Még véget sem értek hivatalosan az amerikai választások, mikor az exit poll eredmények alapján kezdett egyértelművé válni, hogy Donald Trump visszatér az elnöki posztra – mire sok kétségbeesett amerikai másfajta exitre gondolt, és elkezdte keresni a külföldre költözés lehetőségét.
Meghökkentő mértékben, 1270 százalékkal megnőtt a Google keresések száma a „move to Canada” kifejezésre az Egyesült Államok keleti parti szavazóhelyiségeinek lezárása után – írta a Reuters. Igazából nem tudjuk, miért épp ezt emelték ki, mert
az Új-Zélandra költözéssel kapcsolatos keresések közel kétezer, míg az Ausztrália iránti érdeklődés 820 százalékkal nőtt meg.
Mindhárom országban történelmi csúcsot értek el a kivándorlással kapcsolatos Google keresések.
A keresőóriás nem közölt mennyiségi adatokat, de az Immigration New Zealand honlapon 25 ezer új amerikai felhasználót regisztráltak november 7-én, míg tavaly ugyanezen a napon csak 1500-at.
Evan Green, Kanada legrégebbi bevándorlási ügyvédi irodája, a Green and Spiegel ügyvezető partnere azt mondta a Reutersnek, hogy
„Félóránként érkezik egy-egy új megkeresés e-mailben.”
Trump legutóbbi, 2016-os győzelme is hasonló kivándorlási hullámot eredményezett, ezúttal azonban „egy különösen megosztó kampány után választották újra”, fogalmaz a hírügynökség, amely szerint sok amerikai aggódik a demokraták és a republikánusok közti szakadék várható mélyülése miatt is.
Mindezeken túl egy Reddit-csoportot is szenteltek az Egyesült Államokat elhagyni szándékozóknak, ahol az ideális úti célokról, valamint a vízum- és állásszerzésről osztanak meg tippeket.
Heather Bell, a vancouveri Bell Alliance ügyvédi iroda bevándorlási tanácsadója szerint már a választások előtt egyre gyakrabban hivatkoztak ezekre a félelmekre a Kanadába emigrálni készülő amerikaiak, ugyanakkor Bell a lapnak megjegyezte, hogy ezt vágyat „keveseknek sikerül teljesítenie. Nem könnyű bevándorolni Kanadába, különösen most, amikor a kormány az ideiglenes és állandó migránsok létszámát is korlátozza.”
Múzeumok, városok, természet
Kanada egyébként hangulatos ország, amivel sokat foglalkoztunk itt, a Roadsteren is. Akik tényleg elköltöznek, megnézhetik majd a világ legnagyobb kenumúzezmát, a Verne szellemét megidéző, Nemo kapitány előtt tisztelgő múzeumot, a Montreal belvárosában újjászületett art deco épületet, sőt nem is kell messzire menniük, elég mondjuk a Nagy-tavak túloldalára, hogy lenyűgöző természeti élményekben legyen részük.
Aki meg Trump ténykedését követné, annak összegyűjtöttünk tíz kevésbé ismert tényt a Fehér Házról, ahová hamarosan visszaköltözik, illetve a Florida festői tengerpartján található, a luxus netovábbját megtestesítő rezidenciájáról.
(Forrás: Reuters, fotó: GettyImages)
kanada | trump | washington | uj-zeland | egyesült államok
Jön az a különleges fesztivál, amelyen minden ízében megélheted a Márton-napi hagyományokat
Megfogni a jövő építőit – Bálint Attila-interjú
Az ősz önmagában is tud szép lenni, de a Roadster aktuális számával még szebbé és izgalmasabbá tehetjük. Mit találunk benne? Ellátogatunk Jerevánba, és megmutatjuk, mit érdemes csinálni Örményország fővárosában, és megnézzük közelről Athén jelenleg legizgalmasabb kerületét, Keramiekoszt. Találkozunk a világhírű képzőművésszel, Julie Mehretuval, kifaggatjuk, mit csinál Szabados Ági Debrecenben, megkóstoljuk, mit főzött ki az Arany Kaviár új séfje, motorozunk Erdélyben, jachtozunk az Adrián és egyéb hedonista kalandokban is részt veszünk, de nem soroljuk fel mindet. Ezen kívül elbeszélgetünk a bájos izraeli ékszertervezővel, Tal Adarral, találkozunk Zwack Sándorral, bejárjuk a Sauska tokaji főhadiszállását, és elbeszélgetünk napjaink egyik legnevesebb európai portréfotósával, Rob Hornstrával. A magazin egyéb oldalain a tőlünk megszokott kompromisszummentes színvonalon számolunk be az utazás, a dizájn, a divat és a gasztronómia kifinomult világának történéseiről, és mindarról, amiért az életben rajongani lehet.
Megnézem, mert érdekel!