Peter Drummond, a SITA légi közlekedési informatikai szolgáltató poggyászosztályának vezetője elmondta, miért érdemes mindig valami egyedi dolgot is betenni a feladott poggyászba.
A magyarázat valójában egészen banális: ha elveszik a csomag, sokkal nagyobb valószínűséggel találják meg, ha be tudják azonosítani valamiről, ami más, hasonló bőröndökben valószínűleg nem található meg.
Ilyen lehet például egy plüssjáték vagy egy szokatlan ruhadarab, amivel a légitársaság rákereshet az adott tárgyra az adatbázisában.
A szakértőnek ugyanakkor további tippjei is vannak: úgy véli, érdemes például az útiterv leírását is betenni a bőröndbe a szálloda címével, így a nyaralás alatt könnyebben elérik az utast, és akár a bőröndöt is elküldhetik neki. A poggyászcédulák ugyanis könnyen leszakadhatnak.
Érdemes lehet még a bőröndre élénk színű szalagot kötni vagy eleve mintát választani, ami kiemelkedik a tömegből. Gyakran ugyanis azért vesznek el vagy kerülnek vissza késve a csomagok, mert pont úgy néznek ki, mint valaki másé, és tévedésből más viszi el őket.
Érdemes lehet emellett még lefotózni is a táskát kívül és belül is, és a nyomkövetők használata is segíthet abban, hogy biztonságban tudjuk a poggyászunkat.
Az sem mindegy ugyanakkor, hogy milyen bőrönddel utazunk, és olyan légitársaság is van, amely lebeszélné az utasokat a nagy poggyászokról.
(Forrás: The Sun, képek: Getty Images)
poggyász | tanács | dolog | tipp | csomagolás
A kiberbiztonság téged is érint! Mit is jelent valójában?
Jön az a különleges fesztivál, amelyen minden ízében megélheted a Márton-napi hagyományokat
Az ősz önmagában is tud szép lenni, de a Roadster aktuális számával még szebbé és izgalmasabbá tehetjük. Mit találunk benne? Ellátogatunk Jerevánba, és megmutatjuk, mit érdemes csinálni Örményország fővárosában, és megnézzük közelről Athén jelenleg legizgalmasabb kerületét, Keramiekoszt. Találkozunk a világhírű képzőművésszel, Julie Mehretuval, kifaggatjuk, mit csinál Szabados Ági Debrecenben, megkóstoljuk, mit főzött ki az Arany Kaviár új séfje, motorozunk Erdélyben, jachtozunk az Adrián és egyéb hedonista kalandokban is részt veszünk, de nem soroljuk fel mindet. Ezen kívül elbeszélgetünk a bájos izraeli ékszertervezővel, Tal Adarral, találkozunk Zwack Sándorral, bejárjuk a Sauska tokaji főhadiszállását, és elbeszélgetünk napjaink egyik legnevesebb európai portréfotósával, Rob Hornstrával. A magazin egyéb oldalain a tőlünk megszokott kompromisszummentes színvonalon számolunk be az utazás, a dizájn, a divat és a gasztronómia kifinomult világának történéseiről, és mindarról, amiért az életben rajongani lehet.
Megnézem, mert érdekel!