Az első háromban két európait találni.
Az Economist Intelligence Unit (EIU) jelentése szerint három város holtversenyben osztozik a címen. Tavaly ilyenkor Szingapúr és Oszaka végzett az élen, idén Párizs, Zürich és Hongkong áll a dobogó tetején – az európaiak elsősorban az euró és a svájci frank megerősödésének köszönhetik előkelő helyezésüket.
A vizsgálat olyan tényezők alapján rangsorolta a városokat, mint például az élelmiszerek, a közlekedés, a ruházat és egyéb alapvető szolgáltatások árai, kiegészítve természetesen a lakhatás költségeivel, amelyet mostanság a világ minden pontján jelentősen befolyásolnak a devizaingadozások.
A két címvédő közül Szingapúr a negyedik helyen végzett, míg Oszaka az ötödik helyre esett vissza. Holtversenyben a hetedik helyen Koppenhága és New York áll, az első tízbe még Tel-Aviv és Los Angeles fért be.
Párizs leginkább magas lakhatási költségeinek köszönheti első helyét, ugyanakkor az alkohol, a közlekedés vagy éppen a dohányáru jóval olcsóbb ott, mint a legtöbb európai nagyvárosban. Koppenhágában elsősorban a közlekedéshez és a rekreációhoz köthető költségek, míg Tel-Avivban az autóvásárlás és a járműfenntartás miatt drága az élet.
Érdekesség, hogy a világjárvány erőteljesen érintett bizonyos vizsgált kategóriákat. Egyes országokban megnőttek a nagy keresletű termékek, például a számítógépek költségei, míg a kevésbé keresett dolgok – mondjuk a ruházati termékek – árai jelentősen megzuhantak. Az EIU arra számít, hogy ez a tendencia 2021-ig folytatódik.
Ez is érdekelhet:
(Forrás: Lonely Planet, fotók: Pixabay)
költség | idén | élet | hongkong | párizs | legdrégébb városok
Hét dolog, amit ki kell próbálnod a legszebb horvát nemzeti parkban
Nagyvárosi kalandor a Volvótól

Hawaiitól Tanzániáig, az egyik legjobb magyar sommeliertől a belga csúcsdizájnerig, az új Rolls-Royce-tól Horvátország titkos gyöngyszemeiig, a Roadster magazin új lapszáma ismét a világ izgalmas, kreatív és hedonistán lüktető ŕétegeibe viszi el olvasóit. Elmegyünk a bécsi három Michelin-csillagos Amadorba, ahol találkozunk Bencze Ádám sommeiler-vel, beszélgetünk Havancsák Terézzel, aki a közelmúltban kezdett el dolgozni az amerikai outerwear brand AETHERnél, Portugáliában kipróbáljuk, milyen a tengerparton száguldozni az új Ferrarival – egész kellemes –, a kortárs irodalom kedvelőinek pedig egy olyan Roadsternek írt Parti Nagy Lajos írással jelentkezünk, ami szerintünk a legjobbjai közé tartozik. Az aktuális számban lesz egy 20 oldalas mellékletünk is, amelynek főszereplője a még mindig rengeteg újdonságot rejtő Horvátország. Ezen kívül is sok színes történetünk van még, úgyhogy ezúttal is érdemes elmerülni a Roadster gazdag és kalandokkal teli világában!
Megnézem, mert érdekel!