Biztos sokunkkal előfordult már, hogy egy fárasztó repülőútról hazatérve a reptéri parkolóházban a homlokunkra csaptunk, mert hirtelen fogalmunk sem volt, hol hagytuk az autót. Hiába nyomtuk a kulcstartón a távirányító gombját, nem történt semmi, mert vélhetően a járgány valahol hatótávolságon kívül pihent. Nem kell azonban ilyenkor pánikba esni, hanem elég segítségül hívni a tudományt és használni az eszünket – szó szerint.
A bostoni tudományos múzeum által megosztott TikTok-videóban Dr. Alex Dainis bemutatott egy tényleg egyszerű trükköt, aminek segítségével meghosszabbíthatjuk autónk távirányítójának hatótávolságát.
Ehhez mindössze a fejünket kell igénybe venni antennaként.
Dr. Dainis elmagyarázta, hogy az autók távirányítói kis hatótávolságú rádiójelet küldenek, ami általában csak öt-húsz métert tesz meg, amíg meg nem szűnik, de a fejünkkel felerősíthetjük, és növelhetjük a jel hatótávolságát.
A tudós szerint ez azért működik, mert a fejünk (akárcsak a testünk többi része) sok vizet tartalmaz, amikor pedig a kulcstartót a fejünkhöz tartjuk, az autó távirányítójának elektromágneses hullámai kölcsönhatásba lépnek a fejben lévő vízmolekulákkal, ezáltal azok elmozdulnak. A mozgás aztán olyan hullámot hoz létre, amely összeadódik a távirányító hullámával, felerősíti azt és növeli annak hatótávolságát.
Ha esetleg nem tetszik az ötlet, hogy rádióhullámok haladjanak át a fejünkben, a trükk egy teli vizes palackkal is kipróbálható, már ha éppen kéznél van egy – és persze rengeteg olyan autót gyártanak már, amihez alapból jár egy applikáció, aminek segítségével könnyen megtalálhatjuk a kocsit.
Ha nem szeretsz huszonpercekig malmozni, hanem szeretnéd, ha a tiéd lenne az első kigördülő poggyász, itt a tuti módszer.
(Forrás: Travel and Leisure, fotók: Unsplash)
trükk | autó | megoldás | parkoló | megtalálni
A kiberbiztonság téged is érint! Mit is jelent valójában?
Így élheted meg az ünnepi hangolódást egy csodás kastély birtokán itt, a szomszédunkban
Megérkezett a tél, már ki lehet csomagolni a Roadster legújabb, sorrendben 18. lapszámát. Mit találunk benne? A Costa Smeralda fedélzetén kipróbáljuk, milyen az élet egy tengerjárón Barcelona és Nápoly között. Ellátogatunk a luxusipar nagyágyúival dolgozó Edinas Paper kőbányai műhelyébe, megmutatjuk, milyen finomságokkal lehet átvészelni a hideg hónapokat, és megismerkedünk a római Palazzo Talìával is, amelyet az olasz rendezőzseni, Luca Guadagnino álmodott meg. Aktuális számunkban is rengeteg izgalmas helyszín bukkan fel: ilyen a kanadai Yukon vidék, az Amalfi-part, a Côte d’Azur-on kipróbáltuk, milyen az új Audi S5. Északabbra is elkalandoztunk: a lapszám talán legszimpatikusabb szereplője az a négy norvég fiatal, akik egy elhagyatott halfeldolgozó üzemet alakították át a skandináv ország és talán Európa legcoolabb pontjává. Ezen kívül bemutatunk öt divatbrandet, akiket érdemes követni, megvizsgáljuk, milyen volt az elmúlt száz évben a lejtők divatja és még ezen kívül is rengeteg izgalmas témánk van, de itt megállunk.
Megnézem, mert érdekel!