Kisokost állított össze a Budapest Airport a reptéri fennakadások esetére

A légiközlekedési problémák Budapesten is éreztetik a hatásukat, ezért a reptér rendszerezte az ezekkel kapcsolatos tudnivalókat.

Az európai repülőtereken a munkaerőhiány és a megnövekedett forgalom elsősorban a földi kiszolgálásban okoz fennakadásokat, ami miatt járatkésések vagy kimaradások is előfordulnak.

A fővárosi repülőterén jelenleg nyugalom van, az indulás előtti várakozási idő nem nőtt,

és az utasbiztonsági ellenőrzés során most is legfeljebb tíz percet kell várakozni. Továbbra is ajánlott ugyanakkor az indulás előtt két órával korábban érkezni rövid távú járatok esetén, tengeren túli repülésnél viszont három órát javasolnak. Parkolóhelyet érdemes előre foglalni, mert a nagyobb forgalomban nehezebb helyet találni.

A kép illusztráció

Járattörlések és késések

A Liszt Ferenc repülőtéren hetente mintegy tíz-tizenöt járatot törölnek, ami összességében nagyon alacsony a járatok teljes számához viszonyítva, és a repülőtér működését csak kis mértékben befolyásolja. A járattörlések egyik oka, hogy a reptér a felhalmozódott késések miatt az utolsó járatot nem tudja fogadni, így az már nem is száll fel. A másik indok, hogy más repülőtereken nem tudják kiszolgálni az adott járatot munkaerőhiány miatt, így a gép nem érkezik meg Budapestre.

A menetrendi változások a Budapest Airport honlapján is követhetők, az utasok viszont nem a reptérrel, hanem a légitársaságokkal állnak szerződésben, ezért

járattörlés és késés esetén a légitársaságokkal kell felvenniük a kapcsolatot,

melyek elérhetőségeiről és földi kiszolgálóiról is listát állított össze a reptér.

Később érkező bőröndök

Mint írják, a repülőtér-üzemeltető elnézést kér azoktól az utasoktól, akik a vasárnap éjszakai lassú poggyászkirakodás miatt több órát várakoztak. A vállalat levonta a tanulságokat, és a légitársasággal, valamint az érintett földi kiszolgáló céggel együtt mindent meg fog tenni annak érdekében, hogy hasonló helyzet a jövőben ne fordulhasson elő.

Hozzáteszik, hogy az elmúlt napokban sajnos légitársaságoktól függetlenül általános tapasztalat számos repülőtéren, hogy az érkező járatok nem vagy csak részben hozzák el a feladott poggyászokat. Optimális esetben a poggyászok még aznap, egy másik járattal megérkeznek, viszont az is előfordulhat, hogy csak egy-két napos késéssel jutnak el Budapestre. Ez az eset kizárólag érkező járatoknál fordul elő, a budapesti repülőtéren minden járat minden csomagja felkerült és fel fog kerülni az adott repülőgépre.

A csomagkésésekből adódó légitársasági kötelezettséget ez a rendelet szabályozza. Ebben az esetben az utasnak

az adott légitársaság földi kiszolgálóját kell keresni,

melyek elérhetősége a Budflyer Facebook-oldalán található.

Ilyenkor örülhetünk, hogy nem a világ egyik legzsúfoltabb repteréről kell indulnunk. De ha továbbra is aggódunk a reptéri káosz miatt, ez a nyolc tipp segíthet, hogy elkerüljük a kellemetlenségeket.

(Forrás: Budflyer, képek: Unsplash, Getty Images)

 

kisokos | budapest airport | járattörlés | késések | ferihegy | liszt ferenc nemzetközi repülőtár

FOLYTASD EZZEL

Egy jó tervhez is kellhet több perspektíva

Sulciová Silvia interjú

Skót nyár a ködös budapesti belvárosban – Ilyen a 2023-as év whiskyje

Rendeld meg a Roadster magazin 18. számát!

Megérkezett a tél, már ki lehet csomagolni a Roadster legújabb, sorrendben 18. lapszámát. Mit találunk benne? A Costa Smeralda fedélzetén kipróbáljuk, milyen az élet egy tengerjárón Barcelona és Nápoly között. Ellátogatunk a luxusipar nagyágyúival dolgozó Edinas Paper kőbányai műhelyébe, megmutatjuk, milyen finomságokkal lehet átvészelni a hideg hónapokat, és megismerkedünk a római Palazzo Talìával is, amelyet az olasz rendezőzseni, Luca Guadagnino álmodott meg. Aktuális számunkban is rengeteg izgalmas helyszín bukkan fel: ilyen a kanadai Yukon vidék, az Amalfi-part, a Côte d’Azur-on kipróbáltuk, milyen az új Audi S5. Északabbra is elkalandoztunk: a lapszám talán legszimpatikusabb szereplője az a négy norvég fiatal, akik egy elhagyatott halfeldolgozó üzemet alakították át a skandináv ország és talán Európa legcoolabb pontjává. Ezen kívül bemutatunk öt divatbrandet, akiket érdemes követni, megvizsgáljuk, milyen volt az elmúlt száz évben a lejtők divatja és még ezen kívül is rengeteg izgalmas témánk van, de itt megállunk.

Megnézem, mert érdekel!
“Útra keltünk és összegyűjtöttük a legkiemelkedőbb hazai szállásokat és vendéglátóhelyeket számotokra. Ezek a helyek garantáltan felejthetetlen élményeket kínálnak, legyen szó romantikus pihenésről a Balaton partján vagy egy kulináris felfedezőútról Budapesten.”
Izing Róbert Izing Róbert, főszerkesztő

Legfrissebb ajánlataink

Irány a Roadster Select
teljes adatbázisa
Csábító a magas a kamat, de mást is mérlegelni kell – private banking az MBH Bankkal
Hirdetés
Iratkozz fel a hírlevelünkre!
Iratkozz fel a Roadster hírlevelére, hogy mindig értesülj a legizgalmasabb hírekről, sztorikról és véleményekről az utazás, a dizájn és a gasztronómia világából!
Feliratkozom