És egyáltalán nem bánjuk, mert így visszamehetünk érte.
Four Seasons Hotel Madrid, Spanyolország
A spanyol főváros belvárosában található Four Seasons Hotel Madrid csodálatos harmóniába hozza a történelmi jelentőségű épület múltját és annak jövőjét. A belsőépítészek a terek kialakítása során nemcsak arra törekedtek, hogy lélegzetetelállítóan elegáns megoldásokat alkalmazzanak, hanem arra is, hogy közben megőrizzék mindazt, amit az épület adottságai rájuk hagytak.
A szálloda kétszáz szobájában és lakosztályában a halványkék és a sárga szín dominál, melyek tökéletes kontrasztba kerülnek a diófa bútorokkal, a fehér és szürke márvány fürdőszobákkal.
The Buubble Hotel, Izland
Mindjárt egy kis csalás, hiszen ebben a szállodában a csillagokat másként kell értelmezni. A hotel két helyszínen működik valamelyik izlandi erdő közepén, de a pontos koordinátákat igyekeznek a legtovább titokban tartani. Csupán a foglalás visszaigazolása után válnak publikussá. Az egyik környékén többek között a Gullfoss vízesés és a Thingvellir Nemzeti Park látható, míg a másik közelében Izland leglátványosabb vízeséseiben és Reynisfjara híres fekete homokos strandjában lehet gyönyörködni.
Valamennyi helyszínen kilenc buborék üzemel, melyek egyenként két személy számára ideálisak. A hotelben pihenés gyakorlatilag tökéletesen visszaadja azt az élményt, mintha a buja, zöld erdő közepén a szabadban aludna el a vendég madárcsicsergés hangjai kíséretében, leszámítva persze, hogy nem kell olyan bosszantó dolgokkal foglalkoznia, mint a fűtés hiánya vagy a földön alvás. Egy buborékos éjszaka ára 172 dollár, azaz nagyjából 52 ezer forint.
Birch Hotel, Anglia
A Red Deer építésziroda valósította meg ezt az óriási projektet, mely során az angliai Cheshunt településen 1763-ban épült magánrezidenciából alakítottak ki egy gyönyörű szállodát.
A hotelben száznegyven szoba található, melyeket nagyon finom esztétikai érzékkel alakítottak ki: kicsit visszabontották az eredeti falakat, picit ráfestettek itt-ott; néha megmutatják a villanykötegeket, megint máshol pedig egyszerű rattanokat használnak, szóval összességében nagyon eklektikusan – de ízlésesen – keveredik az 1700-as évek eleganciája és a modern niche. Tévét egyet sem fogunk találni, a tervezők szándékosan csatolták le a vendégeket a mindennapok képernyős stresszéről.
Vision Hotel Budapest, Magyarország
A vendégek kilenc darab ötcsillagos, Dunára néző panorámás lakosztály, valamint nyolcvankét négycsillagos vendégszoba közül válogathatnak.
A wellnessrészleghez szauna, masszázsszoba és pihenőrész tartozik, és a bútorokra is érdemes kitérni, amelynek többsége prémium, olasz gyártmány. Az épület alsó szintjén egy spanyol tapasétterem fog üzemelni, ahova nem csak a szálloda lakóit várják, valamint egy igény szerint két részre bontható, tágas rendezvényterem is a hotel része.
Hoxton, USA
Portland és Brooklyn után a szeles, vagyis inkább magyar városban nyílt meg az Egyesült Államok harmadik Hoxtonja.
A chicagói Hoxton máris lekörözi két testvérét abban, hogy a brand történetében először itt ejtőzhetünk tetőtéri medencében, kényeztethetjük magunkat wellness-stúdióban, és ez az egység kapott egy kétemeletes közösségi irodát is, amelyet természetesen nem a szállóvendégek számára alakítottak ki. Ami az enteriőrt illeti, meghagyták a tervezők a száznyolcvankét vendégszobás hotel indusztriális jellegét, így a betonmennyezetet mellett a raktár stílusú ablakok emlékeztetnek az épület ipari múltjára, míg az otthon melegéért a fehérre és halvány rózsaszínre mázolt falak felelnek.
Ez is érdekelhet:
(Fotók: Four Seasons, Insider, Buubble Hotel, Adam Firman, Dezeen, Szeretlek Magyarország, Hoxton Chicago)
kedvenc | öt | hotel | luxusszálloda | toplista
Ezzel a tíz fantasztikus dizájntárggyal a legmenőbb hellyé teheted az otthonod
10+1 ikonikus és gyönyörű lámpa, ami garantáltan feldobja az otthonod
Beköszöntött a tél, és vele együtt megérkezett a Roadster magazin legfrissebb, 14. száma. Mit találunk benne? Kajakkal bejárjuk Grönland izgalmas és lenyűgöző helyeit, találkozunk a világ egyik leghíresebb párterapeutájával, Esther Perellel, és a Netflix által világhírűvé vált dél-koreai séffel, Jeong Kwannal, motorral részt veszünk a Balkan Rallyn, és beszélgetünk Kelecsényi Milán férfiruha-készítővel is. A Dél-afrikai Köztársaságban teszteljük, milyen az új AUDI Q8, és elbeszélgetünk a zoknik Rolls Royce-át gyártó Iszató Nisigucsival is. Elmegyünk egészen Kenyáig, hogy elefántokat nézzünk, az Őrségben kipróbáljuk, milyen a régió legújabb kabinháza, a Kástu, bemutatjuk a Déryné Kenyeret, a város új pékségét, teszteltjük az új elektromos KIÁt, ezen kívül pedig találkozunk még Berki Blanka topmodellel, Áron Eszter divattervezővel és sokan másokkal. A magazin egyéb oldalain a tőlünk megszokott kompromisszummentes színvonalon számolunk be az utazás, a dizájn, a divat, a gasztronómia kifinomult világának történéseiről, és mindarról, amiért az életben rajongani lehet.
Megnézem, mert érdekel!