Erdős domboldalai, és amiatt, hogy az ország belsejében fekszik, Olaszország zöld szívének is nevezik Umbriát, most pedig újabb perspektívából csodálhatjuk természeti kincseit és gyöngyszem-falvait.
A Sellanót és Montesantót összekötő, körülbelül nyolc kilométeres függőhíd egy szakadékon ível át, és 175 méterével az egyik legmagasabb Európában. A mintegy ezer lépésből álló utat nagyjából fél-háromnegyed óra alatt lehet megtenni.
Az adrenalintermelést a szakadék látványa mellett egy hatvannyolc méteres emelkedő is fokozza Montesanto felé, az úgynevezett tibeti híd alján pedig a deszkák egymástól némi távolságra találhatók, így nagyon kell figyelni arra, hová lép az ember. De annyira azért nem kell megijedni, mert a látogatókat hám is védi a zuhanástól.
Mint Sellano polgármestere, Attilio Gubbiotti elmondta, szeretnék újjáéleszteni az elnéptelendő falut, amelyet a 2016-os Közép-Olaszországban pusztító földrengéssorozat után kezdtek elhagyni a lakosok.
A húsvéti hétvégén megnyitott híd óránként legfeljebb kilencven látogatót fogad, jelenleg május 5-ig lehet jegyet venni rá Sellano turisztikai oldalán. A turistáknak be kell tartaniuk bizonyos szabályokat, a legfontosabb, hogy megfelelő cipőt viseljenek. A gyerekek százhúsz centis magasságtól kezdve léphetnek a hídra.
Ha rossz az idő, az építményt bezárhatják, de a környéken akkor is találunk látnivalót, kezdve mindjárt Sellanóval amelyet rendszeresen választanak be Olaszország legszebb falvai közé.
Tőlünk egy karnyújtsányira található a világ leghosszabb gyalogos függőhídja, ezek pedig a világ legfélelmetesebb hídjai.
(Forrás: CNN, képek: Visit Sellano/Facebook, Getty Images)
függőhíd | híd | Sellano | Montesanto | olaszország
Jön az a különleges fesztivál, amelyen minden ízében megélheted a Márton-napi hagyományokat
Megfogni a jövő építőit – Bálint Attila-interjú
Az ősz önmagában is tud szép lenni, de a Roadster aktuális számával még szebbé és izgalmasabbá tehetjük. Mit találunk benne? Ellátogatunk Jerevánba, és megmutatjuk, mit érdemes csinálni Örményország fővárosában, és megnézzük közelről Athén jelenleg legizgalmasabb kerületét, Keramiekoszt. Találkozunk a világhírű képzőművésszel, Julie Mehretuval, kifaggatjuk, mit csinál Szabados Ági Debrecenben, megkóstoljuk, mit főzött ki az Arany Kaviár új séfje, motorozunk Erdélyben, jachtozunk az Adrián és egyéb hedonista kalandokban is részt veszünk, de nem soroljuk fel mindet. Ezen kívül elbeszélgetünk a bájos izraeli ékszertervezővel, Tal Adarral, találkozunk Zwack Sándorral, bejárjuk a Sauska tokaji főhadiszállását, és elbeszélgetünk napjaink egyik legnevesebb európai portréfotósával, Rob Hornstrával. A magazin egyéb oldalain a tőlünk megszokott kompromisszummentes színvonalon számolunk be az utazás, a dizájn, a divat és a gasztronómia kifinomult világának történéseiről, és mindarról, amiért az életben rajongani lehet.
Megnézem, mert érdekel!