Erdős domboldalai, és amiatt, hogy az ország belsejében fekszik, Olaszország zöld szívének is nevezik Umbriát, most pedig újabb perspektívából csodálhatjuk természeti kincseit és gyöngyszem-falvait.
A Sellanót és Montesantót összekötő, körülbelül nyolc kilométeres függőhíd egy szakadékon ível át, és 175 méterével az egyik legmagasabb Európában. A mintegy ezer lépésből álló utat nagyjából fél-háromnegyed óra alatt lehet megtenni.
Az adrenalintermelést a szakadék látványa mellett egy hatvannyolc méteres emelkedő is fokozza Montesanto felé, az úgynevezett tibeti híd alján pedig a deszkák egymástól némi távolságra találhatók, így nagyon kell figyelni arra, hová lép az ember. De annyira azért nem kell megijedni, mert a látogatókat hám is védi a zuhanástól.
Mint Sellano polgármestere, Attilio Gubbiotti elmondta, szeretnék újjáéleszteni az elnéptelendő falut, amelyet a 2016-os Közép-Olaszországban pusztító földrengéssorozat után kezdtek elhagyni a lakosok.
A húsvéti hétvégén megnyitott híd óránként legfeljebb kilencven látogatót fogad, jelenleg május 5-ig lehet jegyet venni rá Sellano turisztikai oldalán. A turistáknak be kell tartaniuk bizonyos szabályokat, a legfontosabb, hogy megfelelő cipőt viseljenek. A gyerekek százhúsz centis magasságtól kezdve léphetnek a hídra.
Ha rossz az idő, az építményt bezárhatják, de a környéken akkor is találunk látnivalót, kezdve mindjárt Sellanóval amelyet rendszeresen választanak be Olaszország legszebb falvai közé.
Tőlünk egy karnyújtsányira található a világ leghosszabb gyalogos függőhídja, ezek pedig a világ legfélelmetesebb hídjai.
(Forrás: CNN, képek: Visit Sellano/Facebook, Getty Images)
híd | Sellano | gyalogos | Montesanto | olaszország
A kiberbiztonság téged is érint! Mit is jelent valójában?
Így élheted meg az ünnepi hangolódást egy csodás kastély birtokán itt, a szomszédunkban
Megérkezett a tél, már ki lehet csomagolni a Roadster legújabb, sorrendben 18. lapszámát. Mit találunk benne? A Costa Smeralda fedélzetén kipróbáljuk, milyen az élet egy tengerjárón Barcelona és Nápoly között. Ellátogatunk a luxusipar nagyágyúival dolgozó Edinas Paper kőbányai műhelyébe, megmutatjuk, milyen finomságokkal lehet átvészelni a hideg hónapokat, és megismerkedünk a római Palazzo Talìával is, amelyet az olasz rendezőzseni, Luca Guadagnino álmodott meg. Aktuális számunkban is rengeteg izgalmas helyszín bukkan fel: ilyen a kanadai Yukon vidék, az Amalfi-part, a Côte d’Azur-on kipróbáltuk, milyen az új Audi S5. Északabbra is elkalandoztunk: a lapszám talán legszimpatikusabb szereplője az a négy norvég fiatal, akik egy elhagyatott halfeldolgozó üzemet alakították át a skandináv ország és talán Európa legcoolabb pontjává. Ezen kívül bemutatunk öt divatbrandet, akiket érdemes követni, megvizsgáljuk, milyen volt az elmúlt száz évben a lejtők divatja és még ezen kívül is rengeteg izgalmas témánk van, de itt megállunk.
Megnézem, mert érdekel!