Számos okot fel lehet sorolni egy Argentínába utazás mellett. Az országon belül pedig a természetrajongók számára egyértelműen Ushuaia vezeti a listát, mert a világ végeként ismert távoli hely megannyi látnivalót kínál, többek között korábbi börtönt, festői vonatozást, fantasztikus tájat, gleccsereket és kiemelkedő vadvilágot.
A világ legdélebbi városaként ismert Ushuaia egészen egyedülálló hely.
Napközben pingvinek között sétálhatunk, este aztán megkóstolhatjuk a legjobb argentin borokat. Az odautazás viszont gondos tervezést igényel, gyakran előfordul ugyanis, hogy a turisták értetlenül állnak első Ushuaia-tripjük itinerének összeállításakor.
Ushuaiát az elhelyezkedésének köszönhetően emlegetik a világ végeként. A tűzföld fővárosa értelemszerűen Argentína legdélebbi pontja, egyben az Antarktisz kapuja, az antarktiszi körutazások stratégiai csomópontja.
A leggyorsabban repülővel lehet eljutni oda, szerencsére Argentína jó pár városából indulnak közvetlen járatok. Buenos Airesből adódik a legtöbb opció, de ez évszaktól is függ, maga az út pedig körülbelül három és fél órát vesz igénybe. Az ország más pontjait felfedezők Córdobában, El Calafatéban vagy Rio Gallegosban is elcsíphetik a gépeket. Ushuaia repülőterén nincs tömegközlekedés, úgyhogy taxival vagy előre foglalt transzferrel lehet onnan tovább utazni.
Buszozás csak saját felelősségre
Bátrabbaknak ajánlható egy autós road trip is, méghozzá alaszkai indulással, és a Pánamerikai autópályán száguldással. Egy Buenos Aires-ben kijelölt startvonal esetén 1864 mérföldet kell levezetni a világ végéig. Az autós túra természetesen szinte végig festői kilátással kárpótol Mendozától kezdve a pampákon át egészen Patagóniáig, Chilébe érve viszont kompra kell szállni és átkelni a Magellán-szoroson. Ezt követően már csak egy rövid autóút van hátra Ushuaiáig.
Akinek nem lapul jogosítvány a zsebében, de szeretne a tájban gyönyörködni, annak marad a busz, bár készüljön fel lélekben, hogy Buenos Airesből nincsenek közvetlen autóbusz-járatok, hanem Rio Gallegosig kell elzarándokolni és aztán jó harminchat órát zötyögni. Onnan levezetésként átszállás és újabb nyolcorás buszozás következik.
Hűvösben a pingvinekkel
Az útikalauzok szerint az argentin nyár idejére, december és február közé érdemes belőni a látogatást, de ez nem jelenti azt, hogy akkor meleg napokkal lehet számolni.
Ushuaia időjárása gyakran felhős és szeles, a legmelegebb hónap pedig a január, amikor a hőmérséklet akár 10 °C-ig is felkúszhat!
Ha szeretnénk megnézni a híres pingivineket, akkor november és február között kell néhány hét szabadságot kivenni. A legjobb módja a megfigyelésüknek, ha egynapos túrát teszünk a Martillo szigetre, ott aztán egy órán át sétálhatunk.
Tűzföldi vadles
A Chilét és Argentínát elválasztó Beagle-csatornán hajózás is remek program. A kirándulás érinti a Les Eclaireurs világítótornyot és a régió két híres szigetét.
Kihagyhatatlan a Tűzföld Nemzeti Park, amely egy hatalmas terület folyókkal, tavakkal, hegyekkel, erdőkkel, gleccserekkel és egyedülálló vadvilággal. A park otthont ad guanacóknak (lámákhoz hasonló állatoknak), pingvineknek és tengeri oroszlánoknak. Tökéletes hely túrázásra és sátrazáshoz.
Vonat a világ végére
Eredetileg azért építették, hogy fát szállítsanak a város börtönébe, de mára az egyik legnépszerűbb turisztikai látványossággá vált.
A vonat naponta ötször közlekedik, a fedélzetén kétnyelvű idegenvezető mesél Ushuai történelméről és tájáról.
Síelés és lagúnák
Június és október között Ushuaiát a világ minden tájáról érkező síelők foglalják el. Legtöbben a Cerro Castor síközpontot választják, amely harminchárom pályával rendelkezik.
Ushuaia tele van hihetetlen lagúnákkal is, melyek közül kiemelkedik a Lago Escondido és a Lago Fagnano, de talán az Esmeralda a legszebb közülük. Smaragdzöld vize gleccserekből ered, erdő és hegyek veszik körül, megteremtve a régió legbékésebb helyét.
Itt pedig Patagónia chilei részén járunk, közel Puerto Rio Tranquilo településéhez, az ország legnagyobb tavához és gleccserekhez is. Itt húzódik az úgynevezett 7-es út, a Carretera Austral, amit még a világ legtöbbet látott, kiemelkedően tapasztalt utazói is a bolygó egyik legbámulatosabb környékeként aposztrofálnak. Az út időnként nemesen egyszerűen elfogy, hajóra, kompra kell szállni, ha tovább szeretnénk menni. A Marble Caves, ez a lenyűgöző geológiai képződmény is hajóval közelíthető meg, az élmény pedig mindent felülmúl.
(Forrás: The Travel, fotók: Unsplash, Getty Images)
tűzföld | utazás | nemzeti park | világ vége | argentína
Ezzel a tíz fantasztikus dizájntárggyal a legmenőbb hellyé teheted az otthonod
10+1 ikonikus és gyönyörű lámpa, ami garantáltan feldobja az otthonod
Beköszöntött a tél, és vele együtt megérkezett a Roadster magazin legfrissebb, 14. száma. Mit találunk benne? Kajakkal bejárjuk Grönland izgalmas és lenyűgöző helyeit, találkozunk a világ egyik leghíresebb párterapeutájával, Esther Perellel, és a Netflix által világhírűvé vált dél-koreai séffel, Jeong Kwannal, motorral részt veszünk a Balkan Rallyn, és beszélgetünk Kelecsényi Milán férfiruha-készítővel is. A Dél-afrikai Köztársaságban teszteljük, milyen az új AUDI Q8, és elbeszélgetünk a zoknik Rolls Royce-át gyártó Iszató Nisigucsival is. Elmegyünk egészen Kenyáig, hogy elefántokat nézzünk, az Őrségben kipróbáljuk, milyen a régió legújabb kabinháza, a Kástu, bemutatjuk a Déryné Kenyeret, a város új pékségét, teszteltjük az új elektromos KIÁt, ezen kívül pedig találkozunk még Berki Blanka topmodellel, Áron Eszter divattervezővel és sokan másokkal. A magazin egyéb oldalain a tőlünk megszokott kompromisszummentes színvonalon számolunk be az utazás, a dizájn, a divat, a gasztronómia kifinomult világának történéseiről, és mindarról, amiért az életben rajongani lehet.
Megnézem, mert érdekel!