Drasztikusan dráguló repülőjegyek és növekvő menetidő: nem mozdulnak ki az orosz turisták

Európából szinte teljesen kiszorultak az orosz turisták, aminek a legfőbb oka nem túl meglepő módon a közvetlen járatok hiányában és a korlátozásokban keresendő.

Görögország tavalyelőtt az orosz turisták legkedveltebb úti céljainak top tízes listájában szerepelt, 2022-ben viszont mintegy nyolcvan százalékkal csökkent az odautazók száma, vagyis 31300-an érkeztek.

Míg korábban egy jegy Oroszországból Európába átlagosan három-négyszáz euróba (120-160 ezer forintba) került, most az átszállások miatt ezer eurónál (körülbelül 400 ezer forintnál) kezdődnek az árak, a repülési idő pedig háromról nyolc-huszonnégy órára nőtt.

Szintén nyolcvan százalékkal esett a Görögországba, Olaszországba és Spanyolországba vízumot igénylők száma. A még mindig érkező látogatóknak a fele jön turisztikai céllal, míg a másik fele úgy tekint az utazásra, mint ablakra Európába. Lengyelország, Finnország, Csehország és a balti államok ugyanakkor szinte egyáltalán nem fogadtak orosz turistákat a korlátozó intézkedések bevezetése óta, így egész Európát nézve a csökkenés kilencven-kilencvenöt százalékos.

Az orosz és ukrán turistákra jelentősen támaszkodó Cipruson viszont, ahol a szolgáltatóknak kiterjedt szerződései voltak orosz utazási irodákkal, mintegy hatszázmillió eurós veszteséget könyvelhetett el a szektor.

Addig az oroszok képviselték a második legnagyobb turisztikai piacot Cipruson, és sokat is költöttek, naponta, fejenként átlagosan hatvan eurót (körülbelül 24 ezer forintot), míg más nemzetek látogatói együttvéve kilencvenet (32 ezret).

A földrajzi közelség és az alacsony költségek mellett az oroszok vallási okból is szívesen utaznak Ciprusra, nagy érdeklődésre tart számot az északi hegyekben található, ezüsttel bevont Szűz Mária ikon.

Az oroszokra kivetett szankciók váratlan módokon is megváltoztatták az ország és szomszédai életét.

(Forrás: Schengen Visa Info, képek: Getty Images)

látogatás | turisták | Európa | orosz | Ororszország | ciprus

FOLYTASD EZZEL

Egy jó tervhez is kellhet több perspektíva

Sulciová Silvia interjú

Skót nyár a ködös budapesti belvárosban – Ilyen a 2023-as év whiskyje

Rendeld meg a Roadster magazin 18. számát!

Megérkezett a tél, már ki lehet csomagolni a Roadster legújabb, sorrendben 18. lapszámát. Mit találunk benne? A Costa Smeralda fedélzetén kipróbáljuk, milyen az élet egy tengerjárón Barcelona és Nápoly között. Ellátogatunk a luxusipar nagyágyúival dolgozó Edinas Paper kőbányai műhelyébe, megmutatjuk, milyen finomságokkal lehet átvészelni a hideg hónapokat, és megismerkedünk a római Palazzo Talìával is, amelyet az olasz rendezőzseni, Luca Guadagnino álmodott meg. Aktuális számunkban is rengeteg izgalmas helyszín bukkan fel: ilyen a kanadai Yukon vidék, az Amalfi-part, a Côte d’Azur-on kipróbáltuk, milyen az új Audi S5. Északabbra is elkalandoztunk: a lapszám talán legszimpatikusabb szereplője az a négy norvég fiatal, akik egy elhagyatott halfeldolgozó üzemet alakították át a skandináv ország és talán Európa legcoolabb pontjává. Ezen kívül bemutatunk öt divatbrandet, akiket érdemes követni, megvizsgáljuk, milyen volt az elmúlt száz évben a lejtők divatja és még ezen kívül is rengeteg izgalmas témánk van, de itt megállunk.

Megnézem, mert érdekel!
“Útra keltünk és összegyűjtöttük a legkiemelkedőbb hazai szállásokat és vendéglátóhelyeket számotokra. Ezek a helyek garantáltan felejthetetlen élményeket kínálnak, legyen szó romantikus pihenésről a Balaton partján vagy egy kulináris felfedezőútról Budapesten.”
Izing Róbert Izing Róbert, főszerkesztő

Legfrissebb ajánlataink

Irány a Roadster Select
teljes adatbázisa
Iratkozz fel a hírlevelünkre!
Iratkozz fel a Roadster hírlevelére, hogy mindig értesülj a legizgalmasabb hírekről, sztorikról és véleményekről az utazás, a dizájn és a gasztronómia világából!
Feliratkozom