Búcsúzni csak szépen – és gyorsan– szabad.
Az új-zélandi Dunedin repülőterén egy új rendelet értelmében az „érzelmesebb búcsúztatásokat” a terminálon kívül kell megejteni. Erre tábla is figyelmeztet: „Az ölelés maximális időtartama három perc. Szívélyesebb búcsúzkodáshoz, kérjük, használja a parkolót” – olvasható a feliraton.
Az utazóközönség reakciója meglehetősen dühösre sikeredett, közösségi média-posztok sokaságában minősítették embertelennek a szabályt.
A szájbarágós figyelmeztetés komoly felháborodási hullámot váltott ki, a hozzászólók szerint a repülőtéren belül is engedni kellene, hogy az emberek nyugodtan elbúcsúzhassanak a szeretteiktől. Akadnak ellenben támogatók is, akik azt szeretnék, ha a világ összes repterére kiterjesztenének ilyen jellegű tilalmat.
„Dániában néhány repülőtéren 'búcsúcsókzónát' alakítottak ki” – írják egy kommentben. Máshol bírságot kell fizetni, ha rossz helyen tartózkodunk, Nizzában külön Kiss & Fly területet határoztak meg.
Néhányan megdöbbentek a háromperces ölelés koncepcióján. „Ez elgondolkodtatott...Kiket ölelnék meg három percen át? Nagyon kevesen vannak ilyenek, leginkább a családom tagjai, és egy kedves, régi barátom” – írta egy hozzászóló. „De a tábla humora ellenére elgondolkodtató. Az élet rövid.”
Az ölelés korlátozása inkább dühöt váltott ki. „Ez őrültség. Most már a búcsúzkodást is szabályozzák? Semmi sem szent?” Erre érkezett egy reakció, ami a szabályozás mögötti konkrét motivációra utal: „Feltételezve, hogy nem viccelsz, ez azért van, hogy a forgalmat kontroll alatt tudják tartani a zsúfoltabb időszakban. Nem szívesen állnál hosszú sorokban például, ha sietnél”.
Egy hosszú repülőút vége nagy megkönnyebbülést jelenthet az utasok számára. Többféleképpen is.
(Forrás: Express, fotók: Getty Images)
tábla | búcsúzkodás | repülőtér | szabály | terminál | dunedin
Hét dolog, amit ki kell próbálnod a legszebb horvát nemzeti parkban
Nagyvárosi kalandor a Volvótól

Hawaiitól Tanzániáig, az egyik legjobb magyar sommeliertől a belga csúcsdizájnerig, az új Rolls-Royce-tól Horvátország titkos gyöngyszemeiig, a Roadster magazin új lapszáma ismét a világ izgalmas, kreatív és hedonistán lüktető ŕétegeibe viszi el olvasóit. Elmegyünk a bécsi három Michelin-csillagos Amadorba, ahol találkozunk Bencze Ádám sommeiler-vel, beszélgetünk Havancsák Terézzel, aki a közelmúltban kezdett el dolgozni az amerikai outerwear brand AETHERnél, Portugáliában kipróbáljuk, milyen a tengerparton száguldozni az új Ferrarival – egész kellemes –, a kortárs irodalom kedvelőinek pedig egy olyan Roadsternek írt Parti Nagy Lajos írással jelentkezünk, ami szerintünk a legjobbjai közé tartozik. Az aktuális számban lesz egy 20 oldalas mellékletünk is, amelynek főszereplője a még mindig rengeteg újdonságot rejtő Horvátország. Ezen kívül is sok színes történetünk van még, úgyhogy ezúttal is érdemes elmerülni a Roadster gazdag és kalandokkal teli világában!
Megnézem, mert érdekel!