Búcsúzni csak szépen – és gyorsan– szabad.
Az új-zélandi Dunedin repülőterén egy új rendelet értelmében az „érzelmesebb búcsúztatásokat” a terminálon kívül kell megejteni. Erre tábla is figyelmeztet: „Az ölelés maximális időtartama három perc. Szívélyesebb búcsúzkodáshoz, kérjük, használja a parkolót” – olvasható a feliraton.
Az utazóközönség reakciója meglehetősen dühösre sikeredett, közösségi média-posztok sokaságában minősítették embertelennek a szabályt.
A szájbarágós figyelmeztetés komoly felháborodási hullámot váltott ki, a hozzászólók szerint a repülőtéren belül is engedni kellene, hogy az emberek nyugodtan elbúcsúzhassanak a szeretteiktől. Akadnak ellenben támogatók is, akik azt szeretnék, ha a világ összes repterére kiterjesztenének ilyen jellegű tilalmat.
„Dániában néhány repülőtéren 'búcsúcsókzónát' alakítottak ki” – írják egy kommentben. Máshol bírságot kell fizetni, ha rossz helyen tartózkodunk, Nizzában külön Kiss & Fly területet határoztak meg.
Néhányan megdöbbentek a háromperces ölelés koncepcióján. „Ez elgondolkodtatott...Kiket ölelnék meg három percen át? Nagyon kevesen vannak ilyenek, leginkább a családom tagjai, és egy kedves, régi barátom” – írta egy hozzászóló. „De a tábla humora ellenére elgondolkodtató. Az élet rövid.”
Az ölelés korlátozása inkább dühöt váltott ki. „Ez őrültség. Most már a búcsúzkodást is szabályozzák? Semmi sem szent?” Erre érkezett egy reakció, ami a szabályozás mögötti konkrét motivációra utal: „Feltételezve, hogy nem viccelsz, ez azért van, hogy a forgalmat kontroll alatt tudják tartani a zsúfoltabb időszakban. Nem szívesen állnál hosszú sorokban például, ha sietnél”.
Egy hosszú repülőút vége nagy megkönnyebbülést jelenthet az utasok számára. Többféleképpen is.
(Forrás: Express, fotók: Getty Images)
ölelés | terminál | reptér | tábla | dunedin
A kiberbiztonság téged is érint! Mit is jelent valójában?
Így élheted meg az ünnepi hangolódást egy csodás kastély birtokán itt, a szomszédunkban
Megérkezett a tél, már ki lehet csomagolni a Roadster legújabb, sorrendben 18. lapszámát. Mit találunk benne? A Costa Smeralda fedélzetén kipróbáljuk, milyen az élet egy tengerjárón Barcelona és Nápoly között. Ellátogatunk a luxusipar nagyágyúival dolgozó Edinas Paper kőbányai műhelyébe, megmutatjuk, milyen finomságokkal lehet átvészelni a hideg hónapokat, és megismerkedünk a római Palazzo Talìával is, amelyet az olasz rendezőzseni, Luca Guadagnino álmodott meg. Aktuális számunkban is rengeteg izgalmas helyszín bukkan fel: ilyen a kanadai Yukon vidék, az Amalfi-part, a Côte d’Azur-on kipróbáltuk, milyen az új Audi S5. Északabbra is elkalandoztunk: a lapszám talán legszimpatikusabb szereplője az a négy norvég fiatal, akik egy elhagyatott halfeldolgozó üzemet alakították át a skandináv ország és talán Európa legcoolabb pontjává. Ezen kívül bemutatunk öt divatbrandet, akiket érdemes követni, megvizsgáljuk, milyen volt az elmúlt száz évben a lejtők divatja és még ezen kívül is rengeteg izgalmas témánk van, de itt megállunk.
Megnézem, mert érdekel!