből.
Az 1970-es évekre a Madonna della Corona szerkezeteinek nagy része rosszabb volt a kopás szempontjából, és leromlott állapotba került. Sokukat lebontották és újjáépítették azzal az erőfeszítéssel, hogy a lehető legtöbb fontos művészi virágzást megőrizzék.
1988-ban még II. János Pál pápa is meglátogatta a helyet és gyönyörködött az Adige folyó völgyére nyíló lenyűgöző kilátásban.
A kolostoregyüttes, mely ma is a csend és a hitélet fontos színtere, emellett népszerű úticélja a zarándokoknak és a túrázóknak. A kirándulók Spiazzi-ból indulva felfedezhetik az olasz Alpok különleges tájait, szőlőültetvényeit is.
(Forrás: The Travel, fotók: Getty Images, Unsplash)
utazás | gyöbyörű | látványos | kolostor | Santuario Madonna della Corona
A kiberbiztonság téged is érint! Mit is jelent valójában?
Jön az a különleges fesztivál, amelyen minden ízében megélheted a Márton-napi hagyományokat
Az ősz önmagában is tud szép lenni, de a Roadster aktuális számával még szebbé és izgalmasabbá tehetjük. Mit találunk benne? Ellátogatunk Jerevánba, és megmutatjuk, mit érdemes csinálni Örményország fővárosában, és megnézzük közelről Athén jelenleg legizgalmasabb kerületét, Keramiekoszt. Találkozunk a világhírű képzőművésszel, Julie Mehretuval, kifaggatjuk, mit csinál Szabados Ági Debrecenben, megkóstoljuk, mit főzött ki az Arany Kaviár új séfje, motorozunk Erdélyben, jachtozunk az Adrián és egyéb hedonista kalandokban is részt veszünk, de nem soroljuk fel mindet. Ezen kívül elbeszélgetünk a bájos izraeli ékszertervezővel, Tal Adarral, találkozunk Zwack Sándorral, bejárjuk a Sauska tokaji főhadiszállását, és elbeszélgetünk napjaink egyik legnevesebb európai portréfotósával, Rob Hornstrával. A magazin egyéb oldalain a tőlünk megszokott kompromisszummentes színvonalon számolunk be az utazás, a dizájn, a divat és a gasztronómia kifinomult világának történéseiről, és mindarról, amiért az életben rajongani lehet.
Megnézem, mert érdekel!