Amikor teaültetvényekre gondolunk, indiai, kínai vagy japán tájakról villannak fel megnyugtató életképek, a hűvös Kanada valahogy sosem jut eszünkbe. Pedig juthatna: a csendes-óceáni partvonal mentén, Brit Columbia tartományban például meghitt körülmények között éli mindennapjait a Westholme Tea Company, egy igazi békebeli teafarm, ahol a legdurvább zajnak a madárcsicsergés számít.
Victor Vesely és felesége, Margit Nellemann 2008 óta üzemelteti az organikus farmot Westholme-ban. A kezdeti időkben még Art Farmnak hívták, és különböző művészi, illetve teázással kapcsolatos eseményeknek adott otthont. Két nagy sátorban tartották a rendezvényeket, melyekhez a farmon termesztett dolgokból készült ételeket, italokat és persze teákat szolgálták fel, utóbbiakat a Margit szorgos kezei közül kikerült kerámiakannákban és -csészékben.
Victor nagyjából ekkor ismerte fel, hogy a vidék különleges mikroklímája alkalmas lehet teanövények termesztésére.
2010-ben mindjárt kétszáz palántát ültettek, melyek a híresen kemény kanadai telet ugyan túlélték, a környékbeli szarvasok zaklatását viszont nem – azok ugyanis előszeretettel csemegéztek a tealevelekből.
Mára ez a probléma megoldódott, úgyhogy 2016 óta a tealevelek termesztéséből és feldolgozásából élnek. Napjainkban előszeretettel zarándokolnak el hozzájuk a teázás rajongói, akiket teavariációk százai mellett Earl Grey csokoládés süteménnyel várnak a házigazdák. A farm szerdától vasárnapig látogatható, és a teakülönlegességeken kívül Margit kézműves remekeiből is vásárolhat a vendég.
Ez is érdekelhet:
(Fotó: Unsplash)
video | tea | teaültetvény | tealevél | Westholme Tea Company | farm
Egy jó tervhez is kellhet több perspektíva
–
Sulciová Silvia interjú
Skót nyár a ködös budapesti belvárosban – Ilyen a 2023-as év whiskyje
Megérkezett a tél, már ki lehet csomagolni a Roadster legújabb, sorrendben 18. lapszámát. Mit találunk benne? A Costa Smeralda fedélzetén kipróbáljuk, milyen az élet egy tengerjárón Barcelona és Nápoly között. Ellátogatunk a luxusipar nagyágyúival dolgozó Edinas Paper kőbányai műhelyébe, megmutatjuk, milyen finomságokkal lehet átvészelni a hideg hónapokat, és megismerkedünk a római Palazzo Talìával is, amelyet az olasz rendezőzseni, Luca Guadagnino álmodott meg. Aktuális számunkban is rengeteg izgalmas helyszín bukkan fel: ilyen a kanadai Yukon vidék, az Amalfi-part, a Côte d’Azur-on kipróbáltuk, milyen az új Audi S5. Északabbra is elkalandoztunk: a lapszám talán legszimpatikusabb szereplője az a négy norvég fiatal, akik egy elhagyatott halfeldolgozó üzemet alakították át a skandináv ország és talán Európa legcoolabb pontjává. Ezen kívül bemutatunk öt divatbrandet, akiket érdemes követni, megvizsgáljuk, milyen volt az elmúlt száz évben a lejtők divatja és még ezen kívül is rengeteg izgalmas témánk van, de itt megállunk.
Megnézem, mert érdekel!