Nem lehet probléma a kézfertőtlenítők időszakos hiánya sem a civilek körében, sem a kórházakban, ha néhány üzem átáll a gyártásukra. Így tesz néhány szeszdesztilláló is.
Már napokkal ezelőtt is nehéz volt kézfertőtlenítőt találni a drogériákban, sokak rémhíreket is terjesztettek, hogy az összes készlet el fog fogyni. Az LVMH csoport, melyhez a Louis Vuitton és a Dior is tartozik, bejelentette, hogy mostantól parfümök helyett a francia egészségügyet segítik, és egy időre a fertőtlenítők előállításával lesznek elfoglalva.
Hasonlóan döntött néhány szeszfőzde is. Vannak, amelyek saját csomagolásba töltik az alkoholos zseléket, mások arra kérik a leendő felhasználókat, hogy hozzanak saját üveget, a fenntarthatóság miatt is. Az atlantai Old Fourth Distillery például ingyenesen biztosítja az aloe vera gélből és 95%-os etanolból készített fertőtlenítőt mindenkinek, aki a környéken hozzájutna. A Moonrise Distillery Georgia államban gint üt föl némi aloe verával, náluk így készül a jelenleg eleminek számító termék. Mindkét szeszfőzde elfogad felajánlásokat, de alapvetően ingyen méri az értékes anyagot. A Durham Distillery kifejezetten a vendéglátásban dolgozóknak állít elő fertőtlenítőt, és egyre több európai kisebb és nagyobb üzem is csatlakozik a mozgalomhoz.
Zólyomi Zsolt, az első magyar parfümőr is értékes információkat osztott meg követőivel a Facebookon. A Le Parfum luxusparfüméria tulajdonosa gyógynövény-biológus parfümőr, sőt, virológia speckollégiumot is látogatott, így aztán abszolút valid praktikákkal segíti követőit, melyek közül az egyik legötletesebb, hogy régi, megunt illatok (kölnivíz, parfüm, Eau de Toilette, Eau de Parfum) is alkalmasak arra például, hogy alkalmasint letöröljük velük a kilincseket, villanykapcsolókat.
A koronavírussal kapcsolatos korábbi cikkeink:
- Drámai helyzetben a turizmus
- Milánóban a séfek és pizzasütők ötletes stresszoldó kampányba kezdtek
- Bezárnak a fővárosi fenntartású mozik, színházak, múzeumok és könyvtárak
- Egy trendelőrejelző szerint a koronavírus “tiszta lapot ad az újrakezdéshez”
- Bezárták a legnagyobb múzeumokat a spanyol fővárosban
- Egy kaliforniai étterem testhőt mér az ajtóban a világjárvány megfékezése érdekében
- Hét aranyszabály, arra az esetre, ha otthonról kell dolgozni
- Olaszország-szerte bezárják a nem létfontosságú kiskereskedelmi egységeket
- #otthonmaradok, kommunikálják a büszke és felelősségteljes olaszok
- Az Egyesült Államok harminc napra felfüggeszt majdnem minden beutazást Európából
- Ezért mondom le inkább a New York-i utamat
- Hét kérdés és válasz a koronavírusról, ami mindenkit foglalkoztat
- Veszélyhelyzetet hirdet ki a kormány – Ezek az utazást érintő intézkedések
- Így alakítja át az utazásainkat a friss olasz helyzet
- Ilyen az első nap a lezárt Olaszországban
- Koronavírus: az egyik légitársaság ingyenessé teszi a foglalás-módosítást
(Fotók: Unsplash)
koronajárvány | whisky | koronavírus | vodka | pálinka | koronavírus-járvány
Hét dolog, amit ki kell próbálnod a legszebb horvát nemzeti parkban
Nagyvárosi kalandor a Volvótól

Hawaiitól Tanzániáig, az egyik legjobb magyar sommeliertől a belga csúcsdizájnerig, az új Rolls-Royce-tól Horvátország titkos gyöngyszemeiig, a Roadster magazin új lapszáma ismét a világ izgalmas, kreatív és hedonistán lüktető ŕétegeibe viszi el olvasóit. Elmegyünk a bécsi három Michelin-csillagos Amadorba, ahol találkozunk Bencze Ádám sommeiler-vel, beszélgetünk Havancsák Terézzel, aki a közelmúltban kezdett el dolgozni az amerikai outerwear brand AETHERnél, Portugáliában kipróbáljuk, milyen a tengerparton száguldozni az új Ferrarival – egész kellemes –, a kortárs irodalom kedvelőinek pedig egy olyan Roadsternek írt Parti Nagy Lajos írással jelentkezünk, ami szerintünk a legjobbjai közé tartozik. Az aktuális számban lesz egy 20 oldalas mellékletünk is, amelynek főszereplője a még mindig rengeteg újdonságot rejtő Horvátország. Ezen kívül is sok színes történetünk van még, úgyhogy ezúttal is érdemes elmerülni a Roadster gazdag és kalandokkal teli világában!
Megnézem, mert érdekel!