Könnyen lehet, hogy évek óta ez lesz a legjobb síszezon

Bár az október tartósan és szokatlanul melegnek bizonyult, november első heteiben akkora hó érkezett az Alpokba, ami megtámogathajta az egész szezont.

Egyes síterepeken több mint egy méternyi friss hó esett az elmúlt héten, és az előrejelzések szerint még több hó várható, mindez pedig a Ski Solutions üdülőcég szerint szilárd alapot biztosít az előttünk álló télre. Úgy vélik, évek óta ez lesz az egyik legjobb szezonkezdet. A cég téli csodavilágot ígér többek között Crans Montana, La Plagne, Chamonix és Saint Anton síterepein, és mint mondják, a kivételes körülmények hatására máris megugrott a foglalások száma.

Crans Montana, Svájc

Emellett több síterep előrehozta a nyitási dátumot. Bár Franciaországban még nem nyitottak ki a pályák, a nagynevű síközpontok, a Tignes és a Val Thorens egyaránt bejelentette, hogy a vártnál egy héttel korábban, november 18-án nyit. Tignes-ben ezerháromszáz méternyi pályán lehet majd síelni.

Az osztrák Kitzbühel két héttel korábban nyitott, akárcsak Sölden, ahol hatvan kilométernyi lejtő várja a síelőket.

Kitzbühel

Svájcban kilenc síterep már nyitva áll, köztük a nagyágyúk, Davos, Zermatt és Verbier, utóbbi három héttel korábban nyitott.

Az olaszországi síterepek is közel egy méteres havazásról számoltak be az elmúlt héten, Madonna di Campiglio pedig egy héttel, november 18-ra hozta előre a nyitás napját.

Madonna di Campiglio

A bőséges hóesés jóleső áldás volt az európai síközpontoknak, amelyeknek egyre gyakrabban kell hóhiánytól tartaniuk. Néhány alacsonyabban fekvő terepet már be is kellett zárni emiatt, nemrégiben pedig egy olasz központ mesterséges életben tartásának szándéka váltott ki tiltakozást.

A téli sportok szerelmesei még így is sok helyszín közül választhatnak, amelyek között vannak egészen szokatlan terepek is. Ha pedig a költségek is fontos szempontot jelentenek, ezek között a pályák között érdemes körülnéznünk.

(Forrás: Euronews, képek: Getty Images)

| hóesés | sípálya | | síelés | síterep

FOLYTASD EZZEL

A modern luxus nyomában a Range Roverrel

Egy jó tervhez is kellhet több perspektíva

Sulciová Silvia interjú

Rendeld meg a Roadster magazin 18. számát!

Megérkezett a tél, már ki lehet csomagolni a Roadster legújabb, sorrendben 18. lapszámát. Mit találunk benne? A Costa Smeralda fedélzetén kipróbáljuk, milyen az élet egy tengerjárón Barcelona és Nápoly között. Ellátogatunk a luxusipar nagyágyúival dolgozó Edinas Paper kőbányai műhelyébe, megmutatjuk, milyen finomságokkal lehet átvészelni a hideg hónapokat, és megismerkedünk a római Palazzo Talìával is, amelyet az olasz rendezőzseni, Luca Guadagnino álmodott meg. Aktuális számunkban is rengeteg izgalmas helyszín bukkan fel: ilyen a kanadai Yukon vidék, az Amalfi-part, a Côte d’Azur-on kipróbáltuk, milyen az új Audi S5. Északabbra is elkalandoztunk: a lapszám talán legszimpatikusabb szereplője az a négy norvég fiatal, akik egy elhagyatott halfeldolgozó üzemet alakították át a skandináv ország és talán Európa legcoolabb pontjává. Ezen kívül bemutatunk öt divatbrandet, akiket érdemes követni, megvizsgáljuk, milyen volt az elmúlt száz évben a lejtők divatja és még ezen kívül is rengeteg izgalmas témánk van, de itt megállunk.

Megnézem, mert érdekel!
“Útra keltünk és összegyűjtöttük a legkiemelkedőbb hazai szállásokat és vendéglátóhelyeket számotokra. Ezek a helyek garantáltan felejthetetlen élményeket kínálnak, legyen szó romantikus pihenésről a Balaton partján vagy egy kulináris felfedezőútról Budapesten.”
Izing Róbert Izing Róbert, főszerkesztő

Legfrissebb ajánlataink

Irány a Roadster Select
teljes adatbázisa
Aki szeret utazni, az semmiképp se hagyja ki ezt az eseményt!
Hirdetés