Nem számít túl felkapottnak a görögországi Kasztelórizó, de gyaníthatóan már nem sokáig.
Az Égei-tenger törökországi partjaihoz közel fekvő kis szigeten ugyanis mind az ötszázhúsz lakost sikeresen beoltották a koronavírus elleni vakcina mindkét adagjával, vagyis a kontinensen elsőként Kasztelórizó teljesen Covid-mentes terület lett.
A sikerhez valószínűleg az is hozzájárult, hogy Kasztelórizón tavaly március óta hivatalosan csak egy esetet regisztráltak, illetve a görög kormány a teljes lakosság beoltásával próbálja megvédeni azokat a kis szigeteket, melyek nem rendelkeznek nagyobb kórházakkal.
Görögország stratégiája az, hogy a nyár előtt valamennyi kis és elszigetelt területet Covid–19-mentessé tegyen abban a reményben, hogy azzal új lendületet adjon a járvány miatt megfeneklett turizmusnak.
Számos utazási iroda már Kasztelórizóra irányította a figyelmét, az Ethnos Greece becslése szerint ebben az évben harmincöt százalékkal nőhet a sziget turistaforgalma.
Maga a sziget egyébként a Gabriele Salvatores rendezésében készült Mediterraneo című filmből lehet ismerős. A történet szerint a második világháború idején egy csoport olasz katonát helyeznek a szigetre helyőrségi figyelőállásba, a hadsereg azonban a háború végéig megfeledkezik róluk, és három évre Kasztelórizón (olaszul Castelrossón) ragadnak. A film 1992-ben Oscar-díjat nyert a legjobb idegen nyelvű alkotás kategóriában.
Kasztelórizó nem egy klasszikus turistamágnes hely, itt-ott kietlen és sziklás, amolyan érintetlen paradicsomként aposztrofálják. Nincsenek például híres strandjai, de ismert látnivalói közé tartoznak a bizánci templomok, valamint a Kék-barlang, melynek méretei meghaladják a híres Capri-szigeti Kék-barlangét.
Mivel a sziget egykoron az Oszmán Birodalom része volt, a tipikus görög templomok és kápolnák mellett mecsetet is találni Kasztelórizón.
Hagyományos neoklasszicista stílusban épült kastélyai és a kikötője egészen lenyűgöző látvány, nem beszélve a türkizkékben pompázó tengeréről, melynek partjáról egészen Törökországig ellátni.
Mennénk
Kutatások igazolták, hogy az utazni vágyók nyolcvan százaléka már elkészítette a következő hat hónapra vonatkozó tervét. A szakemberek szerint ennek oka, hogy bár a pandémia gyakorlatilag lenullázta az utazások számát, az oltások egyre szélesebb körű terjedése ismét okot ad az optimizmusra. Itt összefoglaltunk mindent, amit az utazás jövőjét jelentő oltásútlevélről tudni kell.
(Forrás: EuroNews, Wikipedia, fotók: Getty Images, Unsplash)
covid-19 | oltás | koronavírus | utazás | foglalás
Ezzel a tíz fantasztikus dizájntárggyal a legmenőbb hellyé teheted az otthonod
10+1 ikonikus és gyönyörű lámpa, ami garantáltan feldobja az otthonod
Beköszöntött a tél, és vele együtt megérkezett a Roadster magazin legfrissebb, 14. száma. Mit találunk benne? Kajakkal bejárjuk Grönland izgalmas és lenyűgöző helyeit, találkozunk a világ egyik leghíresebb párterapeutájával, Esther Perellel, és a Netflix által világhírűvé vált dél-koreai séffel, Jeong Kwannal, motorral részt veszünk a Balkan Rallyn, és beszélgetünk Kelecsényi Milán férfiruha-készítővel is. A Dél-afrikai Köztársaságban teszteljük, milyen az új AUDI Q8, és elbeszélgetünk a zoknik Rolls Royce-át gyártó Iszató Nisigucsival is. Elmegyünk egészen Kenyáig, hogy elefántokat nézzünk, az Őrségben kipróbáljuk, milyen a régió legújabb kabinháza, a Kástu, bemutatjuk a Déryné Kenyeret, a város új pékségét, teszteltjük az új elektromos KIÁt, ezen kívül pedig találkozunk még Berki Blanka topmodellel, Áron Eszter divattervezővel és sokan másokkal. A magazin egyéb oldalain a tőlünk megszokott kompromisszummentes színvonalon számolunk be az utazás, a dizájn, a divat, a gasztronómia kifinomult világának történéseiről, és mindarról, amiért az életben rajongani lehet.
Megnézem, mert érdekel!