Egy légiutas-kísérő tanácsai a biztonságról.
Bár a légi balesetek rendkívül ritkák, előfordulhatnak vészhelyzetek. A közelmúltban például a Japan Airlines egyik járatának légiutas-kísérői tizennyolc perc alatt több mint 370 utast evakuáltak a tokiói Haneda repülőtéren történt balesetet követően.
Az express.co.uk éppen ezért megszólaltatta Jane Hawkes korábbi légiutas-kísérőt a legfontosabb repülésbiztonsági tippekkel kapcsolatban.
– Felszállás előtt nagyon figyeljenek oda a biztonsági bemutatóra. Különösen a sokat repülő utasok hajlamosak arra, hogy nem fordítanak kellő figyelmet a személyzet tájékoztatójára. Győződjünk meg róla, hogy pontosan tisztában vagyunk-e vele, hol van a legközelebbi kijárat, és merre találhatóak a kulcsfontosságú biztonsági berendezések. Még akkor is fontos mindig végignézni a repülésbiztonsági bemutatót, ha már több százat láttunk belőle. Az utasoknak a gép felszállása szintúgy meg kell keresniük a legközelebbi vészkijáratot – mondja.
Hozzátette még, hogy repülés közben mindig kössük be a biztonsági övet, függetlenül attól, hogy a 'Fasten Seatbelt' felirat be van-e kapcsolva vagy sem.
Hogy ez miért fontos, arra jó példa az Alaska Airlines egyik járatának közelmúltbeli esete, melynek nem sokkal a felszállás után kiszakadt az egyik nem használt ajtaja és ha bizony valaki a közelben ül úgy, hogy nincs becsatolva az öve, alighanem kirepült volna a gépből.
A biztonsági öv becsatolása a repülés során akkor is nélkülözhetetlen, ha a repülőgép bármilyen szélsőséges turbulenciába kerül. Amennyiben az utasok nincsenek bekötve, súlyosan megsérülhetnek. Maradjanak ülve leszálláskor, és amíg a "Fasten Seatbelt" feliratot ki nem kapcsolják, ne csatolják ki a biztonsági övet, és ne mozogjanak az utastérben, mert előfordulhat, hogy a repülőgépnek hirtelen meg kell állnia gurulás közben.
Vannak dolgok a repüléssel és az utazással kapcsolatban, amelyeket természetesnek veszünk. Például ritkán gondolkodunk el rajta, miért a bal oldalon szállunk fel a repülőgépre. Most eláruljuk. A rutinos utazók számára pedig a felszállás előtti, légiutas-kísérő által bemutatott tájékoztató rutinszerű, már-már érdektelen. Akadnak azonban különböző hangjelzések, amelyek menet közben szintén információkat közölhetnek.
(Forrás: Express, fotók: Getty Images)
repülés | biztonság | fontos | tanács | bemutató | légiutas-kísérő
Hét dolog, amit ki kell próbálnod a legszebb horvát nemzeti parkban
Nagyvárosi kalandor a Volvótól

Hawaiitól Tanzániáig, az egyik legjobb magyar sommeliertől a belga csúcsdizájnerig, az új Rolls-Royce-tól Horvátország titkos gyöngyszemeiig, a Roadster magazin új lapszáma ismét a világ izgalmas, kreatív és hedonistán lüktető ŕétegeibe viszi el olvasóit. Elmegyünk a bécsi három Michelin-csillagos Amadorba, ahol találkozunk Bencze Ádám sommeiler-vel, beszélgetünk Havancsák Terézzel, aki a közelmúltban kezdett el dolgozni az amerikai outerwear brand AETHERnél, Portugáliában kipróbáljuk, milyen a tengerparton száguldozni az új Ferrarival – egész kellemes –, a kortárs irodalom kedvelőinek pedig egy olyan Roadsternek írt Parti Nagy Lajos írással jelentkezünk, ami szerintünk a legjobbjai közé tartozik. Az aktuális számban lesz egy 20 oldalas mellékletünk is, amelynek főszereplője a még mindig rengeteg újdonságot rejtő Horvátország. Ezen kívül is sok színes történetünk van még, úgyhogy ezúttal is érdemes elmerülni a Roadster gazdag és kalandokkal teli világában!
Megnézem, mert érdekel!