Bár a "repülőgépes megfázás" és a "nyaralási nátha" nem számít hivatalos betegségnek, évente mégis több tízezren betegszenek meg tőlük. De mindkettő elkerülhető.
"Ha lehetséges, próbáljunk meg nem csúcsidőben utazni – ami a hét közepét és a délelőtti vagy a kora délutáni időszakot jelenti –, ahelyett, hogy nagyon korán vagy este repülnénk. Ez persze nyilván függ az úti céltól és a légitársaságtól, de érdemes előre tájékozódni" – írja a Yahoo News cikkében Dr. Barbara Bawer, az amerikai Ohio Állami Egyetem Wexner Orvosi Központjának háziorvosa.
A csúcsidőn kívül utazók nagyobb valószínűséggel kevesebb baktériummal találkoznak, de a nap közepén történő utazásnak más előnye is van: ilyen például, hogy előző este egész éjjel nyugodtabban lehet aludni.
Dr. Bawer azt is elárulta, hogy miért visel még mindig maszkot a fedélzeten. – Bár a Covid már nem jelent olyan nagy problémát, mint korábban, tekintettel arra, hogy a repülőgépen ugyanolyan keringő levegővel vagyok egy térben, még mindig van rajtam maszk a terminálon is.
Dr. Bawer további tanácsai szerint ne tervezzünk túl sok tevékenységet a nyaralás idejére, és gondoskodjunk arról, hogy sok időnk legyen a pihenésre, valamint kiegyensúlyozottan táplálkozzunk.
A kézipoggyász bepakolása kihívást jelenthet azok számára, akik hajlamosak néha túl sok, netán túlságosan helypazarló, vagy éppenséggel túl kevés dolgot magukkal vinni egy útra. Íme kilenc tárgy, aminek mindenképp helyet kell szorítani (a nyilvánvaló tételeken, például a személyes iratokon kívül), hogy kényelmesen utazhassunk bárhová a világban.
(Forrás: The Sun, fotók: Getty Images)
csúcsidőn kívül | tanács | tipp | orvos | szakértő
Jön az a különleges fesztivál, amelyen minden ízében megélheted a Márton-napi hagyományokat
Megfogni a jövő építőit – Bálint Attila-interjú
Az ősz önmagában is tud szép lenni, de a Roadster aktuális számával még szebbé és izgalmasabbá tehetjük. Mit találunk benne? Ellátogatunk Jerevánba, és megmutatjuk, mit érdemes csinálni Örményország fővárosában, és megnézzük közelről Athén jelenleg legizgalmasabb kerületét, Keramiekoszt. Találkozunk a világhírű képzőművésszel, Julie Mehretuval, kifaggatjuk, mit csinál Szabados Ági Debrecenben, megkóstoljuk, mit főzött ki az Arany Kaviár új séfje, motorozunk Erdélyben, jachtozunk az Adrián és egyéb hedonista kalandokban is részt veszünk, de nem soroljuk fel mindet. Ezen kívül elbeszélgetünk a bájos izraeli ékszertervezővel, Tal Adarral, találkozunk Zwack Sándorral, bejárjuk a Sauska tokaji főhadiszállását, és elbeszélgetünk napjaink egyik legnevesebb európai portréfotósával, Rob Hornstrával. A magazin egyéb oldalain a tőlünk megszokott kompromisszummentes színvonalon számolunk be az utazás, a dizájn, a divat és a gasztronómia kifinomult világának történéseiről, és mindarról, amiért az életben rajongani lehet.
Megnézem, mert érdekel!