Azt ugye tudjuk, hogy a járvány hatására óriási visszaesést produkált a turizmus, de aligha van olyan turisztikai célpont, amelyik nagyobb csapást szenvedett el, mint Bali.
Mielőtt közölnénk a sokkoló számot, előbb nézzük meg, hogyan állt a kedvelt úti cél 2019-ben és 2020-ban a külföldi turistákat illetően. Két évvel ezelőtt 6.2 millió érkezőt könyvelhetett el, míg tavaly alig több mint egymilliót.
2021-ben viszont a a szigorú határellenőrzési intézkedések és a lezárt repülőtér miatt – nem elírás és nem maradt le egy nulla sem – mindössze negyvenötöt.
"Ez a valaha mért legalacsonyabb szám a külföldi turistákat tekintve" – mondta Nyoman Gede Gunadika, Bali tartomány turizmusért felelős vezetője. A 2021 januárja és októbere közötti időszakra vonatkozó adatot megerősítette a bali központi statisztikai hivatal is.
Mivel a sziget nemzetközi repülőtere szinte egész évben zárva volt a nemzetközi járatok előtt, a negyvenöt turista majd' mindegyike magánjachtokon keresztül érkezett. Bár a repülőtér hivatalosan október 14-től újra fogadja a külföldi járatokat is, eddig csak belföldi gépek szálltak le.
Ahhoz, hogy a külföldi turisták Balira mehessenek, igen szigorú beutazási követelményeknek kell megfelelniük. Be kell szerezniük például egy 300 dollárba kerülő üzleti vízumot (a turista vízum jelenleg nem elérhető), több PCR-tesztet kell csináltatniuk, és speciális egészségbiztosítást kötniük. A teljesen beoltottakra is tíznapos kötelező karantén vár. Ráadásként a közvetlen járatok hiánya miatt a repülőjegyek ára jóval magasabb a szokásosnál.
Ray Suryawijaya, a Bali Badung körzetében működő Indonéziai Szállodák és Éttermek Szövetségének vezetője szerint
ezekkel az akadályokkal nem meglepő a külföldi turisták elmaradása.
Akad viszont némi reménysugár a belföldi turizmus fokozatos visszatérésével. A bali szállodák kihasználtsága jelenleg harmincöt százalék körül mozog, hétvégenként nagyjából 13 ezer belföldi látogató érkezik a szigetre. Ez így biztató az év végére, különösen azon helyiek számára, akik a turizmusból tartják el családjukat. Ellenben aligha lesz elég a 2021-es szezon megmentéséhez.
Balira – csakúgy, mint Thaiföldre vagy a Fülöp-szigetekre – kétféleképpen mehetünk: összepakolunk két bőröndnyi márkás ruhát, megváltjuk a jegyünket a business classra, és lefoglaljuk valamelyik luxushotel óceánra néző szobáját, aztán, ha úgy tartja kedvünk, el se hagyjuk a komplexum privát medencéjét, strandját és fine dining éttermét.
(Forrás: CNN, fotók: Pixabay)
bali | turizmus | rekord | koronavírus | csapás | turisták
Hét dolog, amit ki kell próbálnod a legszebb horvát nemzeti parkban
Nagyvárosi kalandor a Volvótól

Hawaiitól Tanzániáig, az egyik legjobb magyar sommeliertől a belga csúcsdizájnerig, az új Rolls-Royce-tól Horvátország titkos gyöngyszemeiig, a Roadster magazin új lapszáma ismét a világ izgalmas, kreatív és hedonistán lüktető ŕétegeibe viszi el olvasóit. Elmegyünk a bécsi három Michelin-csillagos Amadorba, ahol találkozunk Bencze Ádám sommeiler-vel, beszélgetünk Havancsák Terézzel, aki a közelmúltban kezdett el dolgozni az amerikai outerwear brand AETHERnél, Portugáliában kipróbáljuk, milyen a tengerparton száguldozni az új Ferrarival – egész kellemes –, a kortárs irodalom kedvelőinek pedig egy olyan Roadsternek írt Parti Nagy Lajos írással jelentkezünk, ami szerintünk a legjobbjai közé tartozik. Az aktuális számban lesz egy 20 oldalas mellékletünk is, amelynek főszereplője a még mindig rengeteg újdonságot rejtő Horvátország. Ezen kívül is sok színes történetünk van még, úgyhogy ezúttal is érdemes elmerülni a Roadster gazdag és kalandokkal teli világában!
Megnézem, mert érdekel!