Turistacsapdának főként azokat a vendéglátóhelyeket nevezzük, amelyek inkább a látogatókat, mintsem a helyieket szolgálják ki, és több pénzt kérnek el egy esetlegesen rosszabb minőségű ételért. De hogyan ismerhetőek fel?
Tapasztalt utazók a Redditen osztották meg a tippjeiket.
Egyikük szerint az ilyen hely "Rendkívül népszerű/turistás területen található, például közvetlenül a főtéren vagy egy turisztikai látványosság mellett. Nem mindig turistacsapda, de nagy eséllyel igen".
Érthető, hogy a legtöbb turista a város leglátványosabb részén szeretne enni – legyen az egy központi tér vagy egy népszerű műemlék. A legnépszerűbb látnivalók mellett található éttermek azonban szinte biztosan turistacsapdák. Érdemes a belvárostól kicsit távolabb keresgélni a jobb opciókért.
Hozzátette még: "Tapasztalataim szerint az étlapon szereplő tételek száma és változatossága fordítottan arányos a minőséggel. Tehát, ha egy étteremnek többoldalas az étlapja és többféle nemzet konyhájából kínál ételeket, azt tanácsos elkerülni".
"Bár a tekintélyes menü jó dolognak tűnhet, egyben azt is jelentheti, hogy az ételeket csak a mikrohullámú sütőben melegítik fel. Ha az étterem előtt valaki kint áll, akinek az a dolga, hogy minél több vendéget csábítson be, akkor szinte biztosan turistacsapdáról van szó".
Azok helyek, ahol az étlapokon fotókon mutatják be az ételeket, szintén kerülendőek. Nem minden esetben, de Olaszországban még mindig gyakori árulkodó jele az alacsony minőségnek. A helyieknek nem kell képet látniuk az ételről ahhoz, hogy tudják, mi kapnak, és hogy kérnek-e belőle. Ezt általában a turistákra "szakosodott" éttermek csinálják.
Aki olaszországi utazást tervez és csak felületesen ismeri az ottani vendéglátást, talán elgondolkodott már rajta, mi lehet a különbség egy osteria és egy trattoria között, mi az az enoteca és vajon a ristorante csupán éttermet jelent-e? Az országot járva többféle típusú vendéglátóhelyre lehet beülni, a köztük lévő különbségek pedig nem mindig egyértelműek. Manapság a különböző olasz éttermek közötti határok elmosódtak, pedig régebben evidens volt a hierarchia: az osteria számított a legspártaibbnak, a ristorante pedig a legelegánsabb és legdrágább étteremnek. Most viszont simán előfordulhat, hogy egy osteriában többet kell fizetni, mint egy ristorantéban. Segítünk eligazodni.
(Forrás: Express, fotók: Getty Images)
külföld | vendéglátóhely | étterem | tanács | tipp
Magyarország ásványvíz-forrásai túracélpontnak is tökéletesek
Megfogni a jövő építőit – Bálint Attila-interjú
Az ősz önmagában is tud szép lenni, de a Roadster aktuális számával még szebbé és izgalmasabbá tehetjük. Mit találunk benne? Ellátogatunk Jerevánba, és megmutatjuk, mit érdemes csinálni Örményország fővárosában, és megnézzük közelről Athén jelenleg legizgalmasabb kerületét, Keramiekoszt. Találkozunk a világhírű képzőművésszel, Julie Mehretuval, kifaggatjuk, mit csinál Szabados Ági Debrecenben, megkóstoljuk, mit főzött ki az Arany Kaviár új séfje, motorozunk Erdélyben, jachtozunk az Adrián és egyéb hedonista kalandokban is részt veszünk, de nem soroljuk fel mindet. Ezen kívül elbeszélgetünk a bájos izraeli ékszertervezővel, Tal Adarral, találkozunk Zwack Sándorral, bejárjuk a Sauska tokaji főhadiszállását, és elbeszélgetünk napjaink egyik legnevesebb európai portréfotósával, Rob Hornstrával. A magazin egyéb oldalain a tőlünk megszokott kompromisszummentes színvonalon számolunk be az utazás, a dizájn, a divat és a gasztronómia kifinomult világának történéseiről, és mindarról, amiért az életben rajongani lehet.
Megnézem, mert érdekel!