A Roadster magazin főszerkesztőjének támadt néhány gondolata lemondott utazásokról, kiürült városokról, és a világunkról, ami most kicsit megállt.
Nem a legegyszerűbb most egy utazással foglalkozó magazin főszerkesztőjének lenni. A Roadster egy életmódmagazin, aminek a legerősebb része az utazás, mégpedig azért, mert mi, akik készítjük, imádunk utazni, szeretjük, hogy a világunk sokszínű, imádunk felfedezni, új utakat bejárni. Mindenkit arra buzdítottunk, hogy lehetőségeikhez képest kalandozzanak, fedezzenek fel minél több helyet, legyen az egy izgalmas kerület Tokióban vagy egy új étterem a Balaton-felvidéken. A mozgás a magazin DNS-ének része. És most egy olyan időszak köszöntött be, amikor a világ megállt, és bezárkózott.
Országok zárják magukra az ajtót.
Élettel teli metropoliszok alakulnak át szellemvárosokká.
Az olaszok, ez a napimádó, outdoor nép, amelyik a társasági élete jelentős részét tölti piazzákon, az utcán, most a négy fal között várja, hogy vége legyen ennek a szörnyűségnek.
A mozijaink, színházaink, bárjaink, múzeumaink bezárnak, a kulturális eseményeinket későbbre halasztották. Nincs sport. Sok jó dolgot vesz el tőlünk ez a vírus.
Szóval mi most nem nagyon írunk utazásról, nem mondjuk, hogy menjetek erre, nézzétek meg azt a helyet, nem mondjuk, melyik szerintünk a hét legjobb dolog Valenciában, és így tovább. Azt tudtuk megírni az utazási rovatunkban, hogyan áll meg lassan a világ. Kezdődött a kínai és hongkongi légitársaságok törölt járataival és folytatódott Trump elnök szerda esti bejelentésével, amivel becsukta Amerikát Európa előtt. Egy kollégám pár napja írta meg, hogyan mond le önként egy New York-i útról, én pár perce írtam e-maileket szintén New York-i hoteleknek, hogy töröljék a foglalásaimat. Aztán jön a repjegyem. Idén tavasszal nem lesz Manhattan. Túléljük. Egy ott élő barátommal két órája beszéltem, a Times Square-en sétált, és elhűlve figyelte, mennyire üres ez a mindig zsúfolásig teli, zsibongó tér. Még most is itt visszhangzik a fülemben, mit mondott. „Ideért.” A Pekingben élő testvérem bő egy hónapja alig megy ki a lakásából, ha elmegy vásárolni, utána mindent lemos kivülről, a konzerveket, a dobozokat, zacskókat. Aztán kezet mos, a lakáson belül, naponta tucatnyiszor. Ha a futár hoz neki valamit, leteszi az ajtó elé, becsenget, majd elmegy. Találkozni, szót váltani felesleges kockázat. Ravennában élő olasz barátainknak most kezdődik a karantén.
Most nincs itt az ideje utazni, otthon kell maradni, vigyázni magunkra és azokra, akiket szeretünk. Pánikolni nem kell, józan óvatosságra van szükség. Kicsit most be kell zárkózni, mert ez a felelősségteljes magatartás.
De vissza fogunk térni. Minden rendben lesz.
Kimegyünk a szobáinkból, visszavesszük a tereinket, az utcáinkat, a színházainkat, az éttermeinket. Ott leszünk Milánóban a dóm előtt, a New York-i sugárutakon, a budai várban, a rakparton, meg fogjuk tölteni élettel, ami most üres. Újra utazni fogunk.
Addig meg vigyázzunk magunkra. És vigyázzunk egymásra.
A koronavírussal kapcsolatos korábbi cikkeink:
- Drámai helyzetben a turizmus
- Milánóban a séfek és pizzasütők ötletes stresszoldó kampányba kezdtek
- Bezárnak a fővárosi fenntartású mozik, színházak, múzeumok és könyvtárak
- Egy trendelőrejelző szerint a koronavírus “tiszta lapot ad az újrakezdéshez”
- Bezárták a legnagyobb múzeumokat a spanyol fővárosban
- Egy kaliforniai étterem testhőt mér az ajtóban a világjárvány megfékezése érdekében
- Hét aranyszabály, arra az esetre, ha otthonról kell dolgozni
- Olaszország-szerte bezárják a nem létfontosságú kiskereskedelmi egységeket
- #otthonmaradok, kommunikálják a büszke és felelősségteljes olaszok
- Az Egyesült Államok harminc napra felfüggeszt majdnem minden beutazást Európából
- Ezért mondom le inkább a New York-i utamat
- Hét kérdés és válasz a koronavírusról, ami mindenkit foglalkoztat
- Veszélyhelyzetet hirdet ki a kormány – Ezek az utazást érintő intézkedések
- Így alakítja át az utazásainkat a friss olasz helyzet
- Ilyen az első nap a lezárt Olaszországban
- Koronavírus: az egyik légitársaság ingyenessé teszi a foglalás-módosítást
lezárás | milánó | koronavírus | donald trump | olaszország | utazás
Hét dolog, amit ki kell próbálnod a legszebb horvát nemzeti parkban
Nagyvárosi kalandor a Volvótól

Hawaiitól Tanzániáig, az egyik legjobb magyar sommeliertől a belga csúcsdizájnerig, az új Rolls-Royce-tól Horvátország titkos gyöngyszemeiig, a Roadster magazin új lapszáma ismét a világ izgalmas, kreatív és hedonistán lüktető ŕétegeibe viszi el olvasóit. Elmegyünk a bécsi három Michelin-csillagos Amadorba, ahol találkozunk Bencze Ádám sommeiler-vel, beszélgetünk Havancsák Terézzel, aki a közelmúltban kezdett el dolgozni az amerikai outerwear brand AETHERnél, Portugáliában kipróbáljuk, milyen a tengerparton száguldozni az új Ferrarival – egész kellemes –, a kortárs irodalom kedvelőinek pedig egy olyan Roadsternek írt Parti Nagy Lajos írással jelentkezünk, ami szerintünk a legjobbjai közé tartozik. Az aktuális számban lesz egy 20 oldalas mellékletünk is, amelynek főszereplője a még mindig rengeteg újdonságot rejtő Horvátország. Ezen kívül is sok színes történetünk van még, úgyhogy ezúttal is érdemes elmerülni a Roadster gazdag és kalandokkal teli világában!
Megnézem, mert érdekel!