Január 1-jén életbe lépett az új kanadai törvény, amely két évre gyakorlatilag megtiltja a külföldi vevőknek, hogy befektetésként lakóingatlant vásároljanak.
Az intézkedés azért született, mert a lakásárak az országban a járvány kezdete óta nagyon megugrottak, és ennek oka egyes vélemények szerint a külföldi befektetésekben keresendő.
A lakásárak 2020-ban és 2021-ben tapasztalt meredek emelkedése azonban már jóval a törvény hatályba lépése előtt megfordult 2022-ben. A Kanadai Ingatlanszövetség szerint az átlagos lakásárak valamivel 800 ezer dollár felett tetőztek februárban, azóta pedig folyamatosan csökkentek, és mintegy 13 százalékot estek vissza a csúcshoz képest.
Az ingatlanszövetség aggodalmának adott hangot a törvénnyel kapcsolatban. Mint írták, Kanada multikulturális nemzetként híresült el, amely szívesen fogad embereket a világ minden tájáról, a jelenlegi javaslat ugyanakkor sokat árthat ennek az imázsnak, miközben a hozadékai csekélyek.
Szintén aggódnak amiatt, hogy egy ilyen szabályozást „visszavágás“ követhet az Egyesült Államokban és Mexikóban,
ahol sok kanadai vásárol nyaralót. "Ha Kanada megtiltja az amerikaiaknak, hogy ingatlant birtokoljanak az országban, akkor számíthatunk arra, hogy hasonló választ kapunk" – írták.
Kanadában ugyanakkor továbbra is vásárolhatnak ingatlant azok, akik ott is akarnak élni.
Az országnak nem ez az egyetlen közelmúltban született, vitatott törvénye, tavaly nyáron például luxusadót vetett ki a leggazdagabbakra, hasonló, a külföldiek ingatlanvásárlását célzó szabályozást pedig Spanyolország is tervez.
(Forrás: CNN, képek: Getty Images)
ingatlan | törvény | kanada | külföldiek | vásárlás
A Balaton kapuja: Kenese Bay Garden Resort & Conference Hotel
Otthonos minimalizmus, avagy egy stílusos családi ház Szombathelyen

Hawaiitól Tanzániáig, az egyik legjobb magyar sommeliertől a belga csúcsdizájnerig, az új Rolls-Royce-tól Horvátország titkos gyöngyszemeiig, a Roadster magazin új lapszáma ismét a világ izgalmas, kreatív és hedonistán lüktető ŕétegeibe viszi el olvasóit. Elmegyünk a bécsi három Michelin-csillagos Amadorba, ahol találkozunk Bencze Ádám sommeiler-vel, beszélgetünk Havancsák Terézzel, aki a közelmúltban kezdett el dolgozni az amerikai outerwear brand AETHERnél, Portugáliában kipróbáljuk, milyen a tengerparton száguldozni az új Ferrarival – egész kellemes –, a kortárs irodalom kedvelőinek pedig egy olyan Roadsternek írt Parti Nagy Lajos írással jelentkezünk, ami szerintünk a legjobbjai közé tartozik. Az aktuális számban lesz egy 20 oldalas mellékletünk is, amelynek főszereplője a még mindig rengeteg újdonságot rejtő Horvátország. Ezen kívül is sok színes történetünk van még, úgyhogy ezúttal is érdemes elmerülni a Roadster gazdag és kalandokkal teli világában!
Megnézem, mert érdekel!