Miután jóval több mint egy évtizeden át folyamatosan hype-olta, a Virgin Galactic végre a nagyközönségnek is felkínálja a lehetőséget, hogy eljusson az űrbe. A "világ első kereskedelmi célú űrrepülőgépére" szóló jegyeket már elkezdték árusítani.
Amikor azt mondjuk, hogy "nagyközönség", akkor az valójában a nagyon gazdagokra vonatkozik. A jegyek ára 450 ezer dollártól (kb. 140 millió forinttól) kezdődik, ami bármilyen mércével mérve is csillagászati összeg. Az utazás másfél órás, ami percenként ötezer dollárt (másfél millió forintot), vagyis másodpercenként 83 dollárt (26 ezer forintot) jelent.
És mielőtt záporoznának a legfontosabb kérdések: igen, ez egy retúrjegy.
A gép az új-mexikói űrrepülőteréről indul és természetesen oda is tér vissza. Az utasok az űrhajó tizenhét hatalmas ablakán keresztül észbontó kilátásban gyönyörködhetnek, és legalább néhány percre megtapasztalhatják a súlytalanságot is.
A jegyvásárlók viszont nem csupán az űrrepülés semmihez sem hasonlítható élményét kapják meg. A hatalmas árcédula hozzáférést biztosít a "jövő űrhajósainak" közösségéhez is, ami lényegében meghívást jelent más űrtémájú eseményekre és utakra. A jegyár továbbá tartalmazza a repülés előtti kiképzést és a szállást is. Az utazások ez év végén indulnak.
Úgy tűnik tehát, hogy az iparág most már nyit a (kivételesen tehetős) nagyközönség felé. A Virgin Galactic 2018 óta végez tesztrepüléseket technikailag a világűrbe (azaz 50 mérföldes magasságba), és maga Richard Branson is megtette már a csodás utat tavaly. Tulajdonképpen ez a második alkalom, hogy a Virgin Galactic megnyitotta az értékesítést a nagyközönség előtt, hiszen már 2014-ben is megtette, ám egy halálos baleset miatt szüneteltette a folytatást.
A jegyfoglaláshoz egyébként előleget is le kell tenni, pontosan 150 ezer dollárt.
A Space Transportation kínai repülőgépipari cég pedig bejelentette, hogy olyan, szárnyas rakétával kombinált repülőgépet fejleszt, amelyet űrbéli kirándulásokra és városok közötti közlekedésre is lehet majd használni. A cég azt állítja, hogy a Peking és New York közötti út, melyhez most legalább tizenhárom óra szükséges, mindössze egy órát vesz igénybe a szuperszonikus járattal.
(Forrás: TimeOut, fotók: Virgin Galactic)
jegyárak | űrrepülés | űrutazás | virgin atlantic | jegyek
Hét dolog, amit ki kell próbálnod a legszebb horvát nemzeti parkban
Nagyvárosi kalandor a Volvótól

Hawaiitól Tanzániáig, az egyik legjobb magyar sommeliertől a belga csúcsdizájnerig, az új Rolls-Royce-tól Horvátország titkos gyöngyszemeiig, a Roadster magazin új lapszáma ismét a világ izgalmas, kreatív és hedonistán lüktető ŕétegeibe viszi el olvasóit. Elmegyünk a bécsi három Michelin-csillagos Amadorba, ahol találkozunk Bencze Ádám sommeiler-vel, beszélgetünk Havancsák Terézzel, aki a közelmúltban kezdett el dolgozni az amerikai outerwear brand AETHERnél, Portugáliában kipróbáljuk, milyen a tengerparton száguldozni az új Ferrarival – egész kellemes –, a kortárs irodalom kedvelőinek pedig egy olyan Roadsternek írt Parti Nagy Lajos írással jelentkezünk, ami szerintünk a legjobbjai közé tartozik. Az aktuális számban lesz egy 20 oldalas mellékletünk is, amelynek főszereplője a még mindig rengeteg újdonságot rejtő Horvátország. Ezen kívül is sok színes történetünk van még, úgyhogy ezúttal is érdemes elmerülni a Roadster gazdag és kalandokkal teli világában!
Megnézem, mert érdekel!