Az Ayers-szikla után Ausztrália újabb ikonikus látványossága közvetlen közeléből tiltja ki a turistákat.
Az Ausztrália északnyugati partvidékén, a Talbot Baynél található vízszintes vízesések az ország talán legszürreálisabb természeti látványosságát alkotják. Létrejüttük az erőteljes árapálynak köszönhető.
Amikor a tenger hullámai két keskeny sziklahasadék közé áramlanak, akár négy méteres magasságig is felérő, vízesésre emlékeztető hullámzást hoznak létre.
A turisták évtizedekig szelhették át ezeket a sziklafolyosókat motorcsónakkal, ezt a tevékenységet azonban a helyi őslakosok már régóta nem nézik jó szemmel, mert szentnek tartják a természeti képződményt. Most Nyugat-Ausztrália állam vezetése is meghallotta a területet birtokló őslakosok kérését és közölte, hogy 2028-tól a betiltja a motorcsónakozást a sziklák között.
Ugyanakkor nemcsak az őslakosok szólaltak fel a csónakos túrák ellen. 2022 májusában az egyik csónak szikláknak ütközött a heves sodrásban, aminek következtében az utasok megsérültek, és nagyszabású mentőakciót kellett indítani. Az eset miatt biztonsági okokból a túrák leállítására szólítottak fel.
A tilalom életbe lépése után a Talbot-öbölben továbbra is közlekedhetnek majd a hajók, és a látogatók közelről megcsodálhatják a vízesést, amelyet David Attenborough Ausztrália legszokatlanabb természeti látványosságának nevezett.
A hagyományos vízesések talán nem ennyire különlegesek, de nem kevésbé csodálatosak. Európában is találni néhány elbűvölő helyszínt, a világon pedig ezek a legnépszerűbbek.
(Forrás: CNN, képek: Getty Images, Unsplash)
motorcsónak | tilalom | túra | őslakosok | vízszintes vízesések
A kiberbiztonság téged is érint! Mit is jelent valójában?
Jön az a különleges fesztivál, amelyen minden ízében megélheted a Márton-napi hagyományokat
Az ősz önmagában is tud szép lenni, de a Roadster aktuális számával még szebbé és izgalmasabbá tehetjük. Mit találunk benne? Ellátogatunk Jerevánba, és megmutatjuk, mit érdemes csinálni Örményország fővárosában, és megnézzük közelről Athén jelenleg legizgalmasabb kerületét, Keramiekoszt. Találkozunk a világhírű képzőművésszel, Julie Mehretuval, kifaggatjuk, mit csinál Szabados Ági Debrecenben, megkóstoljuk, mit főzött ki az Arany Kaviár új séfje, motorozunk Erdélyben, jachtozunk az Adrián és egyéb hedonista kalandokban is részt veszünk, de nem soroljuk fel mindet. Ezen kívül elbeszélgetünk a bájos izraeli ékszertervezővel, Tal Adarral, találkozunk Zwack Sándorral, bejárjuk a Sauska tokaji főhadiszállását, és elbeszélgetünk napjaink egyik legnevesebb európai portréfotósával, Rob Hornstrával. A magazin egyéb oldalain a tőlünk megszokott kompromisszummentes színvonalon számolunk be az utazás, a dizájn, a divat és a gasztronómia kifinomult világának történéseiről, és mindarról, amiért az életben rajongani lehet.
Megnézem, mert érdekel!