A turisták több mint fele elismerte, hogy megtapasztalta már ezt.
A Radical Storage elemzői által 1231 felnőtt körében végzett friss felmérés szerint a külföldön tanúsított illetlen viselkedés „veszélyezteti az utazás jövőbeli szabadságát”.
Az októberi adatokból kiderült, hogy az emberek 56,5 százaléka tett már olyan dolgot külföldi utazása során, ami egyébként alapvetően nem jellemző rá.
„A turisztikai ipar talán már kiheverte a Covid hatását, de sajnos a helytelen viselkedés továbbra is veszélyezteti az utazás szabadságát, és Európában egyre több a turizmusellenes tüntetés” – nyilatkozta Giacomo Piva, a Radical Storage társalapítója. „Az, hogy a válaszadók 56,5%-a elismerte a külföldön tanúsított rossz viselkedést és azt a bizonyos „turistaszindrómát”, az azt mutatja, hogy a probléma nem csupán arról szól, hogy páran tönkreteszik néhány ember utazási élményét, hanem mindannyiunk számára gondot okoznak.”
A kutatásban résztvevők közül a Z generáció volt a legnagyobb csoport, amely elismerte a illetlenségeket. Az 1997 és 2012 között születettek mintegy 72 százaléka vallotta be, hogy bűnösnek érzi magát.
A megkérdezettek közel fele szerint a közösségi média használata volt az illetlenségük fő kiváltó oka, ami megmagyarázhatja, hogy a fiatalabb generáció miért hajlamosabb a szabadosságra. Egyharmaduk szerint az utazás okozta anonimitás is lehetővé tette a lazább magatartást, tízből négyen pedig azt állították, hogy a szórakozás állt a háttérben és hogy végre elengedhették magukat. A szabálytalanságok toplistáját a területfoglalásként értelmezendő törülköző-lehelyezés vezeti, de "előkelő" helyen szerepelt még a szobrokkal való illetlen pózolás és az engedély nélküli növényszedés is.
Annak ellenére, hogy sokan bevallották, miket műveltek, a válaszadók 61 százaléka szerint szigorúbb büntetésekre lenne szükség.
(Forrás: The Sun, fotók: Getty Images)
turistaszindróma | viselkedés | külföld | utazás | illetlen
Jön az a különleges fesztivál, amelyen minden ízében megélheted a Márton-napi hagyományokat
Megfogni a jövő építőit – Bálint Attila-interjú
Az ősz önmagában is tud szép lenni, de a Roadster aktuális számával még szebbé és izgalmasabbá tehetjük. Mit találunk benne? Ellátogatunk Jerevánba, és megmutatjuk, mit érdemes csinálni Örményország fővárosában, és megnézzük közelről Athén jelenleg legizgalmasabb kerületét, Keramiekoszt. Találkozunk a világhírű képzőművésszel, Julie Mehretuval, kifaggatjuk, mit csinál Szabados Ági Debrecenben, megkóstoljuk, mit főzött ki az Arany Kaviár új séfje, motorozunk Erdélyben, jachtozunk az Adrián és egyéb hedonista kalandokban is részt veszünk, de nem soroljuk fel mindet. Ezen kívül elbeszélgetünk a bájos izraeli ékszertervezővel, Tal Adarral, találkozunk Zwack Sándorral, bejárjuk a Sauska tokaji főhadiszállását, és elbeszélgetünk napjaink egyik legnevesebb európai portréfotósával, Rob Hornstrával. A magazin egyéb oldalain a tőlünk megszokott kompromisszummentes színvonalon számolunk be az utazás, a dizájn, a divat és a gasztronómia kifinomult világának történéseiről, és mindarról, amiért az életben rajongani lehet.
Megnézem, mert érdekel!