Guillaume Legros, ismertebb nevén Saype sem maradhatott tétlen, a saját fejlesztésű környezetbarát festékével rajzolt freskót Beyond Crisis címmel. A street art művészt 2019-ben a Forbes a világ harminc legbefolyásosabb harminc év alatti művésze közé válogatta. Rajzolt már az Eiffel-torony elé, a Mars-mezőre, és a világ számos táját bevette már fantasztikus alkotásaival. Most Svájcban festett a koronavírusra reagálva.
Mielőtt bárki azt feltételezné, hogy a művész bármennyire is szennyezi a környezetet, ahogy a füves felületekre fest, megnyugtató információ, hogy az általa kifejlesztett természetközeli festéket használ.
Kréta és szén kerül a festékekbe, így senkinek sem esik bántódása, az anyatermészetnek sem.
Monumentális rajzaival sokszor reagál a világra, természetesen a világjárvány mellett sem tudott elmenni szótlanul, Beyond Crisis címmel egy háromezer négyzetméteres, úgynevezett landart rajzot készített, a svájci hegyek között.
A rajz egy kislányt ábrázol, aki miközben a távolba – vagy jelképesen a jövőbe – néz, előtte emberek alkotnak egy kört, egymás kezét fogva. A művész a formára is odafigyelt: az összekapaszkodott pálcikaemberek formája megidézi a fenyegető vírus alakját.
Együtt viszont könnyebb, és menni fog – üzeni az óriási rajz, amit természetesen drónfelvételek örökítettek meg, hiszen síkból figyelve egészen más a hatás.
A koronavírussal kapcsolatos korábbi cikkeink:
- Remélhetőleg nyáron már csak egy rossz emlék lesz – Vendéglátósok a kialakult helyzetről
- Ez az egyetlen dolog, ami pillanatnyilag feledtetheti velem a koronavírus-járványt
- Külföldön élő magyarok mondják el, hogyan élik meg a járványt
- Egy trendelőrejelző szerint a koronavírus “tiszta lapot ad az újrakezdéshez”
- Egy terapeuta szerint nem kéne most nyomasztanunk egymást „motiváló” üzenetekkel
- Így kezdtem új időszámításba a koronavírus miatt
- Akár 2022-ig is szükség lehet a társadalmi távolságtartásra
- Öt film arra az esetre, ha már nagyon hiányzik az utazás
- Éppen az fog megmenteni, amit nemrég a pokolba kívántam
- „Ilyen gyorsan még semmi sem omlott össze körülöttem” – Gerendai Károly-interjú
- Íme hét, szívet melengető felajánlás vendéglátóhelyektől
- Karantén Kantin: jótékonysági receptgyűjtemény hazai gasztroarcoktól
- Még egy mód, amivel a hazai gasztrokultúrát segíthetjük
- Így nyit ki újra Olaszország május elejétől
- Izlandon azt ajánlják, öleljünk fákat, amíg tart az izoláció
- Ne add fel a reményt, üzenik a csodálatos hazai tájak
- Sokkal sötétebb jövőt jósol a légi közlekedésnek a Lufthansa, mint azt eddig hittük
- Semmelweisnek igaza volt! Egy bögrekollekció, ami reagál a koronavírusra
(Fotók: Vimeo)
nagy sztori | reskó | Guillaume Legros | Saype | alpokRitmus, ha elkap – Ezeken a kihagyhatatlan Bartók Tavasz-programokon el fog
Komoly változások jönnek Velencében azért, hogy a város ne veszítse el a lelkét

Mi a közös Rio de Janeiróban, egy alig ismert horvát luxus menedékben, és egy hotellé alakított New York-i reptéri terminálban? Mindet bemutatjuk a Roadster legfrissebb számában! Ezeken kívül találkozunk a világ egyik legnevesebb dizájnerével, Jaime Hayonnal, bemutatunk hat remek hazai kabinházat és kiderítjük, hol lehet jó vermutot inni Magyarországon. Ezzel még nincs vége, ugyanis elmentünk Provence-ba és kipróbáltuk az új 7-es BMW-t, Svédországban pedog a Toyota RAV4-et. Egy asztalhoz ültettük Péterfy Bori rocksztárt, Gerendai Károly kultmogult, Szabó Simon színészt, Molnár S. Szonja kurátort és Tombor Zoltán fotográfust, és kifaggattuk őket Budapesthez fűződő érzelmeikről. Elmeséljük milyen Marokkó egyik feltörekvő szörfmekkája, Taghazout, és benézünk a főváros új dizájnhoteljébe, a Verno House-ba is. Megszólaltatjuk még Kertész Attila képzőművészt, Sivák Zsófit, a Heves-megyei kocsmák Robert Capáját, és még Puzsér Róbert is tollat ragadott a kedvünkért. A magazin egyéb oldalain a tőlünk megszokott kompromisszummentes színvonalon számolunk be az utazás, a dizájn, a divat, a gasztronómia kifinomult világának történéseiről, és mindarról, amiért az életben rajongani lehet.
Megnézem, mert érdekel!