Kiváló példát mutatunk arra, hogyan költözik új élet egy borzalmas állapotú néhai önkormányzati lakásba.
Az érdem a budapesti bázisú Nanavízióé: a stúdió egyedi bútorokra épülő, elképesztően otthonos luxusotthonná alakított át egy tetőtéri lakást.
Mivel tetőtérről van szó, ilyen esetben izgalmasabb a kihívás a belsőépítész számára, mintha csak egy hagyományos lakást kapott volna feladatként. "Viszont a végeredmény is az – szúrja közbe az észrevételt Soltész Noémi, a Nanavízió egyik alapítója, és mindjárt folytatja is, miközben körbekalauzol minket az ötödik kerületi, százharminc négyzetméteres otthonban. – Nagyszerű adottságú és lokációjú ingatlanból kellett kihoznunk a maximumot, és mivel a kivitelezésben is részt vállalt megbízónkkal működött a kémia, úgy érzem, sikerült."
Ahogy belépünk, mindjárt egy méretes lépcső látszik, és máris szinte kinyílik a tér. Az ablakból felbukkannak Budapest egyik legromantikusabb parkjának, a Károlyi-kertnek a fái, és ha már fa: a nagy belmagasságú lakás több pontján felbukkan az anyag, amely az enteriőr egyik fő elemeként van jelen. A Nanavízió egyedi tervezésű fabútorain mindjárt megakad a szemünk – elsőrangú asztalosmunka eredménye.
A falon pózoló gerendaszerű polcokról viszont azt gondolnánk, a lakás előző életének hozadékai lehetnek, de nem: bontott épületfákból és födémgerendákból újonnan készítették.
Az egyedi bútorokkal díszített, tágas és napfényes lakás talán legizgalmasabb pontja a kis teraszos télikertje, mely a nappaliból nyílik.
A teret uraló fa és fehér színek mellé ott lépett be a képbe egy másik karakteres árnyalat, a halványkék, ami több helyen is feltűnik.
A nappaliban szintén egyedi tervezésű mobiliákat találunk, illetve megakad a szemünk a harmóniába tökéletesen passzoló pazar szőnyegen is. A kétszintes lakás galériáján rendezték be a dolgozószobát, alatta a fürdő, a vécé, a mosókonyha és két hálószoba kapott helyet.
Külön kell szólni még a lépcsőről, illetve a korlátról, mert annak fémes motívuma a nappaliban található konyhapultban és dohányzóasztalban is visszaköszön. Maga az asztal úgy fest, mintha fémpántokkal összekötöznénk néhány gerendát.
Ez a Károlyi-kerti lakás tehát tökéletes példa rá, mi történik akkor, ha a megbízó és az építész szinte teljesen hasonló ízlése találkozik egymással.
A Pajer Nóra és Soltész Noémi által 2010-ben alapított, tervezéssel és kivitelezéssel foglalkozó budapesti építésziroda tevékenységében egyforma súllyal szerepel a művészi koncepcióalkotás és a precíz mérnöki munka. Nemcsak családi házak, újragondolt lakásbelsők, professzionális irodaterek, hanem merész, figyelemfelkeltő köztéri installációk és műtárgyszerű, de funkcionális bútorok, kiegészítők is találhatóak munkáik között.
Ez is érdekelhet:
(Fotók: Juhász Norbert)
lakás | luxus | fa | enteriőr | tetőtéri
Ezzel a tíz fantasztikus dizájntárggyal a legmenőbb hellyé teheted az otthonod
10+1 ikonikus és gyönyörű lámpa, ami garantáltan feldobja az otthonod
Beköszöntött a tél, és vele együtt megérkezett a Roadster magazin legfrissebb, 14. száma. Mit találunk benne? Kajakkal bejárjuk Grönland izgalmas és lenyűgöző helyeit, találkozunk a világ egyik leghíresebb párterapeutájával, Esther Perellel, és a Netflix által világhírűvé vált dél-koreai séffel, Jeong Kwannal, motorral részt veszünk a Balkan Rallyn, és beszélgetünk Kelecsényi Milán férfiruha-készítővel is. A Dél-afrikai Köztársaságban teszteljük, milyen az új AUDI Q8, és elbeszélgetünk a zoknik Rolls Royce-át gyártó Iszató Nisigucsival is. Elmegyünk egészen Kenyáig, hogy elefántokat nézzünk, az Őrségben kipróbáljuk, milyen a régió legújabb kabinháza, a Kástu, bemutatjuk a Déryné Kenyeret, a város új pékségét, teszteltjük az új elektromos KIÁt, ezen kívül pedig találkozunk még Berki Blanka topmodellel, Áron Eszter divattervezővel és sokan másokkal. A magazin egyéb oldalain a tőlünk megszokott kompromisszummentes színvonalon számolunk be az utazás, a dizájn, a divat, a gasztronómia kifinomult világának történéseiről, és mindarról, amiért az életben rajongani lehet.
Megnézem, mert érdekel!