A légitársaságok gyakran adnak el több jegyet egy-egy járatra, mint ahány hely van, mert általában mindig akadnak, akik ilyen-olyan okokból végül nem szállnak fel a gépre.
Azonban problémák adódhatnak, ha egyszer mindenki odaér időben, akinek jegye van. Ilyenkor a légitársaság általában megkérdezi, hogy ki vállalná némi kompenzáció fejében, hogy egy későbbi járattal utazik el. A legjobb, ha ezt még a becsekkolást előtt megteszi, de ez nem mindig sikerült. A spanyol fapados Vueling azonban nem bízza a véletlenre.
Mint az Independent egyik olvasója, Evan Davis beszámolt a lapnak, egy Londonból Barcelonába tartó járatra váltott jegyet, később pedig kapott a légitársaságtól egy e-mailt, amelyben azt kérdezték, megfontolná-e, hogy egy másik géppel utazzon egy 125 eurós (körülbelül ötvenezer forintos) utalványért cserébe.
Valószínűleg az történt, hogy a járatra időközben megugrott a kereslet, így a kezdeti áraknál (ami Davis esetében mindössze 36 font, vagyos körülbelül 17 ezer forint volt) jóval többért tudták eladni a helyeket, és ki akarták használni a lehetőséget.
A légitársaság ilyenkor az utasokat olyan járatokra irányítja át, amelyekről tudja, hogy lesznek rajta üres helyek, és biztosan nem lesz szükség arra, hogy újra vissza kelljen fordítani valakit. Mivel a London-Barcelona útvonalon elég nagy volt a választék, az olvasónak sikerült egy olyat találni, ami alig több mint egy órával az eredeti járat után indult.
A 125 eurós utalványt ugyanakkor egyetlen tranzakcióban kell elkölteni, ami egy olcsó légitársaságnál kihívást jelenthet, és a Vueling jól tudja, hogy az utasok egy része nem fogja felhasználni azt a lejárati idő előtt.
A légitársaságok gyakran követnek el hibákat a repülőjegy árazásakor emberi mulasztás vagy rendszerhiba miatt, így a valódi árnál jóval olcsóbban lehet megvenni azokat.
(Forrás: Independent, képek: Getty Images)
fapados | Vueling | túlfoglalás | légitársaság
Jön az a különleges fesztivál, amelyen minden ízében megélheted a Márton-napi hagyományokat
Megfogni a jövő építőit – Bálint Attila-interjú
Az ősz önmagában is tud szép lenni, de a Roadster aktuális számával még szebbé és izgalmasabbá tehetjük. Mit találunk benne? Ellátogatunk Jerevánba, és megmutatjuk, mit érdemes csinálni Örményország fővárosában, és megnézzük közelről Athén jelenleg legizgalmasabb kerületét, Keramiekoszt. Találkozunk a világhírű képzőművésszel, Julie Mehretuval, kifaggatjuk, mit csinál Szabados Ági Debrecenben, megkóstoljuk, mit főzött ki az Arany Kaviár új séfje, motorozunk Erdélyben, jachtozunk az Adrián és egyéb hedonista kalandokban is részt veszünk, de nem soroljuk fel mindet. Ezen kívül elbeszélgetünk a bájos izraeli ékszertervezővel, Tal Adarral, találkozunk Zwack Sándorral, bejárjuk a Sauska tokaji főhadiszállását, és elbeszélgetünk napjaink egyik legnevesebb európai portréfotósával, Rob Hornstrával. A magazin egyéb oldalain a tőlünk megszokott kompromisszummentes színvonalon számolunk be az utazás, a dizájn, a divat és a gasztronómia kifinomult világának történéseiről, és mindarról, amiért az életben rajongani lehet.
Megnézem, mert érdekel!