A turisták több mint fele elismerte, hogy megtapasztalta már ezt.
A Radical Storage elemzői által 1231 felnőtt körében végzett friss felmérés szerint a külföldön tanúsított illetlen viselkedés „veszélyezteti az utazás jövőbeli szabadságát”.
Az októberi adatokból kiderült, hogy az emberek 56,5 százaléka tett már olyan dolgot külföldi utazása során, ami egyébként alapvetően nem jellemző rá.
„A turisztikai ipar talán már kiheverte a Covid hatását, de sajnos a helytelen viselkedés továbbra is veszélyezteti az utazás szabadságát, és Európában egyre több a turizmusellenes tüntetés” – nyilatkozta Giacomo Piva, a Radical Storage társalapítója. „Az, hogy a válaszadók 56,5%-a elismerte a külföldön tanúsított rossz viselkedést és azt a bizonyos „turistaszindrómát”, az azt mutatja, hogy a probléma nem csupán arról szól, hogy páran tönkreteszik néhány ember utazási élményét, hanem mindannyiunk számára gondot okoznak.”
A kutatásban résztvevők közül a Z generáció volt a legnagyobb csoport, amely elismerte a illetlenségeket. Az 1997 és 2012 között születettek mintegy 72 százaléka vallotta be, hogy bűnösnek érzi magát.
A megkérdezettek közel fele szerint a közösségi média használata volt az illetlenségük fő kiváltó oka, ami megmagyarázhatja, hogy a fiatalabb generáció miért hajlamosabb a szabadosságra. Egyharmaduk szerint az utazás okozta anonimitás is lehetővé tette a lazább magatartást, tízből négyen pedig azt állították, hogy a szórakozás állt a háttérben és hogy végre elengedhették magukat. A szabálytalanságok toplistáját a területfoglalásként értelmezendő törülköző-lehelyezés vezeti, de "előkelő" helyen szerepelt még a szobrokkal való illetlen pózolás és az engedély nélküli növényszedés is.
Annak ellenére, hogy sokan bevallották, miket műveltek, a válaszadók 61 százaléka szerint szigorúbb büntetésekre lenne szükség.
(Forrás: The Sun, fotók: Getty Images)
turistaszindróma | viselkedés | külföld | helytelen | utazás
A kiberbiztonság téged is érint! Mit is jelent valójában?
Így élheted meg az ünnepi hangolódást egy csodás kastély birtokán itt, a szomszédunkban
Megérkezett a tél, már ki lehet csomagolni a Roadster legújabb, sorrendben 18. lapszámát. Mit találunk benne? A Costa Smeralda fedélzetén kipróbáljuk, milyen az élet egy tengerjárón Barcelona és Nápoly között. Ellátogatunk a luxusipar nagyágyúival dolgozó Edinas Paper kőbányai műhelyébe, megmutatjuk, milyen finomságokkal lehet átvészelni a hideg hónapokat, és megismerkedünk a római Palazzo Talìával is, amelyet az olasz rendezőzseni, Luca Guadagnino álmodott meg. Aktuális számunkban is rengeteg izgalmas helyszín bukkan fel: ilyen a kanadai Yukon vidék, az Amalfi-part, a Côte d’Azur-on kipróbáltuk, milyen az új Audi S5. Északabbra is elkalandoztunk: a lapszám talán legszimpatikusabb szereplője az a négy norvég fiatal, akik egy elhagyatott halfeldolgozó üzemet alakították át a skandináv ország és talán Európa legcoolabb pontjává. Ezen kívül bemutatunk öt divatbrandet, akiket érdemes követni, megvizsgáljuk, milyen volt az elmúlt száz évben a lejtők divatja és még ezen kívül is rengeteg izgalmas témánk van, de itt megállunk.
Megnézem, mert érdekel!