Van, akinek különleges élmény, van, aki inkább az átszállást választja.
Idén két új járattal is bővül a világ leghosszabb repülőútjainak listája, ennek alkalmából pedig az Independent összegyűjtötte, mely viszonylatokon is kell a legtöbb időt megállás nélkül a levegőben töltenünk.
A hosszú távú repülőutak az elmúlt évtizedben egyre csak nyúltak, túllépve a tizenhét-tizennyolc órás menetidőt is. Persze, vannak, akiket izgalommal tölt el a gigantikus repülés gondolata, mások viszont szívesebben iktatnak közbe legalább egy megállót.
A lista élén utoljára 2018 októberében történt változás, amikor a Singapore Airlines elindította Szingapúrból New Yorkba közlekedő járatát, amelynek menetideje tizennyolc óra.
Idén május 26-án a United Airlines indít gépet San Francisco és az indiai Bengaluru között,
amely a hatodik lesz a sorban, és tizenhét óra negyvenöt perc alatt tesz meg 8701 mérföldet (körülbelül tizennégyezer kilométert). Az Air New Zealand Auckland–New York járata szeptember 17-én indul a negyedik leghosszabbként.
1. Szingapúr – New York
A világ leghosszabb járata jelenleg a már említett Szingapúr – New York közötti, mely tizennyolc óra hét perc alatt teljesíti a 9537 mérföldes (15348 kilométeres) utat az Airbus A350-900ULR (ultra long range vagyis ultrahosszú távra tervezett) repülőgépével.
A 2018 októberében született útvonal végállomása a New Jersey-i Newark repülőtér volt, de a járatot 2020 márciusában felfüggesztették, majd 2020 novemberében indították újra, de ekkor a New York-i JFK-re érkezett.
Idén március 28-tól újra a Newarkra érkeznek az utasok.
2. Auckland – Doha
A második helyen a Qatar Airways 2017 februárjában indított 9032 mérföldes (14535 kilométeres) útja áll, melynek menetideje tizenhat és fél óra, és amelynek során a Boeing 777-200LR gépeivel utazhatunk keresztül nem kevesebb mint tíz időzónán. Az útvonalnak versenytársa is van, méghozzá az egy évvel korábban az Emirates által indított Dubaj–Auckland járat.
3. Perth – London
A Qantas Perthből a londoni Heathrow-ra tartó járata március 27-én indul újra kétéves leállás után, a 9009 mérföldes (14498 kilométeres) távot tizenhat óra negyvenöt perc alatt tehetjük meg. A társaság 2019 novemberében egy kísérleti járatot is elindított Londonból Sydneybe Project Sunrise néven, ami 19 óra 19 percet vett igénybe, emellett volt egy rekorder mentesítő járata is tavaly.
4. Auckland – Dubaj
2016. március 2-án indult az Emirates 8824 mérföldes (14200 kilométeres) útja, melyet a Boeing 777-200LR tizenhét óra és tizenkét perc alatt tesz meg. Ezzel a légitársaság számos európai célállomása vált elérhetővé egy átszállással.
5. Los Angeles – Szingapúr
A Singapore Airlines 2018 novemberében indult járata kapcsán a légitársaság vezérigazgatója, Goh Choon Phong azt mondta, hogy „újra akarják definiálni a Szingapúr és az Egyesült Államok közötti utazás kényelmét". Ennek megfelelően a 8770 mérföldes (14113 kilométeres) útra
csak prémium kategóriában vehetjük igénybe
az A350-900ULR-t 638 fontért (287 ezer forintért). Az utazás tizenhat óra ötvenhárom percig tart.
6. Houston – Sydney
A United Airlines, 8596 mérföldes (13833 kilométeres), tizenhét óra harminc perces útja 2018 januárjában indult, és hiánypótlónak bizonyult a keleti part és Ausztrália között.
7. Dallas – Sydney
A másik Texas-Ausztrália járatot 2011-ben indította el a Qantas. Jelenleg a Boeing 787-9 Dreamlinerrel tehetjük meg a 8578 mérföldes (13804 kilométeres) utat tizenhét óra tizenöt perc alatt, de
ott nincs sem első osztály, sem wi-fi a fedélzeten.
A járat idén február óta közlekedik újra a pandémiás szünet után.
8. San Francisco – Szingapúr
A United Airlines és a Singapore is 2016-ban vette fel menetrendjébe ezt a 8446 mérföldes (13592 kilométeres), tizenhét óra öt perces útvonalat. A United Boeing 787-9 Dreamlinerekkel és A350-900-asokkal repül.
9. Johannesburg - Atlanta
A Delta 2006-ban indult, 8439 mérföldes (13581 kilométeres), tizenhat óra harmincöt perces járata az egyik régebbi ultrahosszú távú szolgáltatás. Az A350-900neo huszonöt százalékkal üzemanyag-takarékosabb, mint a korábban itt közlekedő Boeing 777-es. A Delta idén novemberben új járatot is tervez indítani Atlanta és Fokváros között.
10. Dubaj - Los Angeles
Az Emirates 8,326 mérföldes (13400 kilométeres), tizenhat óra tizenöt perces útvonala, melyen A380-asok közlekednek, azután került be újra a top tízbe, hogy az Etihad 2021 nyarán megszüntette Abu-Dzabi– Los Angeles viszonylatát. A 2008 októberében indított Los Angeles-i járat a légitársaság harmadik amerikai célállomása New York és Houston mögött.
Ezekhez képest radikálisan más élmény a világ legrövidebb repülőútján utazni, és aki még ennyi időt sem szeretne a levegőben tölteni, de mégis szereti a hosszú utakat, annak a világ leghosszabb vonatútját érdemes kipróbálnia.
(Forrás: Independent, képek: Getty Images, Unsplash, Pixabay)
nagy sztori | leghosszabb | repülőút | tíz
Ezzel a tíz fantasztikus dizájntárggyal a legmenőbb hellyé teheted az otthonod
10+1 ikonikus és gyönyörű lámpa, ami garantáltan feldobja az otthonod
Beköszöntött a tél, és vele együtt megérkezett a Roadster magazin legfrissebb, 14. száma. Mit találunk benne? Kajakkal bejárjuk Grönland izgalmas és lenyűgöző helyeit, találkozunk a világ egyik leghíresebb párterapeutájával, Esther Perellel, és a Netflix által világhírűvé vált dél-koreai séffel, Jeong Kwannal, motorral részt veszünk a Balkan Rallyn, és beszélgetünk Kelecsényi Milán férfiruha-készítővel is. A Dél-afrikai Köztársaságban teszteljük, milyen az új AUDI Q8, és elbeszélgetünk a zoknik Rolls Royce-át gyártó Iszató Nisigucsival is. Elmegyünk egészen Kenyáig, hogy elefántokat nézzünk, az Őrségben kipróbáljuk, milyen a régió legújabb kabinháza, a Kástu, bemutatjuk a Déryné Kenyeret, a város új pékségét, teszteltjük az új elektromos KIÁt, ezen kívül pedig találkozunk még Berki Blanka topmodellel, Áron Eszter divattervezővel és sokan másokkal. A magazin egyéb oldalain a tőlünk megszokott kompromisszummentes színvonalon számolunk be az utazás, a dizájn, a divat, a gasztronómia kifinomult világának történéseiről, és mindarról, amiért az életben rajongani lehet.
Megnézem, mert érdekel!