Világszerte arra törekednek az építészek és a dizájnerek, hogy olyan szállodákat alakítsanak ki, amelyek valamilyen szempontból különlegesek, jól megkülönböztethetőek és egyedülálló élményt kínálnak a vendégeiknek.
Annak ellenére, hogy 2021-ben egyáltalán nem volt egyszerű az utazás, idén is sorra nyitottak meg az új, minden igényt kielégítő, varázslatos hotelek. Ezekből válogattunk.
Icehotel
A 2021-es Icehotel lakosztályait harminckét művész tervezte, a Carl Philip Barnadotte és Oscar Kylberg által megálmodott Szentivénéji álom névre keresztelt szoba pedig messze kiemelkedik a többi közül. A páros Per Benjamin virágkötővel kollaborált, hogy
virágokat és növényeket zárjanak a jég birodalmába.
A tervezők célja az volt, hogy a szobában a svéd nyarat idézzék meg.
Emerald Residence
Az egykori Távbeszélő Központ helyén, a Szent Anna-templommal szoros építészeti egységben valósította meg a beruházó Biggeorge Property Budapest egyik legértékesebb ingatlanjait kínáló Emerald Residence apartmanházat és boutique hotelt.
Az Emerald Residence elegáns, nemes anyagokkal és egyedi megoldásokkal megalkotott belső térbe hívja vendégeit,
hangsúlyozva a régi és az új szép találkozását és a belvárosi helyszín történelmi múltjának örökségét.
NoMad
Az egykori londoni bíróság és rendőrség épületét alakították át a NoMad amerikai szállodalánc első nemzetközi előőrsévé. Az 1800-as évek végén épült komplexumban kilencvenegy szállodai szoba, egy üvegházra hasonlító étterem, egy klasszikus brit kocsmára hajazó bár és egy nagy bálterem is található.
A NoMad London minden szobájában kőmozaik fürdőszoba, márványmosdó és egyedi Lelievre damaszttapéta található.
A húsz lakosztályt úgy alakították ki, hogy jól felszerelt apartmanokra hasonlítsanak, saját nappali- és étkezősarok is helyet kapott bennük.
A hálószoba fókuszpontja a szabadon álló kád.
Hotel Castello di Reschio
A Hotel Castello di Reschio még a tizedik században épült Umbria dombjain, melyet Benedikt Bolza gróf és családja újított fel és alakított át egy harminchat lakosztályos szállodává.
A felújítás során igyekeztek mindent megőrizni, amit csak lehetett, a kandallóktól a kőpadlón át a gerendákig. Ahol már túl romosak voltak az állapotok, ott helyi alapanyagokkal, korhűen végeztek renoválást, valamint
nagyon stílusos, esztétikailag csillagos ötös kortárs és antik bútorokkal rendezték be a helyiségeket.
Monastero Arx Vivendi
A NOA (Network of Architecture) építészstúdió alakította át ezt a Garda-tó melletti Arcóban található, 17. századi kolostort, amely ma Monastero Arx Vivendi néven hotelként és spaként üzemel.
A szálloda esztétikailag gyakorlatilag beleköthetetlen:
minden egyes régi részlet és modern átírás csodás egységet alkot, amelyben egyszerre érezzük a kolostorok fehér, egyszerű hidegségét és egy kortárs dizájnszálloda stílusos kényelmét.
(Fotók: Magnus Mårding, Tamás Pál, Simon Upton, Dezeen, Alex Filz)
szálloda | építészet | hotel | kortárs építészet | szálláshely | design

Hawaiitól Tanzániáig, az egyik legjobb magyar sommeliertől a belga csúcsdizájnerig, az új Rolls-Royce-tól Horvátország titkos gyöngyszemeiig, a Roadster magazin új lapszáma ismét a világ izgalmas, kreatív és hedonistán lüktető ŕétegeibe viszi el olvasóit. Elmegyünk a bécsi három Michelin-csillagos Amadorba, ahol találkozunk Bencze Ádám sommeiler-vel, beszélgetünk Havancsák Terézzel, aki a közelmúltban kezdett el dolgozni az amerikai outerwear brand AETHERnél, Portugáliában kipróbáljuk, milyen a tengerparton száguldozni az új Ferrarival – egész kellemes –, a kortárs irodalom kedvelőinek pedig egy olyan Roadsternek írt Parti Nagy Lajos írással jelentkezünk, ami szerintünk a legjobbjai közé tartozik. Az aktuális számban lesz egy 20 oldalas mellékletünk is, amelynek főszereplője a még mindig rengeteg újdonságot rejtő Horvátország. Ezen kívül is sok színes történetünk van még, úgyhogy ezúttal is érdemes elmerülni a Roadster gazdag és kalandokkal teli világában!
Megnézem, mert érdekel!