Búcsúzni csak szépen – és gyorsan– szabad.
Az új-zélandi Dunedin repülőterén egy új rendelet értelmében az „érzelmesebb búcsúztatásokat” a terminálon kívül kell megejteni. Erre tábla is figyelmeztet: „Az ölelés maximális időtartama három perc. Szívélyesebb búcsúzkodáshoz, kérjük, használja a parkolót” – olvasható a feliraton.
Az utazóközönség reakciója meglehetősen dühösre sikeredett, közösségi média-posztok sokaságában minősítették embertelennek a szabályt.
A szájbarágós figyelmeztetés komoly felháborodási hullámot váltott ki, a hozzászólók szerint a repülőtéren belül is engedni kellene, hogy az emberek nyugodtan elbúcsúzhassanak a szeretteiktől. Akadnak ellenben támogatók is, akik azt szeretnék, ha a világ összes repterére kiterjesztenének ilyen jellegű tilalmat.
„Dániában néhány repülőtéren 'búcsúcsókzónát' alakítottak ki” – írják egy kommentben. Máshol bírságot kell fizetni, ha rossz helyen tartózkodunk, Nizzában külön Kiss & Fly területet határoztak meg.
Néhányan megdöbbentek a háromperces ölelés koncepcióján. „Ez elgondolkodtatott...Kiket ölelnék meg három percen át? Nagyon kevesen vannak ilyenek, leginkább a családom tagjai, és egy kedves, régi barátom” – írta egy hozzászóló. „De a tábla humora ellenére elgondolkodtató. Az élet rövid.”
Az ölelés korlátozása inkább dühöt váltott ki. „Ez őrültség. Most már a búcsúzkodást is szabályozzák? Semmi sem szent?” Erre érkezett egy reakció, ami a szabályozás mögötti konkrét motivációra utal: „Feltételezve, hogy nem viccelsz, ez azért van, hogy a forgalmat kontroll alatt tudják tartani a zsúfoltabb időszakban. Nem szívesen állnál hosszú sorokban például, ha sietnél”.
Egy hosszú repülőút vége nagy megkönnyebbülést jelenthet az utasok számára. Többféleképpen is.
(Forrás: Express, fotók: Getty Images)
dunedin | szabály | búcsúzkodás | terminál | uj-zeland
Jön az a különleges fesztivál, amelyen minden ízében megélheted a Márton-napi hagyományokat
Megfogni a jövő építőit – Bálint Attila-interjú
Az ősz önmagában is tud szép lenni, de a Roadster aktuális számával még szebbé és izgalmasabbá tehetjük. Mit találunk benne? Ellátogatunk Jerevánba, és megmutatjuk, mit érdemes csinálni Örményország fővárosában, és megnézzük közelről Athén jelenleg legizgalmasabb kerületét, Keramiekoszt. Találkozunk a világhírű képzőművésszel, Julie Mehretuval, kifaggatjuk, mit csinál Szabados Ági Debrecenben, megkóstoljuk, mit főzött ki az Arany Kaviár új séfje, motorozunk Erdélyben, jachtozunk az Adrián és egyéb hedonista kalandokban is részt veszünk, de nem soroljuk fel mindet. Ezen kívül elbeszélgetünk a bájos izraeli ékszertervezővel, Tal Adarral, találkozunk Zwack Sándorral, bejárjuk a Sauska tokaji főhadiszállását, és elbeszélgetünk napjaink egyik legnevesebb európai portréfotósával, Rob Hornstrával. A magazin egyéb oldalain a tőlünk megszokott kompromisszummentes színvonalon számolunk be az utazás, a dizájn, a divat és a gasztronómia kifinomult világának történéseiről, és mindarról, amiért az életben rajongani lehet.
Megnézem, mert érdekel!