A Whisky Smash koktél esetében a menta és citromlé mellett a citromhéj is kerül a shakerbe, így aztán valóban olyan ízek szabadulnak fel, amelyek visszavonhatatlanul nyáriassá alakítják a testes alkoholt.
Az első, kezdetleges Whisky Smasht az 1830-as években készítették whiskyvel, cukorral és mentával. Lényegében véve egy Mint Julep volt zúzott jég nélkül. Ezt azonban sokan túlságosan édesnek találják, éppen ezért egy kevés citrom hozzáadásával változtatták meg a koktél jellegét. Így jött létre a Whisky Sour. Ha azonban a citrom héját is hozzáadjuk, még frissítőbbé varázsolhatjuk, hiszen csodálatos illóolajok szabadulnak fel. Ezzel az egyetlen hozzávalóval máris megkapjuk azt a 2008-as Whisky Smash receptet, ami garantáltan bearanyozza a nyárestéket.
A koktél elkészítéséhez érdemes olyan whiskyt választani, ami édeskésebb ízvilágú. A citromhéj hozzáadása azért fontos, mert a benne található illóolajok nyomásra, zúzásra felszabadulnak, így még intenzívebb frissítő hatást érhetünk el. Nem szükséges azonban a shakerbe dobva összetörni a citromhéjat, hiszen a jéggel való rázás során pont annyira zúzódik szét, amennyire szükséges: az aromák felszabadulnak, de a citromhéj nem pépesedik.
Hozzávalók:
- 60 ml bourbon whisky
- 20 ml citromlé
- 20 ml cukorszirup
- 6-8 mentalevél
- 1 citrom héja
Minden hozzávalót egy shakerbe teszünk, beleértve a mentát és a citromhéjat is. Hozzáadjuk a jeget, és 6-10 másodpercig erőteljesen összerázzuk. Átszűrjük az italt, pohárba öntjük és további mentalevelekkel díszítjük.
A gin-tonik tipikus nyári ital, azonban ha tovább gondoljuk, egészen különleges ízkombinációkat kaphatunk, amelyek tényleg frissítően hatnak a kánikulában.
whisky smash | koktél | recept | nyár | bourbon | whisky
Egy jó tervhez is kellhet több perspektíva
–
Sulciová Silvia interjú
Skót nyár a ködös budapesti belvárosban – Ilyen a 2023-as év whiskyje
Megérkezett a tél, már ki lehet csomagolni a Roadster legújabb, sorrendben 18. lapszámát. Mit találunk benne? A Costa Smeralda fedélzetén kipróbáljuk, milyen az élet egy tengerjárón Barcelona és Nápoly között. Ellátogatunk a luxusipar nagyágyúival dolgozó Edinas Paper kőbányai műhelyébe, megmutatjuk, milyen finomságokkal lehet átvészelni a hideg hónapokat, és megismerkedünk a római Palazzo Talìával is, amelyet az olasz rendezőzseni, Luca Guadagnino álmodott meg. Aktuális számunkban is rengeteg izgalmas helyszín bukkan fel: ilyen a kanadai Yukon vidék, az Amalfi-part, a Côte d’Azur-on kipróbáltuk, milyen az új Audi S5. Északabbra is elkalandoztunk: a lapszám talán legszimpatikusabb szereplője az a négy norvég fiatal, akik egy elhagyatott halfeldolgozó üzemet alakították át a skandináv ország és talán Európa legcoolabb pontjává. Ezen kívül bemutatunk öt divatbrandet, akiket érdemes követni, megvizsgáljuk, milyen volt az elmúlt száz évben a lejtők divatja és még ezen kívül is rengeteg izgalmas témánk van, de itt megállunk.
Megnézem, mert érdekel!