Erdős domboldalai, és amiatt, hogy az ország belsejében fekszik, Olaszország zöld szívének is nevezik Umbriát, most pedig újabb perspektívából csodálhatjuk természeti kincseit és gyöngyszem-falvait.
A Sellanót és Montesantót összekötő, körülbelül nyolc kilométeres függőhíd egy szakadékon ível át, és 175 méterével az egyik legmagasabb Európában. A mintegy ezer lépésből álló utat nagyjából fél-háromnegyed óra alatt lehet megtenni.
Az adrenalintermelést a szakadék látványa mellett egy hatvannyolc méteres emelkedő is fokozza Montesanto felé, az úgynevezett tibeti híd alján pedig a deszkák egymástól némi távolságra találhatók, így nagyon kell figyelni arra, hová lép az ember. De annyira azért nem kell megijedni, mert a látogatókat hám is védi a zuhanástól.
Mint Sellano polgármestere, Attilio Gubbiotti elmondta, szeretnék újjáéleszteni az elnéptelendő falut, amelyet a 2016-os Közép-Olaszországban pusztító földrengéssorozat után kezdtek elhagyni a lakosok.
A húsvéti hétvégén megnyitott híd óránként legfeljebb kilencven látogatót fogad, jelenleg május 5-ig lehet jegyet venni rá Sellano turisztikai oldalán. A turistáknak be kell tartaniuk bizonyos szabályokat, a legfontosabb, hogy megfelelő cipőt viseljenek. A gyerekek százhúsz centis magasságtól kezdve léphetnek a hídra.
Ha rossz az idő, az építményt bezárhatják, de a környéken akkor is találunk látnivalót, kezdve mindjárt Sellanóval amelyet rendszeresen választanak be Olaszország legszebb falvai közé.
Tőlünk egy karnyújtsányira található a világ leghosszabb gyalogos függőhídja, ezek pedig a világ legfélelmetesebb hídjai.
(Forrás: CNN, képek: Visit Sellano/Facebook, Getty Images)
umbria | olaszország | Montesanto | Sellano | függőhíd | gyalogos
Merész kampánnyal robban be a Reebok új kollekciója
A modern luxus nyomában a Range Roverrel

Hawaiitól Tanzániáig, az egyik legjobb magyar sommeliertől a belga csúcsdizájnerig, az új Rolls-Royce-tól Horvátország titkos gyöngyszemeiig, a Roadster magazin új lapszáma ismét a világ izgalmas, kreatív és hedonistán lüktető ŕétegeibe viszi el olvasóit. Elmegyünk a bécsi három Michelin-csillagos Amadorba, ahol találkozunk Bencze Ádám sommeiler-vel, beszélgetünk Havancsák Terézzel, aki a közelmúltban kezdett el dolgozni az amerikai outerwear brand AETHERnél, Portugáliában kipróbáljuk, milyen a tengerparton száguldozni az új Ferrarival – egész kellemes –, a kortárs irodalom kedvelőinek pedig egy olyan Roadsternek írt Parti Nagy Lajos írással jelentkezünk, ami szerintünk a legjobbjai közé tartozik. Az aktuális számban lesz egy 20 oldalas mellékletünk is, amelynek főszereplője a még mindig rengeteg újdonságot rejtő Horvátország. Ezen kívül is sok színes történetünk van még, úgyhogy ezúttal is érdemes elmerülni a Roadster gazdag és kalandokkal teli világában!
Megnézem, mert érdekel!