Háromórás késéssel tudott csak elindulni a járat.
Méhraj szállt le szerdán a Delta Air Lines egyik gépére, amely a houstoni reptérről indult volna Atlantába, a rovarok eltávolítása pedig több órát vett igénybe. A légitársaság nem közölte, hogy pontosan milyen módszert vetettek be, de állítólag nemcsak a gép, hanem a méhek épsége is fontos szempont volt. Azt viszont lehet tudni, hogy a repülőt először utasok nélkül visszavontatták a kaputól.
Méhrajok igen ritkán vernek tanyát repülőkön, de az eset nem teljesen példa nélküli.
2019-ben például az Air India egyik járatát késleltette egy raj, ekkor vízágyúkat vetettek be, hogy kiszorítsák a méheket a Kolkatából Agartalába készülő járatról,
2016-ban pedig egy F-22 Raptor vadászgépet kényszerített földre 20 ezer méh Virginiában, akkor egy méhész segítségével oldották meg a helyzetet.
A méhek egyébként nem teljesen nemkívánatos elemek a repülőtereken, több légikikötő is indított virágosrét-programot azzal a céllal, hogy helyreállítsa a méhek élőhelyét, és felhívja a közvélemény figyelmét a nélkülözhetetlen rovarokra.
A repülőterek közül a világon először a hamburgi hozott létre méhészetet még 1999-ben, Amerikában pedig a chicagói O'Hare telepített elsőként méheket. Az említett houstoni reptéren viszont nem volt ilyen program, bár úgy tűnik, a méhek erről nem tudtak.
Méhekkel korábban hekkeltek meg már buszmegállót, és készült nekik gyorsétterem is.
(Forrás: CNN, képek: Unsplash)
delta airlines | méh | méhraj | repülő
Hét dolog, amit ki kell próbálnod a legszebb horvát nemzeti parkban
Nagyvárosi kalandor a Volvótól

Hawaiitól Tanzániáig, az egyik legjobb magyar sommeliertől a belga csúcsdizájnerig, az új Rolls-Royce-tól Horvátország titkos gyöngyszemeiig, a Roadster magazin új lapszáma ismét a világ izgalmas, kreatív és hedonistán lüktető ŕétegeibe viszi el olvasóit. Elmegyünk a bécsi három Michelin-csillagos Amadorba, ahol találkozunk Bencze Ádám sommeiler-vel, beszélgetünk Havancsák Terézzel, aki a közelmúltban kezdett el dolgozni az amerikai outerwear brand AETHERnél, Portugáliában kipróbáljuk, milyen a tengerparton száguldozni az új Ferrarival – egész kellemes –, a kortárs irodalom kedvelőinek pedig egy olyan Roadsternek írt Parti Nagy Lajos írással jelentkezünk, ami szerintünk a legjobbjai közé tartozik. Az aktuális számban lesz egy 20 oldalas mellékletünk is, amelynek főszereplője a még mindig rengeteg újdonságot rejtő Horvátország. Ezen kívül is sok színes történetünk van még, úgyhogy ezúttal is érdemes elmerülni a Roadster gazdag és kalandokkal teli világában!
Megnézem, mert érdekel!