Utazási éhség kielégítve, alváshiány megoldva.
Rendhagyó módszert vet be egy utazásszervező cég az alvásproblémákkal küzdő hongkongiak gondjainak orvoslására. Az inszomniában szenvedőknek nincs más dolguk, mint jegyet vásárolni a városban cirkáló buszra.
A hetvenhat kilométeres, ötórás zötyögést ugyanis azoknak ajánlják, akik könnyebben elalszanak egy hosszabb utazáson.
Az álomjárat ötletét a tömegközlekedési eszközökön fáradtság miatt elszunyókáló ingázók adták.
"Amikor tervezgettük az új túrákat, megláttam egy barátom posztját a közösségi médiában, amelyben arról írt, mennyire stresszes a munkája miatt, és ezért nem tud éjszaka aludni. Amikor viszont buszon utazik, akkor nincs problémája az alvással. Az ő bejegyzése adta az inspirációt a túrához, ami lehetővé teszi, hogy az utasok csak aludjanak a buszon" – mondta Kenneth Kong, a buszos túrákat szervező utazási iroda marketing- és üzletfejlesztési vezetője.
A jegyek ára személyenként tizenhárom és ötvenegy dollár (négyezer és tizenhatezer forint) közötti, attól függően, hogy a felső vagy az alsó fedélzeten foglalnak-e helyet. A jobb alvás érdekében az utasok szemmaszkot és füldugót is kapnak.
A napokban debütált alvó buszos túra első járatára az összes jegy elfogyott. Néhány utas felkészülten érkezett, némelyik saját takarót hozott magával, a cipőjét papucsra cserélte, mások pedig utazópárnával szerelkeztek fel.
"Álmatlanságban szenvedek. Azért vagyok itt, hogy megpróbáljak aludni" – mondta Anson Kong, az egyik utas. Szerinte ez egy remek ötlet, a kivitelezés pedig "érdekesebb" lett, mint amire számított.
Egy másik utas, Marco Yung elárulta, azért csatlakozott, mert általában elalszik a hosszú buszos utakon, ezért "nagyszerű lehetőségnek" tűnt számára, hogy aludjon egy kicsit.
A túra azért nem csupán a szunyálásról és a pihenésről szólt: több megállót is beiktatott a sofőr, hogy az utasok fényképeket készíthessenek például a város Lantau-szigetének festői pontjain.
Dr. Shirley Li, a Hongkongi Egyetem alváskutató klinikájának és laboratóriumának vezetője szerint a tömegközlekedési eszközökön elalvás egyfajta hajlamként aposztrofálható.
"A hongkongiaknak nincs elég idejük aludni – mondta Li. – Ezért kénytelenek vagyunk más időpontokat kihasználni az alvásra, ami lehet például a napi ingázás ideje, különösen akkor, ha tömegközlekedéssel utazunk. Sokan hajlamosak rá, hogy a tömegközlekedést összefüggésbe hozzák az alvással, ezért könnyebben elalszanak a buszon" – tette hozzá a doktornő.
Egy igazi Royal Oak-fanatikus bizonyára felkereste már Hongkongban a 2018 tavaszán nyitott első ázsiai Audemars Piguet-házat, amely annak ellenére kötelező látnivaló a márka híveinek, hogy egy darab órát sem lehet ott kapni.
(Forrás: Independent, fotók: Getty Images, Pixabay)
hongkong | alvás | túra | busz | alvójárat
Jön az a különleges fesztivál, amelyen minden ízében megélheted a Márton-napi hagyományokat
Megfogni a jövő építőit – Bálint Attila-interjú
Az ősz önmagában is tud szép lenni, de a Roadster aktuális számával még szebbé és izgalmasabbá tehetjük. Mit találunk benne? Ellátogatunk Jerevánba, és megmutatjuk, mit érdemes csinálni Örményország fővárosában, és megnézzük közelről Athén jelenleg legizgalmasabb kerületét, Keramiekoszt. Találkozunk a világhírű képzőművésszel, Julie Mehretuval, kifaggatjuk, mit csinál Szabados Ági Debrecenben, megkóstoljuk, mit főzött ki az Arany Kaviár új séfje, motorozunk Erdélyben, jachtozunk az Adrián és egyéb hedonista kalandokban is részt veszünk, de nem soroljuk fel mindet. Ezen kívül elbeszélgetünk a bájos izraeli ékszertervezővel, Tal Adarral, találkozunk Zwack Sándorral, bejárjuk a Sauska tokaji főhadiszállását, és elbeszélgetünk napjaink egyik legnevesebb európai portréfotósával, Rob Hornstrával. A magazin egyéb oldalain a tőlünk megszokott kompromisszummentes színvonalon számolunk be az utazás, a dizájn, a divat és a gasztronómia kifinomult világának történéseiről, és mindarról, amiért az életben rajongani lehet.
Megnézem, mert érdekel!