A milánói dóm tövében a Piazzetta Realén beszállhatunk a Louis Vuitton időkapszulájába, és végigkísérhetjük a világhírű luxusmárka történetét 1854-től napjainkig.
A luxusipar nagy játékosai kompromisszumok és megállás nélkül építkeznek, mert a piac megköveteli az állandó és intenzív kommunikációt, az innovatív és látványos jelenlétet a dübörgő márkazajban, és az egyre fiatalabb célcsoport tudatos edukálását és megszólítását – mert bennük van a jövő. A luxusmárkák jövője is.
A heritage marketing egyik legjobb eszköze a múzeumok és kiállítások szervezése, ahol közvetlen közelről lehet elvarázsolni a látogatókat a könnyed kulturális program keretében. A firenzei Panerai Múzeum, a párizsi Yves Saint Laurent Múzeum, a stuttgarti Mercedes-Benz Múzeum és számos olyan tér van a világon, ahol közvetlen közelről érzékelhetjük egy világmárka evolúcióját, amely jó esetben magával is ragad bennünket. A Louis Vuitton esetében arra is van példa, amikor a márka felülemelkedik a történetén és kollekcióin, és a művészetet kívánja támogatni a legmagasabb szinten:
ilyen céllal épült meg Párizsban a Frank Gehry által tervezett mestermű, a Louis Vuitton Foundation, ahol nyoma sem látható egyetlen táskának sem, három szinten viszont csak kortárs művészettel találkozhatunk.
A milánói Louis Vuitton Time Capsule kiállítása olyan kompakt módon és látványosan mutatja be a 165 éves Louis Vuitton történelmét a vándorkiállítás keretében, amely kihagyhatatlan ingyenes programjavaslat egészen október 20-ig. A különböző termekben más-más korszakokkal és márkaértékekkel ismerkedhetünk meg. A kiállítás figyelmet fordít az alapanyagok bemutatására, a kézzel készült munkafolyamatok hangsúlyozására, a legelső, ikonikus utazóbőröndök bemutatására, és az elmúlt évtizedek leglátványosabb kiegészítőinek prezentálására a manikűr- és borotválkozó szettől kezdve egészen a cipőkanálig.
Áttekintést kapunk a legsikeresebb művészeti kollaborációkról, többek között olyan világhírű művészekkel, mint Kuszama Jajoi, Stephen Sprouse, Murakami Takasi vagy Jeff Koons.
Az utolsó teremben a luxusház ikonikus szimbóluma, az utazóbőrönd kerül a középpontba egy videóinstalláció formájában, amely végigrepíti a látogatót a több mint másfél évszázados Louis Vuitton-univerzumban.
Ez is érdekelhet:
(Fotó: Getty Images)
luxusmárka | márka | louis vuitton | időkapszula | milánó
Ezzel a tíz fantasztikus dizájntárggyal a legmenőbb hellyé teheted az otthonod
10+1 ikonikus és gyönyörű lámpa, ami garantáltan feldobja az otthonod
Beköszöntött a tél, és vele együtt megérkezett a Roadster magazin legfrissebb, 14. száma. Mit találunk benne? Kajakkal bejárjuk Grönland izgalmas és lenyűgöző helyeit, találkozunk a világ egyik leghíresebb párterapeutájával, Esther Perellel, és a Netflix által világhírűvé vált dél-koreai séffel, Jeong Kwannal, motorral részt veszünk a Balkan Rallyn, és beszélgetünk Kelecsényi Milán férfiruha-készítővel is. A Dél-afrikai Köztársaságban teszteljük, milyen az új AUDI Q8, és elbeszélgetünk a zoknik Rolls Royce-át gyártó Iszató Nisigucsival is. Elmegyünk egészen Kenyáig, hogy elefántokat nézzünk, az Őrségben kipróbáljuk, milyen a régió legújabb kabinháza, a Kástu, bemutatjuk a Déryné Kenyeret, a város új pékségét, teszteltjük az új elektromos KIÁt, ezen kívül pedig találkozunk még Berki Blanka topmodellel, Áron Eszter divattervezővel és sokan másokkal. A magazin egyéb oldalain a tőlünk megszokott kompromisszummentes színvonalon számolunk be az utazás, a dizájn, a divat, a gasztronómia kifinomult világának történéseiről, és mindarról, amiért az életben rajongani lehet.
Megnézem, mert érdekel!