A CIA Landlord biztosítótársaság 37 országban elemezte az egy hálószobás lakások bérleti díjait.
Elemzésükből kiderül, hogy Londonban kell a legtöbbet fizetnünk, átlagosan 11 088 fontot (körülbelül ötmillió forintot) hat hónapra. A legolcsóbb város ezzel szemben Ankara lett, ami több mint kilencezer fonttal jutányosabb a brit fővárosnál, itt átlagosan 1303 fontot (595 ezer forintot) kell félretennünk egy fél évi lakhatásra, vagyis havonta már szűk százezer forintból kijövünk e téren.
Budapest a negyedik helyre került fél évre 2306 fonttal (egymillió 53 ezer, havi 175 ezer forinttal),
míg a magyar fővárost megelőzve a harmadik helyen az Andok hósapkáival körülvett fővárosa, Santiago hívogatja a nomádokat 2248 fontos (egymillió 27 ezer forintos) bérleti díjjal. Ha a hétvégéken a síelést váltogatnád a szörfözéssel, akkor a dél-amerikai ország neked való. Igaz, kimondottan távmunkás vízumuk nincsen, de a három hónapos és még három hónappal meghosszabbítható turistavízummal is folytathatod itt a munkát, ennek ára körülbelül száz euró.
A második helyen szintén egy dél-amerikai várost találunk: a zöld és pezsgő életű Bogota 1818 fontos (830 ezer forintos) beruházást igényel a lakhatásba, és évente fél évig lehet itt tartózkodni a digitálisnomád-vízummal. Nem kell Budapestnél sokkal többet fizetnünk Rigában sem, ahol hat hónapig ellakhatunk 2313 fontból (egymillió 57 ezer forintból).
Íme, az első tíz helyezett teljes listája:
- Ankara (1303 font, 595 ezer forint)
- Bogota (1818 font, 830 ezer forint)
- Santiago (2248 font, egymillió 27 ezer forint)
- Budapest (2306 font, egymillió 53 ezer forint)
- Riga (2313 font, egymillió 57 ezer forint)
- Athén (2580 font, egymillió 179 ezer forint)
- Pozsony (3354 font, egymillió 532 ezer forint)
- Tallinn (3437 font, egymillió 570 ezer forint)
- Ljubljana (3491 font, egymillió 595 ezer forint)
- San José, Costa Rica (3566, egymillió 629 ezer forint)
Szintén jutányos árakkal várja a nomádokat ez a bájos spanyol falu, és ez az európai ország biztosítja a legjobb feltételeket a távmunkásoknak.
(Forrás: Euronews, képek: Getty Images)
albérlet | távmunka | távmunkás | digitális nomád | árak
Ezzel a tíz fantasztikus dizájntárggyal a legmenőbb hellyé teheted az otthonod
10+1 ikonikus és gyönyörű lámpa, ami garantáltan feldobja az otthonod
Beköszöntött a tél, és vele együtt megérkezett a Roadster magazin legfrissebb, 14. száma. Mit találunk benne? Kajakkal bejárjuk Grönland izgalmas és lenyűgöző helyeit, találkozunk a világ egyik leghíresebb párterapeutájával, Esther Perellel, és a Netflix által világhírűvé vált dél-koreai séffel, Jeong Kwannal, motorral részt veszünk a Balkan Rallyn, és beszélgetünk Kelecsényi Milán férfiruha-készítővel is. A Dél-afrikai Köztársaságban teszteljük, milyen az új AUDI Q8, és elbeszélgetünk a zoknik Rolls Royce-át gyártó Iszató Nisigucsival is. Elmegyünk egészen Kenyáig, hogy elefántokat nézzünk, az Őrségben kipróbáljuk, milyen a régió legújabb kabinháza, a Kástu, bemutatjuk a Déryné Kenyeret, a város új pékségét, teszteltjük az új elektromos KIÁt, ezen kívül pedig találkozunk még Berki Blanka topmodellel, Áron Eszter divattervezővel és sokan másokkal. A magazin egyéb oldalain a tőlünk megszokott kompromisszummentes színvonalon számolunk be az utazás, a dizájn, a divat, a gasztronómia kifinomult világának történéseiről, és mindarról, amiért az életben rajongani lehet.
Megnézem, mert érdekel!