A víz maga az élet, hiszen elengedhetetlen az emberek, az állatok és a növények számára. A víz ugyanakkor lehetőség is a kikapcsolódásra, a szórakozásra, a pihenésre, a természet kincseinek megismerésére. Összeállításunkban olyan természetes vizeket mutatunk be Európából, amelyek rendkívül látványosak és remek programlehetőségeket is kínálnak az aktív pihenést keresőknek.
Titkos lagúna, Izland
A Titkos lagúnát 1891-ben használták először vízforrásként. Úgy tudni, ez Izland legrégebbi fürdője.
A kénben gazdag termálvizet egy közeli gejzír biztosítja, amely néhány percenként újra és újra kitör.
Tara-folyó, Montenegró, Bosznia-Hercegovina
A Tara-folyó Montenegrón, és Bosznia-Hercegovinán halad keresztül, miközben csodálatos hegyeket érint.
A Tara kanyonja az UNESCO Világörökség részét képezi, mely egyébként egy különleges élővilágnak is otthona.
Bledi-tó, Szlovénia
A Júliai-Alpokban található Bledi-tó romantikus környezetének köszönhetően a nászutasok kedvenc célpontja.
A tavon csónakázásra is nyílik lehetőség, a környék hegyeiben pedig páratlan kirándulóutak találhatók.
Bornos-víztározó, Spanyolország
A természetvédelmi területen számos veszélyeztetett madárfaj él.
A Bornos-víztározó természetes medencéje kristálytiszta vízzel rendelkezik, ami tökéletes körülményeket biztosít az úszáshoz és a horgászathoz.
Valsan-folyó, Románia
A romániai Vidraru-tóba tartó Valsan-folyó egy élő kövület otthona.
Ott él ugyanis az aspréta, amely egy évmilliók óta létező hal, ami csak a folyó egy kilométeres szakaszán található meg, mivel a vízgátak és egyéb környezeti hatások másutt már kiirtották.
Mardalsfossen, Norvégia
A 705 méter magas Mardalsfossen Európa egyik legmagasabb vízesése, melyet lenyűgöző táj vesz körül.
Comói-tó, Olaszország
Az Alpok lábánál található Comói-tó Olaszország harmadik legnagyobb, megdöbbentő 425 méteres mélységével azonban Európa egyik legmélyebb tava.
Caragh-folyó, Írország
Írország egyik legfontosabb lazachorgász-pontja, a Caragh-folyó, amely különleges természetvédelmi területként van számon tartva a közeli Killarney Nemzeti Parkkal egyetemben.
Duna-delta, Románia
A Duna-delta területe 580 000 hektárra tehető. Ott található Európában a legnagyobb mennyiségű halfaj, így a terület a kontinens egyik legjobban védett vízi útjának számít.
A világ egyik leggyakrabban fotózott vízesése a Niagara, a legnagyobb pedig a Viktória. Van azonban még számos olyan csodálatos zuhatag, amely garantáltan megbabonázza a hobbifotósokat és a profikat is. Ezeket gyűjtöttük össze itt.
(Fotók: Getty Images)
aktív | vízesés | víz | pihenés | tó | utazás
Egy jó tervhez is kellhet több perspektíva
–
Sulciová Silvia interjú
Skót nyár a ködös budapesti belvárosban – Ilyen a 2023-as év whiskyje
Megérkezett a tél, már ki lehet csomagolni a Roadster legújabb, sorrendben 18. lapszámát. Mit találunk benne? A Costa Smeralda fedélzetén kipróbáljuk, milyen az élet egy tengerjárón Barcelona és Nápoly között. Ellátogatunk a luxusipar nagyágyúival dolgozó Edinas Paper kőbányai műhelyébe, megmutatjuk, milyen finomságokkal lehet átvészelni a hideg hónapokat, és megismerkedünk a római Palazzo Talìával is, amelyet az olasz rendezőzseni, Luca Guadagnino álmodott meg. Aktuális számunkban is rengeteg izgalmas helyszín bukkan fel: ilyen a kanadai Yukon vidék, az Amalfi-part, a Côte d’Azur-on kipróbáltuk, milyen az új Audi S5. Északabbra is elkalandoztunk: a lapszám talán legszimpatikusabb szereplője az a négy norvég fiatal, akik egy elhagyatott halfeldolgozó üzemet alakították át a skandináv ország és talán Európa legcoolabb pontjává. Ezen kívül bemutatunk öt divatbrandet, akiket érdemes követni, megvizsgáljuk, milyen volt az elmúlt száz évben a lejtők divatja és még ezen kívül is rengeteg izgalmas témánk van, de itt megállunk.
Megnézem, mert érdekel!