Bár a nyári utazási csúcs levonulása után talán már kevésbé kell aggódnunk a reptereken a fennakadások miatt, továbbra sem árt, ha megteszünk minden lehetséges óvintézkedést azért, hogy megelőzzük a problémákat.
Például fotózzuk le a poggyászt, mielőtt feladjuk, mert ez segíthet abban, hogy megkapjuk a kártérítést, ha elveszne vagy sérülten érkezne meg a csomagunk. A légitársaságok kötelesek kártalanítani az utasokat, ha a csomagjaik megsérülnek, késve érkeznek vagy elvesznek, a kártérítés összege pedig 1300 euróig (körülbelül 537 ezer forintig) terjedhet.
Ha azonban kiderül, hogy a poggyász már eleve hibás volt, akkor eleshetünk a kártérítéstől.
Elveszett vagy megrongálódott poggyász ügyében a kártérítési kérelmet hét napon belül, írásban, az érintett légitársaságnak címezve kell benyújtani, a késve érkező poggyásszal kapcsolatos kérelmet pedig a poggyász átvételétől számítva huszonegy napon belül kell eljuttatni a céghez.
Az AirHelp légiutasjogi szervezet azt is tanácsolja, hogy
ne csak a poggyászról, de a benne található tárgyakról is készítsünk fotót, különös tekintettel az értékekre, és fényképezzük le a poggyászcímkét is.
A Budapest Airport javaslata, hogy a feladott poggyászba tegyünk egy lapot a tulajdonosának nevével és elérhetőségével arra az eshetőségre felkészülve, ha a vonalkódot tartalmazó papír megsérülne vagy elveszne. Ilyenkor segíti az azonosítást a csomagba helyezett információ. A reptér oldalán megtaláljuk az egyes légitársaságok elérhetőségeit.
A pénzt fel lehet használni az utazás során szükséges tárgyak, például ruhák, piperecikkek vásárlására is, így ne felejtsük el megőrizni ezeknek a vásárlásoknak a blokkját.
Ha szeretnéd, hogy a te poggyászod érkezzen meg elsőként a reptéren, kipróbálhatod ezt a trükköt, ha pedig a csomagolás folyamatát tennéd gördülékenyebbé, ez a néhány ötlet segíthet.
(Forrás: Travel and Leisure, Budapest Airport, Your Europe, képek: Getty Images)
liszt ferenc nemzetközi repülőtár | kártérítés | repülőtér | poggyász
Hét dolog, amit ki kell próbálnod a legszebb horvát nemzeti parkban
Nagyvárosi kalandor a Volvótól

Hawaiitól Tanzániáig, az egyik legjobb magyar sommeliertől a belga csúcsdizájnerig, az új Rolls-Royce-tól Horvátország titkos gyöngyszemeiig, a Roadster magazin új lapszáma ismét a világ izgalmas, kreatív és hedonistán lüktető ŕétegeibe viszi el olvasóit. Elmegyünk a bécsi három Michelin-csillagos Amadorba, ahol találkozunk Bencze Ádám sommeiler-vel, beszélgetünk Havancsák Terézzel, aki a közelmúltban kezdett el dolgozni az amerikai outerwear brand AETHERnél, Portugáliában kipróbáljuk, milyen a tengerparton száguldozni az új Ferrarival – egész kellemes –, a kortárs irodalom kedvelőinek pedig egy olyan Roadsternek írt Parti Nagy Lajos írással jelentkezünk, ami szerintünk a legjobbjai közé tartozik. Az aktuális számban lesz egy 20 oldalas mellékletünk is, amelynek főszereplője a még mindig rengeteg újdonságot rejtő Horvátország. Ezen kívül is sok színes történetünk van még, úgyhogy ezúttal is érdemes elmerülni a Roadster gazdag és kalandokkal teli világában!
Megnézem, mert érdekel!