Visszarepít a múltba és teljesen magával ragad ez a látványos kiállítás

A Time vagyis az Idő című kiállítás a melbourne-i Flinders Street állomáson nyitott meg, amelyben tizenegy elhagyatott szobát alakítottak át, hogy szemléltessék a háború után ipari környezetet. Rone itt alkotott maradandót.

Rone egy melbourne-i művész, aki a szépség és a múlandóság, a pusztulás közötti szinergikus kapcsolatot kutatja. Street art művészként leginkább kísérteties, stilizált női arcképeiről híres, amelyekkel azt üzeni:

a szépség múlandó is lehet.

Legújabb, nagyszabású projektjében tematikus szobákat alakított ki a vonatállomás egyik, több évtizede lezárt szárnyában. Ezek a terek az épület történetére és a 20. század közepén, a Melbourne belvárosában működő iparágakra utalnak. A berendezések, az odahelyezett szerszámok, a gépek és az egyéb kiegészítők

hűen tükrözik az akkori munkásosztály mindennapját, a gyárak, az irodák és az üzletek üzemelését.

Az egyik teremben tizennégy korhű írógépet helyeztek el fémasztalokon, mellettük székek láthatók meglehetősen leromlott állapotban. Egy másik helyiségben régi varrógépek jelennek meg a vágóasztalok mellett, hogy a város textiliparát idézzék meg.

A bálterem pedig rozsdás üvegházzá alakult.

Ezekben a terekben jelenik meg rendkívül hangsúlyosan Teresa Oman modell különböző nagyméretű portrékon.

A művész célja az volt, hogy olyan hatást keltsen, amiben a közönség nem lehet biztos abban,

hol végződik a műalkotás és hol kezdődik az eredeti épület.

Rone a projekten több mint százhúsz szakemberrel dolgozott együtt, köztük festőművészekkel, világítástervezőkkel, örökségvédelmi szakértőkkel, díszletépítőkkel, hogy

a műemléképületet óvják, de az installációkat életre keltsék.

A munka több mint három évig tartott, igaz, a feladat javát távolról, egy számítógépes tervezőprogrammal végezték el még a pandémia miatti lezárások idején.

Rone reméli, hogy a kiállítás arra ösztönzi majd a látogatókat, hogy felfedezzék a rég elfeledett terek lenyűgöző történetét, és meglássák bennük a jövő lehetőségeit.

(Forrás: Dezeen, fotók: Rone)

vasútállomás | tárlat | melbourne | installáció | kiállítás

FOLYTASD EZZEL

Egy jó tervhez is kellhet több perspektíva

Sulciová Silvia interjú

Skót nyár a ködös budapesti belvárosban – Ilyen a 2023-as év whiskyje

Rendeld meg a Roadster magazin 18. számát!

Megérkezett a tél, már ki lehet csomagolni a Roadster legújabb, sorrendben 18. lapszámát. Mit találunk benne? A Costa Smeralda fedélzetén kipróbáljuk, milyen az élet egy tengerjárón Barcelona és Nápoly között. Ellátogatunk a luxusipar nagyágyúival dolgozó Edinas Paper kőbányai műhelyébe, megmutatjuk, milyen finomságokkal lehet átvészelni a hideg hónapokat, és megismerkedünk a római Palazzo Talìával is, amelyet az olasz rendezőzseni, Luca Guadagnino álmodott meg. Aktuális számunkban is rengeteg izgalmas helyszín bukkan fel: ilyen a kanadai Yukon vidék, az Amalfi-part, a Côte d’Azur-on kipróbáltuk, milyen az új Audi S5. Északabbra is elkalandoztunk: a lapszám talán legszimpatikusabb szereplője az a négy norvég fiatal, akik egy elhagyatott halfeldolgozó üzemet alakították át a skandináv ország és talán Európa legcoolabb pontjává. Ezen kívül bemutatunk öt divatbrandet, akiket érdemes követni, megvizsgáljuk, milyen volt az elmúlt száz évben a lejtők divatja és még ezen kívül is rengeteg izgalmas témánk van, de itt megállunk.

Megnézem, mert érdekel!
“Útra keltünk és összegyűjtöttük a legkiemelkedőbb hazai szállásokat és vendéglátóhelyeket számotokra. Ezek a helyek garantáltan felejthetetlen élményeket kínálnak, legyen szó romantikus pihenésről a Balaton partján vagy egy kulináris felfedezőútról Budapesten.”
Izing Róbert Izing Róbert, főszerkesztő

Legfrissebb ajánlataink

Irány a Roadster Select
teljes adatbázisa