A britek körében Spanyolország az egyik legkedveltebb üdülőhely, a szimpátia azonban, úgy tűnik, nem feltétlenül kölcsönös.
Amikor a spanyolok hiányos öltözetű, flip-flopos brit férfiakat látnak, akik hírből sem ismerik a naptejet, rossz időben is félmeztelenül járnak és meg sem próbálkoznak a spanyol szavakkal, arról nem is beszélve, hogy túlzott alkoholfogyasztásuk kínos és hangos pillanatokhoz vezet – kiabáláshoz, hangos énekléshez vagy fociindulók skandálásához – , akkor az a szó jut eszükbe, hogy guiri.
Az igazsághoz tartozik ugyanakkor, hogy bár ezt a szót elsősorban a faragatlan briteknek tartják fenn, nem kizárólag rájuk vonatkozhat.
Bármely nemzet látogatóját illethetik ezzel viccesen olykor, aki közhelyesen, feltűnően és tipikusan „turistás“ dolgokat csinál.
A guiri állítólag a baszk giri szóból származik, ami azt jelenti, hogy szőke illetve világos bőrű, és mint ebből is látszik, eredetileg a látogatókat a külsejük miatt nevezték így. Mára azonban a jelentés eltolódott a viselkedés jellemzésének irányába, és akár olyasmi is kiválthatja az elhangzását, mintha valaki rengeteg sangriát iszik vagy a turisták által kedvelt ételeket rendeli.
Nemcsak a spanyoloknak van elegük a tipikusan britnek tekintett viselkedésformákból: más népszerű üdülőhelyek is besokalltak a tiszteletlenségtől.
(Forrás: Ladbible, képek: Getty Images)
utazás | spanyolok | kódnyelvtitkos | angolok | turisták
Hét dolog, amit ki kell próbálnod a legszebb horvát nemzeti parkban
Nagyvárosi kalandor a Volvótól

Hawaiitól Tanzániáig, az egyik legjobb magyar sommeliertől a belga csúcsdizájnerig, az új Rolls-Royce-tól Horvátország titkos gyöngyszemeiig, a Roadster magazin új lapszáma ismét a világ izgalmas, kreatív és hedonistán lüktető ŕétegeibe viszi el olvasóit. Elmegyünk a bécsi három Michelin-csillagos Amadorba, ahol találkozunk Bencze Ádám sommeiler-vel, beszélgetünk Havancsák Terézzel, aki a közelmúltban kezdett el dolgozni az amerikai outerwear brand AETHERnél, Portugáliában kipróbáljuk, milyen a tengerparton száguldozni az új Ferrarival – egész kellemes –, a kortárs irodalom kedvelőinek pedig egy olyan Roadsternek írt Parti Nagy Lajos írással jelentkezünk, ami szerintünk a legjobbjai közé tartozik. Az aktuális számban lesz egy 20 oldalas mellékletünk is, amelynek főszereplője a még mindig rengeteg újdonságot rejtő Horvátország. Ezen kívül is sok színes történetünk van még, úgyhogy ezúttal is érdemes elmerülni a Roadster gazdag és kalandokkal teli világában!
Megnézem, mert érdekel!