Kompakt méretben is bemutatott egy tisztán elektromos hajtású autót a Mercedes-Benz, amelyet még az idén több másik követ majd. Az EQA a márka legelérhetőbb elektromos autója lesz.
A Mercedes-Benz első sorozatgyártású elektromos autója az egyterű B osztályból épült, inkább csak kísérleti jelleggel, és ennél nagyobb a jelentősége a középkategóriás crossover EQC-nek, ami az Audi e-tron és a Jaguar I-Pace ellenfeleként lépett piacra. A stuttgarti márka most egy kategóriával kisebb méretben is előállt egy elektromos autóval.
Az új EQA nem más, mint a kompakt crossover GLA elektromos hajtású változata, de könnyen megkülönböztethető tőle, hiszen egyedi hűtőmaszkot, valamint jellegzetes fénycsíkkal összekötött fényszórókat és hátsó lámpákat kapott.
A felniken és az utastérben is feltűnő rozéarany díszek is az elektromos Mercedes egyedi stílusjegyei.
Ígéretes hatótáv
4,46 méteres hosszával és 340 literes csomagtartójával az EQA praktikus a városi forgalomhoz, de akár hosszabb útra is lehet indulni vele. A 66,5 kilowattórás akkumulátorával ugyanis 426 kilométer a hatótávja, és az egyenáramú villámtöltőnél akár 100 kilowattal is tölthető, ami azt jelenti, hogy fél óra alatt nyolcvan százalékra tölthetjük fel.
A teljesítménye megfelel annak, amit egy modern elektromos autótól elvárunk.
A belépőmodellben, az EQA 250-ben a teljesítmény 190 lóerő, amivel 8,9 másodperc alatt lehet felgyorsulni száz km/órára, a végsebesség pedig 160 km/h-nál korlátozott, ennél nagyobb tempó már indokolatlanul merítené az akkumulátort.
High-tech funkciók
A legmodernebb vezetéstámogató rendszerekkel szerelte fel az EQA-t a Mercedes, így az autó automatikusan tartja a sávot és a távolságot az előtte haladótól, a navigációs rendszer pedig a forgalmat, a domborzatot, az időjárást és a hatótávot is figyelembe veszi a kalkulációnál. Az utastér felfűtésére vagy lehűtésére akár a távolból, okostelefonnal is lehetőség van.
Folytatása következik
A Mercedes elektromos autója még az idén gyártásba kerül, és számunkra azért is érdekes, mert a tágasabb testvére, az EQB a kecskeméti üzemből kerül ki, ahol a megkapó formájú CLA is születik. Az EQA ezzel nagyobb hatótávú a hasonló méretű kompakt villanyautóknál, de jóval elérhetőbb lesz a villámgyors elektromos csúcsmodelleknél.
elektromos autó | mercedes-benz eqa | mercedes-benz | nagy sztori | mercedesIlyen egyedi és domináns ízekkel tud kényeztetni a világ egyik legjobb rumja
Álomszülte szálloda Dánszentmiklóson, pazar fine dining étteremmel

Beköszöntött az ősz, és vele együtt megérkezett a Roadster magazin legfrissebb, 13. száma. Mit találunk benne? Bejárjuk Japán izgalmas és lenyűgöző helyeit, találkozunk a világ egyik legszínesebb és leghíresebb dizájnerével, Karim Rashiddal, Nápolyban megkóstoljuk Olaszország negyedik legjobb pizzáját, és benézünk az Attolini szabódinasztia műhelyébe is. A Napa-völgyben teszteljük, milyen az új, elektromos Rolls-Royce, és elbeszélgetünk a W luxushotelben megnyitott Nightingale by Beefbar alapítójával, Riccardo Giraudival is. Elmegyünk egészen Dél-Koreáig, hogy megnézzük közelről, milyen a világ egyik leghangulatosabb kávézója, a Mudzsige panzió, ezen kívül pedig találkozunk még párizsi keramikusművésszel, Japánban dolgozó magyar építésszel, vitorlázógép pilótával, egy római napszemüveg brand alapítójával, és a születésnapját ünneplő Babel Budapest megálmodójával is. A magazin egyéb oldalain a tőlünk megszokott kompromisszummentes színvonalon számolunk be az utazás, a dizájn, a divat, a gasztronómia kifinomult világának történéseiről, és mindarról, amiért az életben rajongani lehet.
Megnézem, mert érdekel!