Az eredeti Orient expressz megálmodója, Georges Nagelmackers állítólag amerikai utazása során, az óceánjárók fényűző lakosztályaiból, pazar dekorációiból, éttermeiből és társalgóiból is merített ihletet a legendás vonat megalkotásához. Most fordult a kocka, és egy hajó fogja megkapni az Orient expresszről ismert csillogást.
A 220 méteres Orient Express Silenseas, melyet a világ legnagyobb vitorlásaként harangoznak be, páratlan szolgáltatásaival és kifinomult dizájnjával a legendás körutak aranykorát idézi, és azokat az időket, amikor a francia Riviéra pezsgő művészeti életéről írók, festők és filmsztárok gondoskodtak Monte-Carlótól Saint-Tropezig és Cap d'Antibes-től Cannes-ig.
Az Accor és a Chantiers de l'Atlantique hajóépítő cég együttműködéséből születő vitorláson 53, hetven négyzetméteres lakosztály lesz,
és helyet kap rajta egy monumentális, 1415 négyzetméteres elnöki lakosztály is, melyből 530 négyzetmétert a hozzá tartozó terasz tesz ki.
Emellett két úszómedence, két étterem és egy bár járul hozzá a minden igényt kielégítő kényelemhez.
A szórakozásról az Amphitheatre-Cabaret gondoskodik, és hangrögzítő stúdió is rendelkezésére áll annak, aki felvételeket szeretne készíteni a hajón, és nem hiányozhatnak a masszázsok, meditációs foglalkozások és városi megállók sem a 2026-ban induló utazásról.
Ezt a tíz tényt csak kevesen tudják az Orient expresszről, ami hamarosan új éltre kel, a vintázs vonatok rajongóinak legnagyobb örömére.
(Forrás: Accor, képek: Accor, Getty Images)
hajó | vitorlás | Orient Express Silenseas | vitorláshajó | luxushajó | orient express
Egy jó tervhez is kellhet több perspektíva
–
Sulciová Silvia interjú
Skót nyár a ködös budapesti belvárosban – Ilyen a 2023-as év whiskyje
Megérkezett a tél, már ki lehet csomagolni a Roadster legújabb, sorrendben 18. lapszámát. Mit találunk benne? A Costa Smeralda fedélzetén kipróbáljuk, milyen az élet egy tengerjárón Barcelona és Nápoly között. Ellátogatunk a luxusipar nagyágyúival dolgozó Edinas Paper kőbányai műhelyébe, megmutatjuk, milyen finomságokkal lehet átvészelni a hideg hónapokat, és megismerkedünk a római Palazzo Talìával is, amelyet az olasz rendezőzseni, Luca Guadagnino álmodott meg. Aktuális számunkban is rengeteg izgalmas helyszín bukkan fel: ilyen a kanadai Yukon vidék, az Amalfi-part, a Côte d’Azur-on kipróbáltuk, milyen az új Audi S5. Északabbra is elkalandoztunk: a lapszám talán legszimpatikusabb szereplője az a négy norvég fiatal, akik egy elhagyatott halfeldolgozó üzemet alakították át a skandináv ország és talán Európa legcoolabb pontjává. Ezen kívül bemutatunk öt divatbrandet, akiket érdemes követni, megvizsgáljuk, milyen volt az elmúlt száz évben a lejtők divatja és még ezen kívül is rengeteg izgalmas témánk van, de itt megállunk.
Megnézem, mert érdekel!