Egy új tanulmány szerint összesítésben egy-null a hálókocsis vonatoknak.
Számos oka van annak, miért vonzóbb inkább hálókocsis vonattal utazni, mintsem repülőgéppel. A beszállási folyamat gördülékenyebb, a csomagfelvitel reálisabb, a hangulat és a látvány kellemesebb, kényelmesebben lehet szundikálni, és a szervezet sem szenved a több órás kabinnyomástól. Plusz nem kell reptéri transzferbusz közelébe menni.
Mindezeket alátámasztja a Which? utazási oldal legújabb tanulmánya, amely szerint amellett, hogy a hálókocsis vonatok jóval környezetbarátabbak, még megfizethetőbbek is a riválisánál.
Az oldal többféle kategóriában elemezte a repülés és a vonatozás költésegeit az Egyesült Királyságon belül. Az eredmények alapján – bár a repülőjáratok elsőre sokkal olcsóbbnak tűnhetnek –,
valójában drágábbak lesznek, ha hozzáadjuk a poggyász és a plusz éjszakai szállás költségeit.
Ha egy négytagú család a vonatot választja a repülő helyett, máris mintegy száz fontot (kb. 42 ezer forintot) spórolhat. Egy nagyobb család esetében a megtakarítás kétszázötven font (mintegy 106 ezer forint) fölé ugrik.
A kutatás szerint az egyedül utazóknak és a pároknak jelentősen többet kellene fizetniük, ha vonatoznak repülés helyett. A családok és a nagyobb csoportok viszont megoszthatják a vonatfülkét, vagyis spórolhatnak a költségeken.
A repülések utasonként akár hétszer több szén-dioxidot bocsátanak ki, mint a hálókocsis vonatutak. A nagy mennyiségű szén-dioxid pedig felmelegedést okoz a légkörben, ami súlyosbítja az éghajlati válságot.
Eközben a vasúttársaságok is igyekeznek bővíteni a kínálatukat például Prága és Zürich valamint Bécs és az olasz Adria között.
(Forrás: TimeOut, fotók: Getty Images)
repülés | hálókocsis | jobb | olcsóbb | vonat
Ezzel a tíz fantasztikus dizájntárggyal a legmenőbb hellyé teheted az otthonod
10+1 ikonikus és gyönyörű lámpa, ami garantáltan feldobja az otthonod
Beköszöntött a tél, és vele együtt megérkezett a Roadster magazin legfrissebb, 14. száma. Mit találunk benne? Kajakkal bejárjuk Grönland izgalmas és lenyűgöző helyeit, találkozunk a világ egyik leghíresebb párterapeutájával, Esther Perellel, és a Netflix által világhírűvé vált dél-koreai séffel, Jeong Kwannal, motorral részt veszünk a Balkan Rallyn, és beszélgetünk Kelecsényi Milán férfiruha-készítővel is. A Dél-afrikai Köztársaságban teszteljük, milyen az új AUDI Q8, és elbeszélgetünk a zoknik Rolls Royce-át gyártó Iszató Nisigucsival is. Elmegyünk egészen Kenyáig, hogy elefántokat nézzünk, az Őrségben kipróbáljuk, milyen a régió legújabb kabinháza, a Kástu, bemutatjuk a Déryné Kenyeret, a város új pékségét, teszteltjük az új elektromos KIÁt, ezen kívül pedig találkozunk még Berki Blanka topmodellel, Áron Eszter divattervezővel és sokan másokkal. A magazin egyéb oldalain a tőlünk megszokott kompromisszummentes színvonalon számolunk be az utazás, a dizájn, a divat, a gasztronómia kifinomult világának történéseiről, és mindarról, amiért az életben rajongani lehet.
Megnézem, mert érdekel!