Nagyon várták a Sonos-hívek ezt a hetet, mert a vezeték nélküli hangszórók piacát 2005-ben elsők között berobbantó cég végre ismertette legújabb modelljét.
A San Franciscóban bemutatkozó, a Playbart felváltó Sonos Beam szolidabb méretben készült el, és nagyjából hatvan százalékkal karcsúbb és harminccal rövidebb formát mutat, mint népszerű elődje.
Legfőbb előnye a sokoldalúsága: térhatású hangélményre számíthatunk tőle, az összes streaming szolgáltatóval össze tud kapcsolódni, intelligens hangvezérlésű.
Vegytiszta hangzást és egyben földrengető basszusokat ígér a Sonos Beam, ám legizgalmasabb tulajdonsága a Trueplay kalibrációs hangtechnikának köszönhető: képes az adott helyiség sajátosságaihoz alakítani a fülünket simogató hangélményt.
Kezelése egyszerű: oldschool módon a tetején elhelyezett érintőgombokkal machinálhatunk (Ethernet és HDMI ARC konnektorok is vannak), de a virtuális asszisztensek közül SIRI-vel és Amazon Alexával is nagyszerű kapcsolatot épített ki (az AirPlay2-ig még ki kell bekkelni pár hetet).
Az optikai adapterének hála a régebbi készülékekkel bármikor összehangolható; könnyedén párosítható a televízióval, hogy vele együtt megadja a házimozi-hatást.
Kapott éjszakai üzemmódot, ami az esetleges suttogóbb hangokat felerősíti, a markánsabb zajokat pedig magától lecsökkenti, hogy ne zavarjuk mások álmait, miközben éjjelente kedvünk támad egy jó filmhez.
Fekete és fehér színben július 17-étől kapható az inkább kisebb helyiségekhez passzoló, de azokat rendesen kitöltő Sonos Beam, négyszáz dollárért.
Ez is érdekelhet:
(Fotók: Engadget, Wired, Techcrunch)
Sonos Beam | speaker | Sonos | bluetooth | intelligens | hangszóró
Egy jó tervhez is kellhet több perspektíva
–
Sulciová Silvia interjú
Skót nyár a ködös budapesti belvárosban – Ilyen a 2023-as év whiskyje
Megérkezett a tél, már ki lehet csomagolni a Roadster legújabb, sorrendben 18. lapszámát. Mit találunk benne? A Costa Smeralda fedélzetén kipróbáljuk, milyen az élet egy tengerjárón Barcelona és Nápoly között. Ellátogatunk a luxusipar nagyágyúival dolgozó Edinas Paper kőbányai műhelyébe, megmutatjuk, milyen finomságokkal lehet átvészelni a hideg hónapokat, és megismerkedünk a római Palazzo Talìával is, amelyet az olasz rendezőzseni, Luca Guadagnino álmodott meg. Aktuális számunkban is rengeteg izgalmas helyszín bukkan fel: ilyen a kanadai Yukon vidék, az Amalfi-part, a Côte d’Azur-on kipróbáltuk, milyen az új Audi S5. Északabbra is elkalandoztunk: a lapszám talán legszimpatikusabb szereplője az a négy norvég fiatal, akik egy elhagyatott halfeldolgozó üzemet alakították át a skandináv ország és talán Európa legcoolabb pontjává. Ezen kívül bemutatunk öt divatbrandet, akiket érdemes követni, megvizsgáljuk, milyen volt az elmúlt száz évben a lejtők divatja és még ezen kívül is rengeteg izgalmas témánk van, de itt megállunk.
Megnézem, mert érdekel!