A légitársaságok gyakran adnak el több jegyet egy-egy járatra, mint ahány hely van, mert általában mindig akadnak, akik ilyen-olyan okokból végül nem szállnak fel a gépre.
Azonban problémák adódhatnak, ha egyszer mindenki odaér időben, akinek jegye van. Ilyenkor a légitársaság általában megkérdezi, hogy ki vállalná némi kompenzáció fejében, hogy egy későbbi járattal utazik el. A legjobb, ha ezt még a becsekkolást előtt megteszi, de ez nem mindig sikerült. A spanyol fapados Vueling azonban nem bízza a véletlenre.
Mint az Independent egyik olvasója, Evan Davis beszámolt a lapnak, egy Londonból Barcelonába tartó járatra váltott jegyet, később pedig kapott a légitársaságtól egy e-mailt, amelyben azt kérdezték, megfontolná-e, hogy egy másik géppel utazzon egy 125 eurós (körülbelül ötvenezer forintos) utalványért cserébe.
Valószínűleg az történt, hogy a járatra időközben megugrott a kereslet, így a kezdeti áraknál (ami Davis esetében mindössze 36 font, vagyos körülbelül 17 ezer forint volt) jóval többért tudták eladni a helyeket, és ki akarták használni a lehetőséget.
A légitársaság ilyenkor az utasokat olyan járatokra irányítja át, amelyekről tudja, hogy lesznek rajta üres helyek, és biztosan nem lesz szükség arra, hogy újra vissza kelljen fordítani valakit. Mivel a London-Barcelona útvonalon elég nagy volt a választék, az olvasónak sikerült egy olyat találni, ami alig több mint egy órával az eredeti járat után indult.
A 125 eurós utalványt ugyanakkor egyetlen tranzakcióban kell elkölteni, ami egy olcsó légitársaságnál kihívást jelenthet, és a Vueling jól tudja, hogy az utasok egy része nem fogja felhasználni azt a lejárati idő előtt.
A légitársaságok gyakran követnek el hibákat a repülőjegy árazásakor emberi mulasztás vagy rendszerhiba miatt, így a valódi árnál jóval olcsóbban lehet megvenni azokat.
(Forrás: Independent, képek: Getty Images)
túlfoglalás | Vueling | fapados | légitársaság
A kiberbiztonság téged is érint! Mit is jelent valójában?
Így élheted meg az ünnepi hangolódást egy csodás kastély birtokán itt, a szomszédunkban
Megérkezett a tél, már ki lehet csomagolni a Roadster legújabb, sorrendben 18. lapszámát. Mit találunk benne? A Costa Smeralda fedélzetén kipróbáljuk, milyen az élet egy tengerjárón Barcelona és Nápoly között. Ellátogatunk a luxusipar nagyágyúival dolgozó Edinas Paper kőbányai műhelyébe, megmutatjuk, milyen finomságokkal lehet átvészelni a hideg hónapokat, és megismerkedünk a római Palazzo Talìával is, amelyet az olasz rendezőzseni, Luca Guadagnino álmodott meg. Aktuális számunkban is rengeteg izgalmas helyszín bukkan fel: ilyen a kanadai Yukon vidék, az Amalfi-part, a Côte d’Azur-on kipróbáltuk, milyen az új Audi S5. Északabbra is elkalandoztunk: a lapszám talán legszimpatikusabb szereplője az a négy norvég fiatal, akik egy elhagyatott halfeldolgozó üzemet alakították át a skandináv ország és talán Európa legcoolabb pontjává. Ezen kívül bemutatunk öt divatbrandet, akiket érdemes követni, megvizsgáljuk, milyen volt az elmúlt száz évben a lejtők divatja és még ezen kívül is rengeteg izgalmas témánk van, de itt megállunk.
Megnézem, mert érdekel!